Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Чию фантастику читають українці (які країни, автори, жанри)
Чию фантастику читають українці
argo-unfДата: П'ятниця, 09.10.2009, 23:41 | Повідомлення # 16
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Гайда на конкурс "Зоряної фортеці"! Якщо це покращення - то я пішов sad ! Бо враження наступне: від сірої сірості аж в очах сіро. Мабуть, час би фантастам пригадати давно забуту тезу про фантастику як літературу мрії. Бо не уявляю, як ОТАКИМ можна зацікавити підлітка, та ще й настільки, щоб він підсів на літературу.
 
FlinaДата: Неділя, 11.10.2009, 13:17 | Повідомлення # 17
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Гайда на конкурс "Зоряної фортеці"!

А що за конкурс?
 
BobuaДата: Неділя, 11.10.2009, 23:16 | Повідомлення # 18
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
ага. !+? smile

Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Неділя, 11.10.2009, 23:47 | Повідомлення # 19
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Третій конкурс на краще фантастичне оповідання "Зоряна фортеця".

Прошу пардону... бо там з'явилося як мінімум одне хороше оповідання. Не те, що я полюбляю, щоправда, але це вже щось! Може, не все ще втрачено?
Отож чимскоріш на ЗФ! Як читач, або й як учасник! wacko Там, до речі, можна коментувати прочитане, а що автори анонімні, можна не дуже вибирати слова... tongue

 
FlinaДата: Середа, 21.10.2009, 13:35 | Повідомлення # 20
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Ну і шо, як вам конкурс, точніше як вам твори, бо я розчарована і дуже дуже засмучена, взагалі то я не песиміст, та що можна скзати, коли казти нема чого... weep
Тобто, є непогані тексти, але це не фантастика, принаймі, ту яку можна зустріти у класиків, але з іншої сторони якщо є український рок, то певно має бути й українська фантастика wink
Про вподобання, двічі я перчитала лише один твір - "Несподівані двері", перший раз - просто так, а другий, щоб поміти може якісь опущені деталі і ще раз перконатись, що не все ще втрачено!
Не знаю чи правильно я почала, з поганого, та ви мене вже вибаште, але 1 з 30 то таки не дуже добре, та хочу зазначити - це лише моя субєктивна думка і якщо комусь вона не до душі, то я сі вельми перепрошую biggrin
 
BobuaДата: Четвер, 29.10.2009, 16:44 | Повідомлення # 21
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Ха, ккoot-o: Ви обоє ще вибагливіші, аніж я biggrin [ Хух, мені аж полегшало biggrin , бо вже набридло ходити й жалітися що сучукрліт нечитний sad ]

Прочитавши 17, я бачу 3 кумедних (не довершених, але після прочитання нема неприємного осаду :'(, а навіть навпаки wink )
Правда деякі аж "пломбують" мозки eek

Quote (Flina)
двічі я перчитала лише один твір

Хіба то добре, що оповідання тре перечитувати двічі, щоби збагнути, що й до чого? dry
Перечитаю потім... wink


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 29.10.2009, 16:45
 
FlinaДата: Четвер, 29.10.2009, 21:55 | Повідомлення # 22
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Ха, ккoot-o: Ви обоє ще вибагливіші, аніж я
та я, того, ще не дуже вибаглива shy
повторюсь, дійсно, є кілька чудових оповідок, та це не зовсім НФ і навіть не фентезі, містика - так, а може я чогось не розумію, все може бути, все може бути...
Quote (Flina)
Хіба то добре, що оповідання тре перечитувати двічі, щоби збагнути, що й до чого?

та ні я з першого разу все дорозуміла biggrin , а перечитувала, бо коли читала вперше мала температуру 39, тож закономірно могла щось пропустити happy і плюс - таки гарне оповіданнячко
Quote (Flina)
Правда деякі аж "пломбують" мозки

мало того що пломбують, то ще й такий негатив залишають!, фе і нашо така література???! confused
 
argo-unfДата: Четвер, 29.10.2009, 23:57 | Повідомлення # 23
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Та тут не лише в нечитабельності справа! Невже важко написати якесь світле оповідання, про розумне, добре, вічне? Невже це ознака доброго смаку - виваляти читача в... ну, в болоті або настирно навіювати йому якісь абсолютно приземлені сни? Але, люди, це вже тенденція!!! cry Погляньте на відгуки: або справа в моєму гурманстві, або найбільше хвалять якесь фуфло...
Хоча є пару хороших творів... smile
 
BobuaДата: Четвер, 05.11.2009, 12:39 | Повідомлення # 24
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Та тут не лише в нечитабельності справа! Невже важко написати якесь світле оповідання, про розумне, добре, вічне?

Ха! up
Десь на першій сторінці book ми, здається, сперречалися чиє краще: вітчизняне чи привізне smile ("імпортне") book То повторюсь: в наших творах постійно автори чомусь тягнуться до зневіри, амер — життєлюбніше. Наприклад, здадайте оповідання Саймака про повстання всіх механізмів (там ула друкарська машинка, ткацька, пралка і ще щось навіть більше..... ЕНІАК?). Здавалося б — більших підстав для зневіри й бути не може — хіба що стіни ще не проти людини. Але ж яка кінцівка! respect flower Людина гідна, такою можна гордитись (але не "пишатись"... пиха haha таки недоречна biggrin )... Мені страшно подумати, як би скінчився наш "відповідник"... help


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Четвер, 05.11.2009, 23:50 | Повідомлення # 25
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Ні, ні і ще раз ні! Погляньоте на українську класику НФ 60-70 років. Здавалося б - тоталітаризм, тяжке повсякдення - а люди дивилися в небо, мріяли, чорт забирай! Я під впливом тих творів самотужки майстрував підзорні труби, станки для біноклів, пробував складати мікросхеми, проводив хімічні і фізичні досліди - вдома і з різними наслідками, пристрастився до турпоходів... Ех, є що згадати і є кому дякувати з авторів. Та найважливіше - під впливом нашої НФ я навчився ДИВУВАТИСЯ, і тому цей світ мені і досі страшенно цікавий.
Але зараз... страшно подумати, чому може навчити сучасна так звана українська фантастика. Вірніше, важко втямити... До речі, мало не впав зі стільця, коли побачив твори переможців. Чи то у мене проблеми зі смаком, чи з головою?
 
FlinaДата: П'ятниця, 06.11.2009, 23:45 | Повідомлення # 26
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Погляньоте на українську класику НФ 60-70 років

Я погано орієнтуюсь в українській фантастиці shy то чи не могли б Ви сказати мені кілька авторів того періоду, бо я читала в більшості сучасних українських фантастів і лише кілька антологій виданих ще за союзу і окремо можу виділити Бердника.
А про К.Д.Саймака я можу говорити годинами, в нього не тільки люди достойно виходять з таких ситуацій, а й інопланетяни ...ех, що можна сказати respect
Quote (argo-unf)
Але зараз... страшно подумати, чому може навчити сучасна так звана українська фантастика. Вірніше, важко втямити...

а чому навчити, та тому що нас вчить телебачення, "дешеві" безцеллери та фільми: злобі, ненависті, розпусті, жорстокості... Я думала, що я одна така "неправильна", виявляється ні, нас багато і нас не подолати! biggrin
Але не все так погано, мені ще дуже сподобався твір переможець минулого року, позитивне світле оповідання, досить колоритне і не калька
flower
 
BobuaДата: Понеділок, 09.11.2009, 15:54 | Повідомлення # 27
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Погляньоте на українську класику НФ 60-70 років.

Якби ж у кожному файлі був час написання..., а так? sad

Quote (argo-unf)
пристрастився до турпоходів...

не тре, не тре — я точно wink знаю, що наплечники-антиграви тоді ще не випускали biggrin та й зараз теж cry

Quote (Flina)
Я погано орієнтуюсь в українській фантастиці то чи не могли б Ви сказати мені кілька авторів того періоду,

Підтримую!

От читав потоком тут (зручно — мож всі 1-ші стр за раз взяти Офлайн Експлорером): http://ukrcenter.com/library/display.asp?style=fantastyka&categories=yes твори розміщені вельмишановним Дідом Панасом smile (DidPanas)
Здається лише у Володимира Зайця зустрів веселі оповідання, та й то лише тоді коли він писав про "Антоній Ендотеліус-молодший"...

У Олександра Тесленка гарний цикл про "Дьондюранг"... Але чому вмерла Русуля?! cry За що, НАВІЩО?! cry
(див кінцівку до однойменного оповідання)


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Понеділок, 09.11.2009, 15:56
 
argo-unfДата: Понеділок, 09.11.2009, 23:56 | Повідомлення # 28
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Ну хоча б В. Владка, М. Дашкієва, В. Бережного, Ю. Ячейкіна, І. Росоховатського... та їх чимало, якщо цікавитеся, зайдіть до О. Левченка і підніміть бібліографію україномовної НФ - там і по роках, і по виданнях...
До речі, Заєць і Тесленко - вісімдесятники, в них трохи інша (не гірша - інша! smile ) фантастика
 
FlinaДата: Вівторок, 10.11.2009, 22:19 | Повідомлення # 29
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Дякую шановному паньству за допомогу, ще б усе те подужати прочитати biggrin , доречі Росохвотського я читала і він мені лише один запамятався з тої збірки українсько-радянської фантастики.
Давно хотіла сказати і Вам Bobua і вам argo-unf мені якось не звично коли ви до мене звертаєтесь на "Ви", тому пропоную перйти на "Ти" smile
І ще, я заходила на сайт до пана Левченка але чомусь крім його творів та інформації про нього нічого цікавого не знайшла, незнаю може то був не той сайт?
 
argo-unfДата: Вівторок, 10.11.2009, 23:35 | Повідомлення # 30
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
Росохвотського я читала і він мені лише один запамятався з тої збірки українсько-радянської фантастики.

Росоховатського раджу читати авторськими книгами. Оскільки він працює в жанрі коротких оповідань та повістей, це не приїдаєтся... Ну, в розумних межаї, звісно. biggrin

Quote (Flina)
Давно хотіла сказати і Вам Bobua і вам argo-unf мені якось не звично коли ви до мене звертаєтесь на "Ви", тому пропоную перйти на "Ти"

Дякую, я не проти smile . А от за колегу Bobua розписуватися не ризикну - щоб його дарма не шокувати, слід почекати персональної реакції... tongue

Quote (Flina)
ще, я заходила на сайт до пана Левченка але чомусь крім його творів та інформації про нього нічого цікавого не знайшла, незнаю може то був не той сайт?

Сайт той, але там стільки всього понатикано, що знайти щось складно. Я сам ту бібліографію знайшов десь у Мережі, вона є в кількох місцях, от тільки забув де. Хіба, може, у "Архиве фантастики" є купа подібних матеріалів.

 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Чию фантастику читають українці (які країни, автори, жанри)
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024