Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Планети Сонячної системи » Марс (Твори про Марс та марсіан)
Марс
argo-unfДата: Четвер, 08.07.2010, 01:19 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Здається, на часі відкрити цю тему, бо венеріана щось вичахає. Ну, вже про Марс-бо гріх скаржитися на дефіцит творів! cool
Отож, почну з усім відомої повісті Георгія Мартинова "220 днів на зорельоті". Марс описано доволі переконливо, але якийсь він млявий. І не тому що практично безживний, просто важко повірити в існування на планеті всього двох форм фауни. Харчовий ланцюжок вибудуваний, але не думаю, щоб він міг проіснувати мільйони років smile (автор у третій частині роману "Зореплавці" пояснює, що флору і фауну Марса створили фаетонці), та ще й без жодних змін..
 
BobuaДата: Понеділок, 10.01.2011, 16:16 | Повідомлення # 2
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Марс описано доволі переконливо, але якийсь він млявий.

дійсно-дійсно smile
Маю таке враження, що всі автори (після славних Бероуза й Уелса...) вирішили наділити всіх марсіан (крім тих переселенців, що земного походження, та й то небагатьох :)) якоюсь:
млявістю...
повільністю...
незворушністю...
байдужістю...
безживністю...
wacko
Це й живий м’ячик, що тулився до людей (як вони виявили шляхом опитування і логіки :)), задля тепла cool
І гуманоїдні марсіани, що пригріли (в свою чергу :)) осиротілих людей-колоністів (ті "роздовбали" власну планету на друзки...)
Втім, навіть з тими "млявиками" тре бути обережним smile (див оповідання "Тупая марсияшка" Уіндема http://lib.rus.ec/b/77557 — оце вже "дійсно в тихому болоті...")

От не знаю, чи виправданий такий підхід?
Для мене навпаки:
• високі температури, пекуче Сонце, зумовлюють небажання рухатись (а яке задоволення йти горами й обливатись потом, в якому ще й сонячні промені фокусуватимуться? biggrin ... тим більше, що вода в Карпатах відходить донизу... зникає зі схилів разом з деревами sad ), краще полежати в гамаку biggrin
• холод — сильна спонука рухатись, піднімати тягарі biggrin


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Понеділок, 10.01.2011, 16:48
 
argo-unfДата: Понеділок, 10.01.2011, 18:48 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
холод — сильна спонука рухатись, піднімати тягарі

Виходить, що на Марсі мали б жити кількаметрові гіганти-здоровані. А їх зазвичай змальовують якимись хирляками (скажімо, Б. Анібал "Моряки Всесвіту").

 
BobuaДата: Четвер, 13.01.2011, 17:11 | Повідомлення # 4
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)

Виходить, що на Марсі мали б жити кількаметрові гіганти-здоровані. А їх зазвичай змальовують якимись хирляками (скажімо, Б. Анібал "Моряки Всесвіту").

або "гіперактивні" мурашки (див. фант-книги про морозостійких [лише наприкінці книги smile ] мурах [обережно, вони не марсіянські wink ] у Б.Вербера)
бо ж мурахи — наймоцніші важковаговики в світі biggrin (втім ще перевірю у книзі про "тваринні досягнення", але пригадую що саме вони вперто тягяють десь з сотню свої мас)


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 13.01.2011, 17:14
 
argo-unfДата: П'ятниця, 14.01.2011, 00:15 | Повідомлення # 5
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Здається, у Френка Рідлі в "Зеленій машині" марсіани саме мурашки. Природно, великі. Ну дуже smile .
 
FlinaДата: Неділя, 16.01.2011, 15:37 | Повідомлення # 6
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Марс гарно описано у Клайва Льюіса у першій книзі трилогії "За межі безмовної планети ", і марсіани там точно не мурашки smile , а, навпаки, одну з рас (там їх аж три!!!, плюс ще духи) можна назвати велетнями.
Якби не сучасна наука, то я може й би повірила, що по поверхні планети течуть теплі ріки, які зігрівають прилеглі території, доповюючи сонце, що атмосфера є в тих же долинних ділянках, а мертва верховинна частина планети вкрита давно зкам*янілими червоними лісами.


Повідомлення відредагував Flina - Неділя, 16.01.2011, 15:38
 
argo-unfДата: Неділя, 16.01.2011, 16:49 | Повідомлення # 7
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Три раси? В порівнянні з творіннячками Берроуза - це ще небагато. Яких тільки створінь не зустрічає на Барсумі Джон Картер! Після третьої частини йому якось перестаєш вірити, а далі - навіть перестаєш переставати! biggrin
 
FlinaДата: Неділя, 16.01.2011, 17:45 | Повідомлення # 8
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Той Берроуз що про Тарзана писав??? surprised

Додано (16.01.2011, 17:45)
---------------------------------------------
Ага вже бачу, той самий biggrin , ото працьовитий дядечко biggrin

 
BobuaДата: П'ятниця, 21.01.2011, 13:08 | Повідомлення # 9
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
Той Берроуз що про Тарзана писав??? surprised

Як, Ви не знали??? surprised
Я й досі згадую... Оце думаю чи тре мені купувати телескопчик, чи побачу я в ньому ТаркаТаркаса і Ко ? biggrin
Втім на місячні чи венеріанські "хроніки" Бероуза мене, здається, вже не вистачило (особливо після "скелетоїдів з Юпітера")

Quote (Flina)
Ага вже бачу, той самий , ото працьовитий дядечко

Я дивуюся, що не екранізували.
Повно є фільмів з мечами-чарівниками, а тут мечі + техніка і вже вони здались sad певно й досі знімати фанту з антигравами складно, порівняно до чарівників з паличками happy


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: П'ятниця, 21.01.2011, 18:52 | Повідомлення # 10
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Я дивуюся, що не екранізували.

Гм, я також дивуюся, бо анонс про зйомки був ще в році так 1998! А може, й зняли, але облажалися? Хоча ні, пропустити такий фільм було б складно...

 
BobuaДата: Четвер, 03.02.2011, 14:12 | Повідомлення # 11
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Гм, я також дивуюся, бо анонс про зйомки був ще в році так 1998! А може, й зняли, але облажалися? Хоча ні, пропустити такий фільм було б складно...

мабуть, ще не долетіли smile
або, долетівши, напоролись на абсолютну зброю Шеклі (читайте укр. в Інеті) й теперечки вона бігає по всьому Марсу, люта як чорт, бо не може дістатися (хто зна з яких причин?) до земних запасів "протоплазми" biggrin


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 03.02.2011, 14:14
 
argo-unfДата: Четвер, 03.02.2011, 23:43 | Повідомлення # 12
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
До речі, про зброю. Тут слід згадати класику - отих хлопців із загвинчуваного циліндра, що чвалали на триногах із тепловими променями і пили людську кров. Це ж треба таке вигадати biggrin !
 
BobuaДата: Субота, 05.02.2011, 20:57 | Повідомлення # 13
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
До речі, про зброю. Тут слід згадати класику - отих хлопців із загвинчуваного циліндра, що чвалали на триногах із тепловими променями і пили людську кров. Це ж треба таке вигадати !

шо, таки пили??? wacko
з такими схильностями, то мали би, як справжні упирі, жити до 1111 років... biggrin
...а тут така безглузда смерть cool

До речі, може знаєте, чи були "триподи" Крістофера так само "марсіанистими" ? Бо, принаймні помирали майже так само безглуздо wacko

Та й взагалі... марсіанам чомусь вперто не "щастить", щойно починають мати "справи" з людьми.
То Дж. Картер прийшов і все "зіпсував" smile , то:

Quote
Або от рукопис, називається “Індіанці”, тут він пише про марсіан: вони — індіанці космосу, їх вигнали і винищили, як за давніх часів індіанські племена: чероків, ірокезів, чорноногих

(збірка "Колиска на орбіті (fb2)", оцифровка Vitaliy smile )



Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Субота, 05.02.2011, 21:26
 
argo-unfДата: Субота, 05.02.2011, 23:50 | Повідомлення # 14
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
шо, таки пили???

Взагалі, не пам'ятаю точно... Може, смоктали через соломинку?.. tongue

Quote (Bobua)
До речі, може знаєте, чи були "триподи" Крістофера так само "марсіанистими" ? Бо, принаймні помирали майже так само безглуздо

Нічого дивного, адже не секрет, хто був гуру для Крістофера і чиї літературні традиції він розвивав.

Quote (Bobua)
Та й взагалі... марсіанам чомусь вперто не "щастить", щойно починають мати "справи" з людьми.

Ну, не скажіть. Пригадайте-но "Неймовірний світ" Гамільтона biggrin ! Там уже непереливки стало людям - за всіх отих джеддаків, спрутів і всіляких інших покручів отримали, що заслужили!

 
BobuaДата: Неділя, 06.02.2011, 19:23 | Повідомлення # 15
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Взагалі, не пам'ятаю точно... Може, смоктали через соломинку?..

ТАк-так, це значно витонченіше й відповідніше до почесного звання прибульця biggrin

Quote (argo-unf)
Нічого дивного, адже не секрет, хто був гуру для Крістофера і чиї літературні традиції він розвивав

а, дійсно, британці тримаються купкою biggrin

Quote (argo-unf)
Та й взагалі... марсіанам чомусь вперто не "щастить", щойно починають мати "справи" з людьми.
Ну, не скажіть. Пригадайте-но "Неймовірний світ" Гамільтона ! Там уже непереливки стало людям - за всіх отих джеддаків, спрутів і всіляких інших покручів отримали, що заслужили!

з Гамільтоном у мене здається не склалось,
До речі, укр. його мабуть нема... sad


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Планети Сонячної системи » Марс (Твори про Марс та марсіан)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024