Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • 8
  • »
Форум » Українська фантастика » Українська фантастика » Offtop (Різне)
Offtop
olevchДата: Понеділок, 14.05.2012, 11:16 | Повідомлення # 16
Пілот
Група: Модератори
Повідомлень: 63
Репутація: 0
Статус: Offline
Здається, я зрозумів, у чому тут справа! cool Для цього достатньо подивитися на зміст роману "Аргонавти Всесвіту"!:
Quote
ЧАСТИНА ПЕРША Астроплан летить на Венеру
...
ЧАСТИНА ДРУГА Перші люди на Венері


Отож, боюся, це просто непорозуміння... sad Хоча, може, у Владка були якісь намітки, чернетки, початкові задуми і т.п., які десь випливли під такою назвою...
 
argo-unfДата: Понеділок, 14.05.2012, 15:09 | Повідомлення # 17
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Я також не думаю, що це цілком новий твір. Гадаю, там друкувалися нові розділи "АВ", яких не було в довоєнних виданнях. Але все ж кортить сподіватися, що - а раптом? smile
 
NickДата: Вівторок, 15.05.2012, 00:55 | Повідомлення # 18
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (olevch)
боюся, це просто непорозуміння...

Роман надрукований під назвою "Перші люди на Венері" майже в десяти числах двох часописів (перша і друга частини). Владко настільки грунтовно переробив довоєнній роман "Аргонавти Всесвіту", що дав йому нову назву. Я цитую передмову до роману (тільки сьогодні вдалось потримати його в руках). А от дальше, я думаю, його не влаштовував скорочений варіант роману і він підготував повноцінний роман, який і видав в 1956 році знову ж таки під старою назвою "Аргонавти Всесвіту". Тому роман "Перші люди на Венері" так і залишився тільки в варіанті часопису (як проміжна робота). Але ж він існує. Не друга частина "Аргонавтів Всесвіту", а повноцінний роман в форматі часопису з мал Г. Малакова і під новою назвою. Думаю, йому місце в бібліографії В. Владка.
Щось я пам'ятаю розмову на АВ про відмінності довоєнного і повоєнного романів. Це ж ви, Віталію, згадували про це?
 
slavar64Дата: Вівторок, 15.05.2012, 16:00 | Повідомлення # 19
Командор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 210
Репутація: 1
Статус: Offline
Взагалі, якщо не помиляються мої джерела, Владко переробляв текст АВ 18 раз (!), в залежності від зміни політичної обстановки та нових відомостей про науково - технічні досягнення. А ще таке нескромне запитання - щось на сайті ( та й в Лібрусеці ) не повністю розміщений 5 - томник Владка (?) Адже ВВ - один з піонерів та класиків української НФ. Те ж саме запитання й по Берднику. На Чтиві, Характернику та Лібрусеку більше його творів, ніж на АВ.

Повідомлення відредагував slavar64 - Вівторок, 15.05.2012, 16:03
 
NickДата: Вівторок, 15.05.2012, 22:59 | Повідомлення # 20
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Кожне видання "Аргонавтів Всесвіту" може відрізнятись в деталях, та тільки раз роман під новою назвою був опублікований.
На друге запитання відповідь така: перевірте твори, що ввійшли в п'ятитомник Владка. Ось що входило в чотири томи:
Т.I – Аргонавти Всесвіту: — є в АВ
Т.II – Нащадки скіфів: — є в АВ
Т.III – Сивий капітан — є в АВ
Т.IV – Фіолетова загибель; Залізний бунт: — є в АВ
П'ятий том я сам готував для АВ і можу підтвердити, що всі фантастичні повісті і оповідання, крім нефантастичних
(Блакитна пляма; Ціна життя; Голос у темряві) — є в АВ.
 
argo-unfДата: Вівторок, 15.05.2012, 23:25 | Повідомлення # 21
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Щось я пам'ятаю розмову на АВ про відмінності довоєнного і повоєнного романів. Це ж ви, Віталію, згадували про це?

Так, а тепер у цьому можна перконатися, бо на Лібрусеку є російський переклад "Аргонавтів". Там нема Ван Луна, замість Галі Рижко якийсь Вася smile . Але ж неохота читати переклад, тому все читаю, що десь вирине український текст.
Безперечно, "Першим людям на Венері" місце в бібліографії, та й почитати було б цікаво. А ще краще - відправте інформацію в УФО, вона того варта!
Quote (slavar64)
А ще таке нескромне запитання - щось на сайті ( та й в Лібрусеці ) не повністю розміщений 5 - томник Владка (?) Адже ВВ - один з піонерів та класиків української НФ. Те ж саме запитання й по Берднику. На Чтиві, Характернику та Лібрусеку більше його творів, ніж на АВ.

Насправді і твори Владка, і Бердника на АВ представлені повністю. Просто Лібрусек та інші сайти вивалюють в одну купу все, в тому числі нефантастику авторів + туди ж видання. А ми тут фільтруємо smile та класифікуємо. Звісно, зібрано ще не все, але до того невідворотно йде!
 
NickДата: Вівторок, 15.05.2012, 23:38 | Повідомлення # 22
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (slavar64)
Те ж саме запитання й по Берднику.

По Берднику є все, хіба що нема казкової повісті "Окоцвіт".
 
slavar64Дата: Середа, 16.05.2012, 14:42 | Повідомлення # 23
Командор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 210
Репутація: 1
Статус: Offline
а де в цьому удостовіритись? http://argo-unf.at.ua/load/kozlov_ivan/9?lklHJw ? та http://argo-unf.at.ua/load/kozlov_ivan/4 ?

Повідомлення відредагував slavar64 - Середа, 16.05.2012, 19:25
 
NickДата: Середа, 16.05.2012, 21:29 | Повідомлення # 24
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (slavar64)
а де в цьому удостовіритись?

Привіт! Слава. За вказаними тобою адресами знайдеш фантастичні твори Владка і Бердника. А от книги порібно шукати на сайтах видавництв "Веселка", "Радянський письменник", "Молодь", "Дніпро"... Дивись в меню "Бібліотека" в каталозі після країн (після Японії). От з книгами гірше, ніж з творами, не всі книги є на АВ, але це не більше 5-6 на автора, враховуючи перевидання.
Якщо ти знайдеш твори, забуті АВ — повідом, будемо вдячні. А якщо не знайдеш — значить АВ відповідає за свої слова.
 
slavar64Дата: Середа, 16.05.2012, 22:00 | Повідомлення # 25
Командор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 210
Репутація: 1
Статус: Offline
Добривечір, пан Микола!
Навскидку - по Берднику: Жива вода, Космічна казка, Окоцвіт, Серце Матіоли.
Див. http://archivsf.narod.ru/1927/oles_berdnik/index.htm
По Владко перевірю детально ( не враховуючи Ідуть роботарі та 12 оповідань з Чарівними оповіданнями, які досить безнадійно знаходяться - відповідно у Стронговського та Шевели ).
Див. http://archivsf.narod.ru/1900/vladimir_vladko/index.htm
А чи є серед учасників Радій Радутний?


Повідомлення відредагував slavar64 - Середа, 16.05.2012, 22:16
 
NickДата: Середа, 16.05.2012, 23:09 | Повідомлення # 26
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (slavar64)
Навскидку - по Берднику: Жива вода, Космічна казка, Окоцвіт, Серце Матіоли.

Радий зустрітися хоч тут, Славо!
По Берднику — ти перерахував не фантастику, а казки і легенди (як от Серце Матіоли), правда, не пам'ятаю щодо "Живої води", може Віталій підкаже.
Quote (slavar64)
По Владко перевірю детально ( не враховуючи Ідуть роботарі та 12 оповідань з Чарівними оповіданнями

Щодо "12 оповідань" — тут ситуація така:
Мертва вода — є в AB
Мати-Всіх-Квітів-і-Всього-Живого — є в AB
Ракетоплан С-218 — є в AB
Блискавка в полоні — є в AB
Аероторпеди повертають на захід — єдине оповідання, що ще немає, попробую знайти його незабаром, воно є в "Всесвіті" (хоча Владко не включив його в свій V том — може це й не така вже фантастика)
А інші оповідання, наскільки я пам'ятаю — не фантастика. Якщо помиляюсь — поправ.
Quote (slavar64)
Ідуть роботарі

Це перший варіант роману "Залізний бунт", який є в АВ, не всі видання довоєнні Владка в АВ є, а от новіші — точно є. Так що, якщо немає перших варіантів твору, то це не значить, що твору немає.
Щодо Радутного — то я його на АВ не зустрічав, може Віталій спілкується з ним.
 
olevchДата: Четвер, 17.05.2012, 10:54 | Повідомлення # 27
Пілот
Група: Модератори
Повідомлень: 63
Репутація: 0
Статус: Offline
Радія Радутного найлегше знайти на Літфорумі, зокрема у темі Творчість Радія Радутного! tongue
 
slavar64Дата: Четвер, 17.05.2012, 19:35 | Повідомлення # 28
Командор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 210
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (olevch)
Радія Радутного найлегше знайти на Літфорумі, зокрема у темі Творчість Радія Радутного!


Дякую, пане Олександр! У принципі, він персонально іноді приходить до Музею фантастики, при якому зараз клуб Лоцман, але цікаво було поспілкуватись ще й в АВ.

Quote (slavar64)
Навскидку - по Берднику: Жива вода, Космічна казка, Окоцвіт, Серце Матіоли.


А ще - викладений 1 варіант Хто ти? 1963 чи 1966 рр. явно скорочений.

http://argo-unf.at.ua/load/kozlov_ivan/4-2-3

Роман був доповнений та виданий 1987 р. у "Дніпрі" обсягом 520 с.

Наразі його сканує Степан Храбров http://stefan-blog.livejournal.com/tag....8%D0%BA


Повідомлення відредагував slavar64 - П'ятниця, 18.05.2012, 08:42
 
argo-unfДата: П'ятниця, 18.05.2012, 00:31 | Повідомлення # 29
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (slavar64)
Наразі його сканує Степан Храбров http://stefan-blog.livejournal.com/tag....8%D0%BA

Хороша звістка. А то на Гуртом уже є скан книги 2004 року, але з видавничим браком на кожній другій сторінці. Я спочатку бився-бився, але потім покинув cry .
 
slavar64Дата: П'ятниця, 18.05.2012, 23:27 | Повідомлення # 30
Командор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 210
Репутація: 1
Статус: Offline
Господарство доктора Гальванеску ( часопис УЖ ), написане ще "тією" мовою, знайшлося ось тут http://www.twirpx.com/library/periodic/universalniy_zhurnal/

Додано (18.05.2012, 23:27)
---------------------------------------------
Quote (argo-unf)
А то на Гуртом уже є скан книги 2004 року


Щось тексти Бердника 1963, 1987, та 2004 теж трохи всі різняться sad Найбільш повний текст, як правило у виданнях 1986 - 1995 рр.

А після відвідування книжкового ярмарку http://bookexpo.in.ua/programa-zaxodiv-2012 зробив висновок, що деяка фанттастика ( В. Чемерис про Іштар та Уелса = 2 книжки 2011 р. ) потрапляє тільки до бібліотеки НСПУ sad


Повідомлення відредагував slavar64 - Субота, 19.05.2012, 22:27
 
Форум » Українська фантастика » Українська фантастика » Offtop (Різне)
  • Сторінка 2 з 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • 8
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024