Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Чию фантастику читають українці (які країни, автори, жанри)
Чию фантастику читають українці
FlinaДата: Понеділок, 13.07.2009, 20:13 | Повідомлення # 1
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Не буду оригінальною, якщо скажу що найбільше полюбляю американську фантастику, хоч чесно зізнатись крім неї знайома лише з нашими, англійськими, а також російськими авторами . Можливо я помиляюсь, та як на мене це дуже поширена тенденція. Хоч не виключено, що фантасти цих країн найбільш продуктивно працюють, тому їх і знають більше.
 
argo-unfДата: Понеділок, 13.07.2009, 21:45 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Ну чому ж, я якраз найбільше полюбляю не американську фантастику, а нашу... Точніше, радянську - з багатьох причин, в т.ч. й сентиментальних smile . З сучасних українських фантастів дуже подобається Віктор Савченко, з російських - Євген Філенко та Олексій Барон. З американських - Джек Мак-Девіт. Але є ще й польські - Лем той же, чеські - Бабула, Французькі - Верн, Роні, Карсак. Головне, втім, не країна-батьківщина письменника, а те, як він пише (як на мене). cool
 
BobuaДата: Вівторок, 14.07.2009, 17:17 | Повідомлення # 3
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote
Чию фантастику читають українці (які країни, автори, жанри)

На укр майже не перекладають :(, тому доводиться читати рос-кою книги "нацуплені" smile в ел-книгозбірнях РФ і тому, мабуть, справжні-справжні українці не зізнаються smile

Quote (Flina)
Не буду оригінальною, якщо скажу що найбільше полюбляю американську фантастику, хоч чесно зізнатись крім неї знайома лише з нашими, англійськими, а також російськими авторами . Можливо я помиляюсь, та як на мене це дуже поширена тенденція.

Дійсно, значно рідше мож зустріти французькі, іспанські, а тим більше якісь екзотичніші прояви фантастики.

Quote
Хоч не виключено, що фантасти цих країн найбільш продуктивно працюють, тому їх і знають більше.

У них є передумови для "праці". То розвинені країни, в яких люди мають як науку так і час мріяти, а не лише виживати й напр., вирубувати тропічні ліси для виплати іноземних кредитів... sad


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Вівторок, 14.07.2009, 17:18
 
FlinaДата: Вівторок, 14.07.2009, 21:59 | Повідомлення # 4
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Мені соромно за себе dry , як я могла забути Лема, дуже поважаю цього автора і люблю, та давно не читала. А про Карсака і не знала що він француз, подивилась, таки дійсно з Франції, завжди думала що американець.
Доречі погоджуюсь з
Quote (argo-unf)
Головне, втім, не країна-батьківщина письменника, а те, як він пише (як на мене).
Та от що цікаво до чого більше тяжіють українці, до технічного заходу, чи соціальних слов`ян, звичайно не можна гребти усіх в одну когорту, там і там є різні, от тільки в перших знаходимо більш продумано- обгрунтовані якісь наукові теорії, а в других, в тому числі і в українській фантастиці, надається більша увага стосункам, а фантастичність лише як вдале тло. Хоч Лем досить вдало поєднує ці складові.
 
argo-unfДата: Вівторок, 14.07.2009, 22:21 | Повідомлення # 5
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
Та от що цікаво до чого більше тяжіють українці, до технічного заходу, чи соціальних слов`ян, звичайно не можна гребти усіх в одну когорту, там і там є різні, от тільки в перших знаходимо більш продумано- обгрунтовані якісь наукові теорії, а в других, в тому числі і в українській фантастиці, надається більша увага стосункам, а фантастичність лише як вдале тло. Хоч Лем досить вдало поєднує ці складові.

Погоджуюсь на всі сто! І це мене не дуже тішить, бо надто часто за стосунками не видно лісу, тобто отого тла фантастичного! sad І взагалі у нас зараз НФ у загоні, нашим чомусь НЕ ЦІКАВО писати про досягнення науки, хоч це значно цікавіше, аніж переливати з ельфів у гномів та з комп'ютерів у закляття. Але і ЗНАЧНО складніше. А тому - так - читаю перекладне на російській. І хоч усе сказане тепер світова тенденція, відрадно, що хоча б на Заході ще є майстри твердої НФ. Той-таки Мак-Девіт, скажімо... Але нічого, будемо цю ситуацію виправляти... з часом! biggrin

Quote (Bobua)
них є передумови для "праці". То розвинені країни, в яких люди мають як науку так і час мріяти, а не лише виживати й напр., вирубувати тропічні ліси для виплати іноземних кредитів...

Митець має бути ГОЛОДНИМ! І СЕРДИТИМ! Тоді підуть шедеври. А у нас щось не допрацьовано. Зажралися наші фантасти, чи що? Або жабка прилягла?.. cool

 
BobuaДата: Четвер, 16.07.2009, 13:17 | Повідомлення # 6
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Митець має бути ГОЛОДНИМ! І СЕРДИТИМ!

Думаєте, інформаційний голод (чи точніше "борсання в інформаційному смітнику", яким стає Земна інфосфера) краще за "ситість"?


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 16.07.2009, 13:19
 
FlinaДата: Четвер, 16.07.2009, 21:50 | Повідомлення # 7
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
А можливо більшісь читачів не цікавиться звідки той чи інший автор, вони просто розділяють усіх фантастів на американсько- західних та російсько- словянських?
Чесно кажучи, я й сама не біжу спершу дивитись біографію авторів, а читаю книгу і лише у тому випадку коли вона мені сподобалась дізнаюсь щось про письменника. Але дану тему я створила з цікавості наскільки обізнані інші шанувальники фантастики у світових її надбаннях і не без того щоб взяти щось для себе, тож ...
 
argo-unfДата: Четвер, 16.07.2009, 22:04 | Повідомлення # 8
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
А можливо більшісь читачів не цікавиться звідки той чи інший автор, вони просто розділяють усіх фантастів на американсько- західних та російсько- словянських?

Чесно кажучи, в мене такого поділу ніколи й не було. Бо я ділю фантастів на хороших і всіх решта. Але, безперечно, ота штука - менталітет - усе ж дає про себе знати. Знову ж таки - у творах. Тому, звісно, питання про національну приналежність займає у більшості читачів далеко не перше місце.

 
BobuaДата: П'ятниця, 17.07.2009, 11:14 | Повідомлення # 9
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
А можливо більшісь читачів не цікавиться звідки той чи інший автор, вони просто розділяють усіх фантастів на американсько- західних та російсько- словянських?
Якось початок суперечить кінцівці :D. Як мож розділяти якщо не цікавитись??? cool

Але їх розділяє не стільки псевдо (існує мімікрія :)), скільки світогляд. От спробуєш прочитати напр., загальновідомих Стругацьких, і постійно натикаєшся на якесь "свинцово-сєроє нєбо". І таке враження наче вони то смакують ;), вкупі з радіоактивними танками. Західна фант, нмсд, значно життєлюбніша, чистіша і т.д. Врешті-решт ті автори з дитинства дихають вільним повітрям...


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
FlinaДата: П'ятниця, 17.07.2009, 18:42 | Повідомлення # 10
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Я мала на увазі, що беручи до рук збірку фантастичних оповідань і бачачи там, до прикладу, прізвище Карсак, більшість не біжить дивитись в нет його біографію, просто читають, я завжди думала що це американець, ну чи англієць, а він виявився французом smile Або ж Олексій Барон, цілком міг би виявитись білорусом, американцем російського походження або жити в Казахстані . Основна суть звісно ж не в національності чи місці проживання, а в ідеях які у своїх книжках закладають письменники. але на них немало впливає середовище.
А що до почекру цілком згідна! Та треба прочитати не однин витвір автора щоб впізнавати його у тому чи іншому творі, в деяки ж письменників вони так різняться, що не зразу скажеш що це Азімов, чи Саймак чи ще хтось, треба прочитати багато, щоб бачити щось схоже, світогляд.

Запитання не в тему, хто знає де можна знайти УФО( український фантастичний оглядач)?

 
argo-unfДата: П'ятниця, 17.07.2009, 22:52 | Повідомлення # 11
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Але їх розділяє не стільки псевдо (існує мімікрія :)), скільки світогляд. От спробуєш прочитати напр., загальновідомих Стругацьких, і постійно натикаєшся на якесь "свинцово-сєроє нєбо".

І пригадався мені Лем. Три рази читав "Астронавтів", однак образ уперто спливає той самий - "Свинцово-сєроє нєбо" biggrin !

Quote (Bobua)
Західна фант, нмсд, значно життєлюбніша, чистіша і т.д. Врешті-решт ті автори з дитинства дихають вільним повітрям...

Ну, тут я б сильно посперечався! І про життєлюбність, і про чистоту.

Quote (Flina)
Та треба прочитати не однин витвір автора щоб впізнавати його у тому чи іншому творі, в деяки ж письменників вони так різняться, що не зразу скажеш що це Азімов, чи Саймак чи ще хтось, треба прочитати багато, щоб бачити щось схоже, світогляд.

Якщо твори різняться, гадаю, це - свідчення таланту! От візьміть сучасного Головачова. Чоловік видає на гора по роману щоквартально, але я вже зараз можу сказати, про що буде його черговий твір через рік: росіяни рятуватимуть Всесвіт (Всесвіти), буде купа мордобою з філософським ухилом, а під кінець - Росія - пуп світобудови. Не вірите - через рік повернемось до цього повідомлення (я торік уже перевіряв - все зійшлося! smile ).

Quote (Flina)
Запитання не в тему, хто знає де можна знайти УФО( український фантастичний оглядач)?

Зайдіть на Літфорум і поспитайте в головного редактора ТімЛіта. Але підозрюю, що він вам відповість - на пошті smile . Можна також пошукати на сайті УФО, але не певен, чи він ВЖЕ працює адекватно.

 
FlinaДата: Субота, 18.07.2009, 22:53 | Повідомлення # 12
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Знайшла на сайті видавництва "панорама", всього то 5гр, для моєї студентської кишені - супер ціна biggrin , думаю, що за пересилку вони багато не візьмуть.
 
argo-unfДата: Вівторок, 21.07.2009, 22:52 | Повідомлення # 13
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Я от усе думаю: передплатити чи ні. Бо щось маю певні сумніви cry . Декларують вони представлення усіх напрямків фантастики, а от наявна поки що переважно фентезі... angry
 
FlinaДата: Вівторок, 21.07.2009, 23:16 | Повідомлення # 14
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
А ще я десь читала, що там чимало містики angry А так би добре було мати журнал, де б друкувались українські фантасти і "старі" і "нові", але щоб всього було порівну. В сучасних авторів дуже важко знайти добротну наукову фантастику, та наскільки я дивилась по різних( в основному російських) форумах на це страждає увесь світ, автори приділяють більше уваги соціально- філософсько- психологічним темам %), ну і звичайно процвітає фентезі.
 
BobuaДата: П'ятниця, 09.10.2009, 12:50 | Повідомлення # 15
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Quote
Західна фант, нмсд, значно життєлюбніша, чистіша і т.д. Врешті-решт ті автори з дитинства дихають вільним повітрям...
Ну, тут я б сильно посперечався! І про життєлюбність, і про чистоту.

Ну не наю tongue
Я первотвори не читав cool
Але
1) в передмові до якогось збірника читав, що ми, читачі, отримуємо в перекладі найкраще — бо за гірше перекладачі не беруться :).
2) і крім Бредбері — особливо якось не помічав зневіри в перекладних фант-творах... на відміну від неперекладних sad

Додано (09.10.2009, 12:50)
---------------------------------------------
про УФО
Я колись присікувався до редактора УФО: чому так багато (у wacko зневірницьких оповідань... от відповідь:

Quote
Quote
Quote
Quote

Отже, про мій (чи ще чийсь) особистий жорсткий контроль над процесом не йдеться! Якщо нам надсилають багато "містики в гіршому значенні слова" - такий або сучасний стан, або тенденція розвитку УФ!

або вибірка з перевищення допустимої похибки :cry:

Не думаю. Просто те, що маємо в літературі (зокрема і в фантастиці) нині, почало формуватися років 15-20 назад. А тоді крахнув СРСР, на голови українцям несподівано впала Незалежність, потім була гіперінфляція, масове скорочення на підприємствах, "дикий" бордельєр... При цьому не міг не сформуватися переляк перед майбутнім - звідси й негативні тенденції в літературі.

Але то пусте: зараз вони змінюються навпаки позитивними тенденціями!


А, дійсно, я вже й забув з якого болота ми вилізли в 1990р
ті хто до того писав щось дійсно гарне мусили внаслідок роздвоєння особистості стрілятись. Як от наприклад В. Близнець.. прочитав нещодавно в одній його книзі (навіть і не фант) мрію про гібридні міста (на роботу йдеш собі лісовими стежками а машини їдуть дорогами; і все це окремо).. чомусь це так і залишилось фантастикою... і стає дедалі фантастичнішим :cry:

Quote (argo-unf)
Я от усе думаю: передплатити чи ні. Бо щось маю певні сумніви cry . Декларують вони представлення усіх напрямків фантастики, а от наявна поки що переважно фентезі... angry

Quote (Flina)
А ще я десь читала, що там чимало містики angry

Десь так... я прочитав 1-2, обмежився критикою 1-го на площинці видавців і тим і обмежився :). Навмисне ж-ли не шукаю, але якби десь були доступні по їх реал ціні 3-5грв, то варт було би взяти — перевірити чи дійсні чутки про покращення ситуації.


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Чию фантастику читають українці (які країни, автори, жанри)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024