Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Яке спорядження матимуть мандрівники в 2345) році? (як би його добути вже нині??? :-))
Яке спорядження матимуть мандрівники в 2345) році?
BobuaДата: Понеділок, 20.06.2011, 17:12 | Повідомлення # 1
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline


Яке спорядження матимуть мандрівники в 2345 smile році?


Якісь зміни та мають бути, бо наявне й заважке, й, інколи, недостатньо помічне.

Напр., навіть наплечники, мало того, що й самі по собі заважкі (я якось з нерозумства купив 3кг модель cry ), і, незважаючи на ніби-то водонепроникний матеріал, таки промокають ;), а всі "анатомічності" пошиву чомусь не рятують від якихось та незручностей.
Найкраще, звісно, замінити на антиграво-подібні засоби.
Це вирішує майже всі проблеми. Докладніше читайте в:
Quote
Роберт ХАЙНЛАЙН

ДОРОГА СЛАВЫ
Robert Heinlein. Glory Road (1963)

....

Багаж Руфо оказался маленьким черным ящичком, размером и формой
похожим на портативную пишущую машинку. Он открыл его. И снова открыл его.
И продолжал открывать его...
И все продолжал раскрывать его стороны и опускать их на землю, покуда
чертова конструкция не стала размером похожа на большой товарный вагон, а
набита еще плотнее.
...

Але "перспективи" тут, наразі, неясні :(. Та й раптом "чортова" написано не просто так?

Тому хоча би надлегкі (енергетичні?) водо-, вітро-, комахо-, звіро-, танко- smile захисні куполи з однобічною світлопроникністю були би, нмсд, вкрай бажані.
Дивно... той самий автор smile подібне й описує:
Quote
Роберт Гейнлейн
Ляльководи

Прокинувся я вже в сутінках. Кімната, в якій я був, мала справжнє вікно — Відділ платить добре і я міг дозволити собі маленькі розкоші. ...
На суходолі, подекуди, посеред старіших будівель, запалювалися бульбашкоподібні куполи, від чого місто ставало схожим на якусь казкову країну вогнів. На сході, де в свій час впала бомба, старих будинків не було взагалі, й увесь район здавався величезним Великодним кошиком оздоблених крашанок, { — точніше, гігантських шкарлупок}, освітлених зсередини.


Але мене лякає інше: вже нині мандрівники готові носити важкі намети замість легких тентів. Складається враження, що головне для них навіть серед природи (а не у місті) сховатись у якусь нору. От і в Гейнлейна вікна стали розкішшю... А землянам, що закопались у землю в "сталевих печерах" Азімова й зовсім не до мандрів (та навіть вийти назовні бояться, бо нема стін!)

Тому, якщо все решта не стане досяжним, то хоча би невагому їжу повинні почати виготовляти, інакше я так не граюсь biggrin
От, напр., таке як у черговій книзі про країну Оз, Баума:
Quote
... необережно винайшов ситу їстівну піпюпю. ... була не більшою за нігтик вашого мізинчика (мабуть мова про дітей :)), але містила в собі, в концентрованому вигляді, тарілку жирного супу, добрий шмат підсмаженої риби, печеню, салат і "компот" :), і все це було поживним, як найсправжнісінькіші страви...

Навіть не розумію, чому "учні спорт. школи" в книзі пручались такому харчуванню :), бо зараз спортиве харчування почитається десь так з 90грв/кг, але й воно слабо-калорійне.


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Понеділок, 20.06.2011, 22:52 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Щиро кажучи, не бачу сенсу в мандрах зі зручностями. Особисто я йду в гори викладатися по повній програмі, хоча навіщо це мені треба, сказати утруднююсь cool . Звісно, легке спорядження - це великий плюс, але ж має бути якась межа легкості. Інакше мандрівка перетвориться на міщанський пікнічок із шашличками й "Сам женуа" biggrin . Або в реальність, описану в оповіданні "День незалежності" російської ліги конкурсу "Золота мантикора". Подивіться, як там описано сходження на Говерлу в майбутньому wacko .
А от щодо їжі, тут ученим є над чим працювати, бо, справді, хотілося б узяти багато, але в малих обсягах biggrin , що зараз нереально. Та у НФ я вже зустрічав вихід. В. Головачов у романі "Реквієм машині часу" описує контейнер НЗ з майбутнього: невелика коробка з невеликими тюбиками, в яких - готова сублімована їжа. Вичавиш трішки пасти - і вона миттю перетворюється на готову страву, навіть підігріту! Тепер справа лише за тим, як цього добитися smile .
 
BobuaДата: Понеділок, 20.06.2011, 23:44 | Повідомлення # 3
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Звісно, легке спорядження - це великий плюс, але ж має бути якась межа легкості. Інакше мандрівка перетвориться на міщанський пікнічок із шашличками

Та... саме тому антиграви можуть дуже кепсько вплинути на довкілля. Якщо вже й нині є "особі", яким вистачає "натхнення" випхати на гору скляну банку чи пляшку, то що ж буде тоді???

Але засадничо не згоден з "корисністю" додаткової маси на "горбу".
Оце в травні, йдучи засніженим лісом, я, як ніколи, почувався "повзаючим", коли на значній відстані пролетіли (! надто вже швидко зникли, поки я прокліпувався) якісь руді копитні smile плями.
А кілька років тому, коли ще ходив лише в денні радіальні походи (майже без зайвої маси), то проходив дійсно значні відстані за світловий день (а з ночівлями й відповідною додатковою - то вже перетворилось на "повзання" :().

Тож фактично, від фантастичних засобів особисто я очікую, що вони дадуть можливість "піднятись" cool до рівня тварин. Не сопіти, не переповзати через колоди на стежках, не мерзнути при якихось жалюгідних -7 в травні biggrin (навіть розквітлі квіти, й ті не скаржились :), не перейматись через дощі...

Бо оцей от "горбище" на спині, нмсд - зовсім не привід для гордості.
Перед тваринками соромно wink , одним словом biggrin

Хоча, тре визнати, що фант література навіть в ще "далекішому" майбутті smile визнає за наплечниками право на існування:
Quote
Лоїс Макмастер Буджолд
Осколки честі :
...
У сірому вранішньому тумані вони розклали всі виявлені на попелищі вбогі пожитки в саморобні рюкзаки і почали спуск з гори. ...

Втім, то й умови "екстремальні"... wink


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Середа, 22.06.2011, 00:07 | Повідомлення # 4
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Що потрібно для туриста майбутнього? Як на мене:
1/ термокостюм з підігрівом (чи охолодженням);
2/ компактний генератор енергетичного поля (щоб не паритися з усякими там наметами, дощовиками тощо);
3/ портативний харчовий синтезатор;
4/ різне (бозна що може спасти на думку тягати з собою людині в майбутньому biggrin , скажімо прилад уніком - все в одному).
Спорядження під номерами 2, 3, 4 носитиметься в невеликому наплічнику-антиграві, здатному в разі потреби транспортувати власника на невеликі відстані.
Але як тоді бути з багаттям, піснями під гітару й іншими "пережитками"?
 
BobuaДата: Середа, 22.06.2011, 15:59 | Повідомлення # 5
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Що потрібно для туриста майбутнього? Як на мене:
1/ термокостюм з підігрівом (чи охолодженням);

Та, дійсно: навіть нинішня синтетика з її зд., 5-ти рівнями охолодження/теплозбереження потребує суттєвих вдосконалень. Принаймні для взуття, бо я чомусь взагалі не вірю у "мембранне" взуття на літо.
Звісно, то краще аніж зовсім старовинні засоби (напр., цього травня я, маючи додатково до літнього набору [сорочка+фліска+футболка] лише термо"білизну" загалом почувався добре навіть при денних -1 smile ), але таки не ідеальне.

Втім, мені би більше хотілось аби вдосконалили (== повернули) старовинні (==тваринні :)) можливості людини. Як то, напр., описано в "Дестроєрі". Уявляєте як би то було добре ходити в "футболці" в 40-ка градусні морози? cool . Власне щось подібне мож досягти і нині, але то потребує певного "самознущання" smile (митись всю зиму лише холодною водою...)

Quote
2/ компактний генератор енергетичного поля (щоб не паритися з усякими там наметами, дощовиками тощо);

Треба! Могли би вже й зараз щось подібне робити. Читаю книгу 1958 "загнуздані хмари". Вже там вчились боротись з дощовими мікро-краплями, що не хотіли зливатись в справжні (падаючі) краплини.
От і тут: розпорошували би над мандрівником дощ якоюсь статичною електрикою і т.д.
А ще треба "опцію" з формування "особистих" хмар - від злого полудневого Сонця закриватись.
Хоча й без того обійдусь, якщо оце:
Quote
3/ портативний харчовий синтезатор;

мені "видадуть" у тому вар., який читав в якомусь фант. оповіданні: зелені хлорофільні організми в шкірі == зелена шкіра :-)

Quote
4/ різне (бозна що може спасти на думку тягати з собою людині в майбутньому biggrin , скажімо прилад уніком - все в одному).

Підозрюю, що вони носитимуть "анігілятори".
Виправдовуватимуться тим, що стежки завалені буреломом, перекриті виворотнями.
Й, боюсь, що перетворять ліси на "сир" (от лише лісу може зостатись так само мало як дірок у голандському сирі).
Думаю, тут тре якось обмежувати використання великих енергій (мітку для офіційних "розчищувачів" лісу мож ставити, а самому - зась)
Щоправда, якщо супутники на орбіті будуть вистежувати надвисокі скупчення енергії і/або тепла, а також знищуватимуть їх бойовими лазерами, то оце-во:
Quote

Але як тоді бути з багаттям, піснями під гітару й іншими "пережитками"?

"відпадає" :).
Втім, мені не жаль - у мене й так безвогневі (сироїдні) походи.
А ще неприємних оку й, мабуть, самим Горам, згарищ буде менше.


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Середа, 22.06.2011, 16:08
 
argo-unfДата: Середа, 22.06.2011, 22:22 | Повідомлення # 6
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
А в Головачова десь зустрічав т. зв. "вітасферу" - щось на кшталт енергетичного скафандра навколо тіла. Вдягаєш, скажімо, спеціальний пояс - і не страшні тобі ні холод, ні спека, ні комарі, ні дощ. Одна біда - там ізоляція від світу повна.
А ще мені спало на думку: а що коли в майбутньому переможе гасло "Назад, до предків"? Оце десь чув, що вже випускають запальнички, що діють за принципом стародавнього кресала smile . Можливо, майбутні туристи проходитимуть курс "йоготерапії", і їм не страшні будуть примхи природи й непотрібні всілякі там намети-карімати-спальники biggrin .
Зрештою, проблема з харчуванням вже й тепер вирішується просто: десь у Індії росте рослина калір-канд. Коли жувати її листя, на добу повністю зникає відчуття голоду. Наробити з того пігулок - і в обіг. Головне - дешево і сердито biggrin . А для ожирілих американців і європейців - узагалі порятунок!
Щоправда, я все-таки волію притримуватися традиційного раціону. Ретроградно, але...
 
FlinaДата: П'ятниця, 24.06.2011, 21:19 | Повідомлення # 7
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
І я "за" полегшення і зменшення наплічників, а то відчуваєш себе як черепаха, з тими 10-15 кг за спиною. Мені подобається ідея Макдевіта, з силовим полем, яке захищало від препадів температур, несприятливих погодніх умов і.т.д.(хоч у романі "Двигуни Бога". також, це ж силове поле створювало штучну атмосферу всередині, не уявляю як це може бути, зате ідея, що можна перебувати у безкисневому середовищі без скафандрів вражаюча). Хоч, я не знаю як можна замінити наплічник, їжу в тюбиках чи в формі міні-стіків, розкладний намет, всерівно, треба буде кудись покласти, вже не кажучи про засоби гігієни чи запасний одяг unsure . Можливе рішення це якийсь універсальний перетворювач
Quote (argo-unf)
скажімо прилад уніком - все в одному
. А ще, може,колись винайдуть надлегкий і надгнучкий матеріал, ну скажумо здатний пертворюватись не на все, а на групу передметів та водночас під час подорожі займати мінінмальне місце і бути легким, такий собі надлегкий пластилін з якого може утворитись і зуба щітка і ніж і казанок і душова кабінка wink
Ще, можна, лише здогадуватись, які навігаційні прилади мактимуть люди до того часу, якщо вже й зараз більшість телефонів має GPS, загубитись буде складно smile
Але все це техніка і чим її більше, тим менш адаптованою стає людина в навколишньому середовищі, більш уразливою...Тож, хто зна, можливо, мандрівники майбутнього йтимуть у подорож з одним лише кишеньковим ножиком і з повним набором знань, як виживати без благ цилівізації , на будь-якій планеті (земного типу) wink
 
argo-unfДата: П'ятниця, 24.06.2011, 23:33 | Повідомлення # 8
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
Але все це техніка і чим її більше, тим менш адаптованою стає людина в навколишньому середовищі, більш уразливою...

От-от, мимоволі приходять на гадку два оповідання: Р. Шеклі "Необхідна річ" і Г. Тьомкіна "Багаття" (одне є на АВ, друге - буде, я вже його переклав smile ). Сюжети схожі: люди звикли брати з собою в далекі подорожі синтезатори всього. Але синтезатори ж можуть відмовити. І що тоді? А тоді -
Quote (Flina)
мандрівники майбутнього йтимуть у подорож з одним лише кишеньковим ножиком і з повним набором знань
 
BobuaДата: Четвер, 07.07.2011, 17:27 | Повідомлення # 9
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
А ще мені спало на думку: а що коли в майбутньому переможе гасло "Назад, до предків"? Оце десь чув, що вже випускають запальнички, що діють за принципом стародавнього кресала smile . Можливо, майбутні туристи проходитимуть курс "йоготерапії", і їм не страшні будуть примхи природи й непотрібні всілякі там намети-карімати-спальники biggrin .

А от це вже обов'язково smile
Дивно, що Д. Л. Чалкер в першій частині "великих перстнів" ("володарі серединної темряви") хоч і "наділив" втікачів ментопринтером + "картриджем" під назвою "виживання", але чомусь забув, що крім менто-можливостей: такого штибу:
Quote
"Выживание" оказалось именно тем, что нужно, и даже больше того. Он обнаружил, что способен с первого взгляда узнать, съедобны ягоды или ядовиты, какая вода безопасна, а какая нет, как найти укрытие или построить его практически в любых условиях, как соорудить оружие из подручных материалов и как пользоваться им. Здесь была еще программа кондиционирования, направленная на некоторые внутренние запреты. Мысль о том, чтобы съесть сырую лягушку или толченых насекомых, больше не вызывала отвращения, а стыдливость была совершенно отброшена.

у більшості реал. умов таки тре й та "йоготерапія".
Натомість він їм зробив гарну й, як я розумію, дуже теплу погоду. biggrin (погодьтесь, то простіше аніж надати можливість книжним героям дістатись до "йоготерапевта", бо ж то мабуть не такий вже й крихітний пристрій. Навпаки, то, мабуть, щось ще складніше й дорожче, аніж домашній ел-лікар за 1млн міжзоряних кредитів dry )

Quote (Flina)
Але все це техніка і чим її більше, тим менш адаптованою стає людина в навколишньому середовищі, більш уразливою...Тож, хто зна, можливо, мандрівники майбутнього йтимуть у подорож з одним лише кишеньковим ножиком і з повним набором знань, як виживати без благ цилівізації , на будь-якій планеті (земного типу) wink

Але навіть якщо зробити все вищевказане, то все-одно, нмсд, без техніки погано.
В поході тре:
- й книгу почитати
- й якось бачити світ коли Гору закутає Хмара (причому разом з мандрівником smile )
- й ще щось... хоча наразі спадає на думку лише це, бо саме завдяки такій "техніці" я значно покращив останній похід:
1) мобілка з екраном 176*220 + джавова ТекілаКет. Ість небагато (колись давно наміряв 24мА), а читати зручно biggrin .
Сонячна батарея (СБ) навіть всередині хмари (тиждень тому цілий день намагався перечекати негоду) здебільшо компенсувала втрати в запасний акумулятор (вимірював надлегким тестером).
А у спекотні сонячні обідні години, то й взагалі СБ дає 10-ти кратно більший струм: так приємно посидіти в затінку, в прохолоді й почитати, знаючи що СБ не смикається, а перпендикулярна Сонцю.
2) а як таки довелось йти хребтом у тумані, то за допомогою GPS якраз і зрізав по попереках..., бо що при такій видимості робити на завітреному хребті?????

Тому я розраховую, що мають з'явитись доступні інфра- і радіо-"візори", літаючі й керовані надлегкі відеокамери й т.п., задовго до 2345 року sad


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 07.07.2011, 17:30
 
argo-unfДата: Четвер, 07.07.2011, 22:19 | Повідомлення # 10
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
А я от подумав - з усіма тими технічними прибамбасами який сенс іти в гори? Увімкнув удома голографічний фільм - і в дорогу biggrin ! Тому особисто мене від біди влаштував би лише легкий водовідштовхуючий намет, термоспальник і штучка на кшталт міні-лазера для заготівлі дров - надто вже обтяжливо тягати за собою пилку, а звалити сушицю сокирою я якось спробував... не сподобалося smile . Все-таки людина йде в гори для того, щоб... а кат його знає для чого, тягне, і все тут. Може, щоб помірятися силами з самим собою? А тут жодна техніка не допоможе...
 
BobuaДата: Субота, 09.07.2011, 18:18 | Повідомлення # 11
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
розкладний намет, всерівно, треба буде кудись покласти, вже не кажучи про засоби гігієни чи запасний одяг unsure

Враховуючи, що:
1) антиграви малоймовірні (у Азімова, в одній з частин про Фонд, навіть гравіліфти названі збитковими й не вартими розвитку; втім, то так у них відпувався занепад "імперії"),
2) зайва маса неприйнятна,
то одяг має бути таким:
Quote
Лоїс МакМастер Буджолд — Бартер
http://argo-unf.at.ua/load....-0-1576
...
Який дивний маленький чоловічок! Зростом п’ять футів [1.52м], і ані на дюйм [2.54см] більше, він був блідий, неміцної статури й ядушно>1 дихав. Одягнений — в мерехтливий, шовковистий матеріал, який, здавалося, лелів всіма кольорами, а також ніякими кольорами й безіменними кольорами коли він рухався. Валізка, в яких продавці-мандрівники>2 носять зразки товарів, але вкрита схожим матеріалом, висіла поруч з ним... Ширяла, як усвідомила Мері Еліс — він не тримався за неї. Мері Еліс — одна вдома з трьома дітьми й двома кішками могла б і стривожитися, але вона виробила для себе правило: будь-коли не боятися чоловіків нижчих від неї зростом. До того ж, він виглядав нездоровим.
...
— Так... — видихнув він, і спробував підняти сулію до рота слабкими, тремтячими руками. Але та вислизнула, хлюпнувши аміаком на його блискучий одяг. Втім, рідина не всоталась, і не зібралась у краплі — натомість стекла в брудну калюжку на підлозі, не залишивши й сліду на одязі.
...

Бо наразі й так доводиться носити крім простих штанів на собі ще й водонепроникні на "горбу" (маю, на щастя 340грамові). Носити додаткові 1/2кг запасні штани не бажаю, хоча тоді в білих троха smile недоречно ходити cry . Втім, я впевнений, що земля й трав'яний сок з Гір --- то є "бруд" на порядки чистіший за пересічну суміш мастила, токсичних газів й традиційного бруду, щедро перетвореного на пил саме у містах.

Додано (09.07.2011, 18:18)
---------------------------------------------

Quote (argo-unf)
... і штучка на кшталт міні-лазера для заготівлі дров - надто вже обтяжливо тягати за собою пилку, а звалити сушицю сокирою я якось спробував... не сподобалося

як я вже писав вище: ліс перетворять на суцільні дірки cry

Quote
Все-таки людина \йде в гори для того, щоб... а кат його знає для чого, тягне, і все тут. Може, щоб помірятися силами з самим собою? А тут жодна техніка не допоможе...

...ще б пак не тягнуло.
Колись тварини жили просто: поїв - задоволений; нема їжі == є "екстрім" і "викладка по повній" wink
Наразі людина "вирішила", що краще жити в рабських умовах (== в тисняві, робота за чужим розкладом і задля... навіяних мрій?) у неприродньому оточенні, серед неприродніх шумів.
Таким чином, якщо припустити, що нині навіть саме життя перетворене на "незручність" (може й не таку ж як явне кріпацтво чи рабство 2ст давности, але...), то:
Quote (argo-unf)
Щиро кажучи, не бачу сенсу в мандрах зі зручностями. Особисто я йду в гори викладатися по повній програмі, хоча навіщо це мені треба, сказати утруднююсь

сенсом мандрів може бути відпочинок від того "повсякденного екстріму". І, звісно ж, природні фізичні навантаження == частина відпочинку. Але ж не до фанатизму? Припустімо комусь тре піднятись без кисню на Еверест. Але нащо всім на таке рівнятись? wink

1 Можна припустити, що рабська складова зникне з життя людей до 2345р.,
І їм буде доступна справжня медицина (десь така, як оповіданні "погана медицина" Шеклі, але краща smile ) й генетика. Тоді, мабуть, дійсно: неймовірне спорядження буде потрібне лише рятувальним: для зрослої маси "екстремалів" smile .
2 Але якщо рабство й далі набуватиме найхимерніших форм, то можлива ситуація, що в похід вдасться піти лише маючи середніх розмірів smile нанороботне військо (для захисту від чужого, смертоносного). Деякі подробиці чит. у Стівенсона (в "... букварі для шляхетних дівчат").

От так от, здавалося б прості питання звелись до пошуку відповіді на глобальне smile : коли ж зникне рабство (явне й неявне) в житті людства.


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Субота, 09.07.2011, 18:15
 
argo-unfДата: Субота, 09.07.2011, 18:19 | Повідомлення # 12
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Гадаю, колись таки винайдуть легкий, гігієнічний і водовідштовхуючий одяг. Справді, з наявним зараз біда. Я от минулого року поліз у непромокальних штанах на Говерлу (якраз почався перший сніг smile ). Що було - не питайте...
 
BobuaДата: Понеділок, 11.07.2011, 12:22 | Повідомлення # 13
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Гадаю, колись таки винайдуть легкий, гігієнічний і водовідштовхуючий одяг. Справді, з наявним зараз біда. Я от минулого року поліз у непромокальних штанах на Говерлу (якраз почався перший сніг smile ). Що було - не питайте...

нмсд, тре не стільки водовідштовхування, скільки регулювання температури.
Напр., в спеку одяг (вбудовані нанороботи) пропускатимуть і накопичуватимуть вологу (може це навіть буде єдиним cry джерелом питної води).
А от в холод --- дійсно: майже повне блокування.
Взуття теж вони сушитимуть (і звідки стільки сил у "малят" wink )

Більше того, при ударі гіллякою, особливо якщо гострою, одяг має ущільнюватись й розподіляти тиск (той, що нині, мабуть, шматує не лише одяг, а й тіло необачним туристам) на якомога більшу площу. Зд., це навіть в фільмі ("костюм") передбачили?
Цікаво, чи зросте к-ть бажаючих переповзати через стовбури, замість обходити??? dry cry


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
FlinaДата: Вівторок, 12.07.2011, 00:38 | Повідомлення # 14
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Напр., в спеку одяг (вбудовані нанороботи) пропускатимуть і накопичуватимуть вологу

Одне не фантастичне запитання, а скільки Ви думаєте таке щастя буде коштувати??? Гадаю, це буде не зовсім по кишені звичайному туристові wink Але я також "за" водоповітрохолодонепроникний "дихаючий" одяг smile
А до майбутнього спорядження, я б ще додала, якийсь міні човен-байдарку-каное, який би вміщався в сумку biggrin і при цьому не займав там не багато місця, "кішки" для лазання по деревах і хотілося б вдосконалення самих наплічників, а то, інколи рюкзак, з різними ортопедичними спинками і ремінцями заважує до 1-2 кіло, а ше плюс спорядження...
 
BobuaДата: Вівторок, 12.07.2011, 14:48 | Повідомлення # 15
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
А я от подумав - з усіма тими технічними прибамбасами який сенс іти в гори? Увімкнув удома голографічний фільм - і в дорогу biggrin

Припускаю фільм краще буде вмикати вже в поході.
Бо власна якась там пересічна smile відеокомаха --- то одне (і "непрофзйомка", і забагато напрямків досліджувати, і...), а вже готовий фільм на якомусь там роздоріжжі --- якраз те що треба (особливо якщо з титрами smile ).
Бо я не можу повірити, що тоді хтось ходитиме блукаючи.

Quote (Flina)
Quote (Bobua)
Напр., в спеку одяг (вбудовані нанороботи) пропускатимуть і накопичуватимуть вологу

Одне не фантастичне запитання, а скільки Ви думаєте таке щастя буде коштувати???

Точно не пригадую smile , але, зд., безкоштовно. У вищезгаданому "... букварі для шляхетних дівчат" Стівенсона домашні малопотужні подачі (будівельних атомів для виробів за шаблонами) були, аж не віриться чомусь biggrin , дармовими.
Нмсд, оте, що Ви цитували мало би бути й у повсякденному одязі.
А от "мандрівні" шаблони мабуть коштуватимуть грошей sad (бо і міцність має бути інша і витривалість багатоденна: не буде ж в горах-лісах громадських подач!?)

Quote (Flina)
А до майбутнього спорядження, я б ще додала, якийсь міні човен-байдарку-каное, який би вміщався в сумку biggrin

ага... і ще щоби воно було надплавуче і майже не занурювалось :).
Бо я раз розмріявся, що попливу гірською річкою, бо наміряв там якось воду до коліна.
Привіз-приніс човник, а він наче навмисно знаходив майже виступаючі каменюки wink

Quote (Flina)
"кішки" для лазання по деревах

ні, краще вже тоді якусь триногу з мономолекурярної рухомої нитки: підійме Вас куди схочете, без шкоди для дерев (хіба що шишок нацупите, але вони й так опадають smile ). До речі, і деякі ріки теж так варто переходити.

Додано (12.07.2011, 14:48)
---------------------------------------------
маса

Quote
і хотілося б вдосконалення самих наплічників, а то, інколи рюкзак, з різними ортопедичними спинками і ремінцями заважує до 1-2 кіло, а ше плюс спорядження...

Хіба то важкі...
Я маю 1789грамовий і дуже з того тішуся, бо перший був на всі 3000...
Але дійсно --- як не малоймовірний антиграв, то хоча би матеріал з надрівномірним розподілом і "приліплюванням" зайвої маси до спини ------ зобов'язані таки зробити ^_^.
Але й саме спорядження має "схуднути" раз так в 10!!! :).
Якщо вже нині спальні мішки одного виробника за кілька років втратили пів маси без зміни заявлених темп. х-тик, то дуже скоро очікую happy на ті майже невагомі, що в них закутувались на ніч бездомні у вже згаданому "..букварі..." biggrin


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Яке спорядження матимуть мандрівники в 2345) році? (як би його добути вже нині??? :-))
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024