Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Різне » Вдосконалення сайту (Робимо навігацію на АВ комфортнішою і зручнішою)
Вдосконалення сайту
argo-unfДата: Середа, 09.02.2011, 19:48 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
У "Бібліографії" почав роботу за вказаними настановами. Але відразу виникло кілька питань, принципових і не дуже.
Скажімо, чи потрібно створювати "Новини видавництв"? Адже є змога створити таку папку на головній сторінці, де вона справді буде актуальною. У Бібліографії ж новини через місяць-два перестануть бути новинами й висітимуть мертвим вантажем.
Далі, приступив до Бібліографії видавничих серій і... як же їх подавати? За абеткою, за видавництвами, за часом створення, гамузом? Чи потрібно розділяти "У світі пригод" на велику і малу серії, а "ПФ" - на стару і нову? Як подавати "Б-ку пригод і НФ", коли з 1960 р. вона стала "ППНФ"?
Врешті, вже зараз ясно, що при наявності там усіх книжкових серій список вийде чималий, і якщо додавати туди ще й часописи, вони просто губитимуться. Може, варто створити ще й Бібліографію часописів?
У "Категоріях каталогу" назви лягли не вельми вдало. Треба б їх скоротити. Може, не писати Бібліографія, а Книгоопис чи просто: "Твори за роками"? Хоча... лише тепер помітив, що сюди піде все - і книги, і журнальні публікації. Не вельми зручно, особливо для тих, хто шукатиме конкретну книгу чи журнальну публікацію. Можливо, доцільніше було б зазначити "Книгоопис за роками", "Часописи за роками", "Автори", "Видавничі серії" - чи якось так?
Нарешті, зовсім не гарантую передбачену Вами ідилію в правому полі. Річ у тім, що я над ним не владен, і навіть важко сказати, за яким принципом там сортується матеріал. Вочевидь, за абеткою, але проблема в тому, що за абеткою цілого каталогу. Тобто, якщо ми увійдемо в конкретну папку, скажімо, в 1950-2000, то там проблем не буде, а от що стоятиме, коли ми лише зайдемо в Бібліографію, задати наперед навряд чи вдасться. Хіба якийсь знаючий юкозний програміст підкаже.
 
BobuaДата: Четвер, 10.02.2011, 17:37 | Повідомлення # 2
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
http://argo-unf.at.ua/publ/

Quote (argo-unf)
У "Бібліографії" почав роботу за вказаними настановами. Але відразу виникло кілька питань, принципових і не дуже.

Ех... тре було мабуть і самі "настанови" дати, бо складнішає це все... wink

Quote
Далі, приступив до Бібліографії видавничих серій і... як же їх подавати? За абеткою, за видавництвами, за часом створення, гамузом? Чи потрібно розділяти "У світі пригод" на велику і малу серії, а "ПФ" - на стару і нову? Як подавати "Б-ку пригод і НФ", коли з 1960 р. вона стала "ППНФ"?

Мене лякає думка, що Ви будете повторно заносити всі дані, але вже в інший розділ...
Будете?

Quote
У "Категоріях каталогу" назви лягли не вельми вдало. Треба б їх скоротити. Може, не писати Бібліографія, а Книгоопис чи просто: "Твори за роками"? Хоча... лише тепер помітив, що сюди піде все - і книги, і журнальні публікації. Не вельми зручно, особливо для тих, хто шукатиме конкретну книгу чи журнальну публікацію. Можливо, доцільніше було б зазначити "Книгоопис за роками", "Часописи за роками", "Автори", "Видавничі серії" - чи якось так?

А от це мудро й свідомо biggrin

До речі, яка мета книгоопису?
Чи буде здійснюватись якась подальша обробка тих даних?

Напр., мені що найбільше сподобалось в КнигоОпису Левченка, то це те, що:
1) він увесь був однією Інет-сторінкою
2) мені вдалось легко скопіювати то все в Ексель
3) в екселі додав фільтри на заголовки й отримав можливість вибирати для перегляду, що заманеться
(я колись вже долучав архів того файлу тут)
Складніша обробка в екселі дає можливість порахувати твори кожного автора і т.д.
Зручно також і те, що якщо колись виникне потреба додати якусь нову характеристику творів, то досить додати стовпчик

А у Вас я можу хіба що зайти в якийсь рік і перечитувати, що там видавалось
Хоча є можливість дати на той рік відгук ("коментар"), але чомусь не спадає на думку чогось розумного...
http://argo-unf.at.ua/publ/bibliografija/knigi/1937/20-1-0-138 - не писати ж мені, що саме в ті роки репресували інтелігенцію, яка вже не мала свого сильного народу й тому, мабуть книги тоді були, найімовірніше погані...

А уявіть, якби для кожного з наспупних рядків було окреме поле в екселі:

ВЕРН Жуль
.
Таємничий острів
: Роман
. Ч. 3.
Пер. з фр.
Л. Александрової.
- Харків:
Дитвидав ЦК ЛКСМУ,
1937.
- 295 с.:
іл.

Це дало би мені можливість порахувати:
- к-ть/частку сторінок для відібраного періоду,
- або к-ть/частку всього що видане дитвидавом
- або Харкомов
- або перекладеного
- або саме Александровою

Не знаю для чого..., але сама наявність можливості - то вже приємність :)))

Тобто, нмсд, тре визначити яким Ви бачите призначення КнигоОпису, тоді буде зрозуміліше як його робити biggrin .

Додано (10.02.2011, 17:37)
---------------------------------------------
Хоча ні, вже придумав застосування.
Можна в екселі робити графіки

Буде чудове видовище biggrin


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Четвер, 10.02.2011, 19:51 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Ех... тре було мабуть і самі "настанови" дати, бо складнішає це все...

Настанови волею випадку лишилися в темі "Переклади НФ".

Quote (Bobua)
Мене лякає думка, що Ви будете повторно заносити всі дані, але вже в інший розділ...

Мене також... Але, можливо, доведеться.

Quote (Bobua)
До речі, яка мета книгоопису?
Чи буде здійснюватись якась подальша обробка тих даних?

Мета - описувати і переописувати, схрещувати і перехрещувати... Обробка ж точно буде, але от яка - буде видно. Але Ви приєднуйтеся, не соромтесь - такий пласт роботи й десятку чоловік потягнути буде важко. А по частинках...
 
NickДата: П'ятниця, 11.02.2011, 01:55 | Повідомлення # 4
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Скажімо, чи потрібно створювати "Новини видавництв"? Адже є змога створити таку папку на головній сторінці, де вона справді буде актуальною.

Слушне зауваження.
Quote (argo-unf)
приступив до Бібліографії видавничих серій і... як же їх подавати

Мені уявляється, що спочатку за алфавітом ідуть часовиси, потім серії фантастики (якщо назва змінювалась, то доповнюємо назву дужками, а вже в серії даємо пояснення). Можуть бути й інші пропозиції. Просто треба якось врахувати, які часописи публікували фантастику, які серії фантастики були і будуть. Хай не все зможемо, та цей сайт може стати в майбутньому базою для більш досконалішого сайту. Хай не ми, а ті, хто прийде нам на зміну, продовжать цю роботу не з нуля.
Quote (argo-unf)
при наявності там усіх книжкових серій список вийде чималий

Я помітив, що на сторінці можна розмістити 50 назв (часописів чи серій). В нас не буде такої кількості назв.
Quote (argo-unf)
Може, варто створити ще й Бібліографію часописів?

Мені здається, велика кількість сторінок тільки ускладнить користування сайтом.
Quote (argo-unf)
Хоча... лише тепер помітив, що сюди піде все - і книги, і журнальні публікації. Не вельми зручно, особливо для тих, хто шукатиме конкретну книгу чи журнальну публікацію

Книги і публікації в часописах можна розмістити і разом, і окремо. На сайті http://bibliography.narod.ru/ - це на одній сторінці. Я звернув увагу, що книг буде більше в 2-4 рази, ніж публікацій в часописах, так що не дуже вже вони будуть заважати одне одному на сторінці, зате зразу видно, які результати роботи за рік. Та це не принципово, можна зробити - як простіше вийде.
Щодо пошуку. Якщо відомий автор, то буде легко знайти твір за автором. Якщо період видання - то за роками. Якщо ж є тільки назва твору, то складніше (ви ж говорили, що не потрібно створювати окремо перелік творів, ті що є на сайті, можна знайти за пошуком в бібліотеці). Проте люди можуть знайти вихід: знайти в Інтернеті автора твору і лише тоді скористатись нашими матеріалами.
Щодо назви тем в "Категоріях каталогу" - то це не принципово, краще, щоб було зрозуміло для користувача.
Quote (argo-unf)
Нарешті, зовсім не гарантую передбачену Вами ідилію в правому полі.

Треба пробувати, я виходив з того, що вже є. Ви як задали для початку сторінки 1798 рік, то він завжди і з'являвся першим, а 2010 був десь там - в кінці.
 
NickДата: П'ятниця, 11.02.2011, 01:57 | Повідомлення # 5
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
мені що найбільше сподобалось в КнигоОпису Левченка

Книгоопис Левченка непоганий, та об'єми інформації в нього були менші, скажімо, за 1960 рік в нього 9 книг і 4 публікації. У нас тільки за 2010 рік буде біля 100 книг, та й десятків зо два публікацій в часописах. Якщо ж ми добавимо бібліографію наших класиків (окремі твори Франка, Васильченка, Лесі Українки, Марко Вовчка), то 200 років творів з елементами містики, фентезі, фантастики набереться чималенько. От коли все буде готове, то можна буде зібрати все в один об'ємний екселовський файл і викласти для роботи всім бажаючим. Та до того часу ще багатенько треба попрацювати. Давайте, підключайтесь, будемо працювати разом.
 
argo-unfДата: П'ятниця, 11.02.2011, 22:51 | Повідомлення # 6
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Слушне зауваження.

Ну то я створив таку папку на Головній. Тепер для затравки потрібна новинка, щоб там було хоч одне повідомлення. Тоді Ви зможете, за ідеєю, надалі вносити новини самостійно.

Quote (Nick)
Просто треба якось врахувати, які часописи публікували фантастику, які серії фантастики були і будуть.

Я, мабуть, таки винесу часописи окремо. Міркування ще й такі: а) в назві папки "Книгоопис видавничих серій" не видно, що там є часописи, а коли її розширити, вона буде завелика; б) зараз у нас на АВ є 26 видавництв, якщо кожне матиме хоча б по дві серії - вже матимемо 50, а насправді сучасні видавництва мають їх по 5-6; в) аналогічно з часописами: якщо подавати всі, які регулярно чи періодично друкували фантастику, та плюс до журналів іще газети, то вийде також чималий список.

Quote (Nick)
Мені здається, велика кількість сторінок тільки ускладнить користування сайтом.

Та ні, якщо видалити ті папки, які були досі, вийде не більше десяти назв. До речі, треба ще подумати, чи варто їх видаляти. Адже довідки про авторів задумувалися як збірки матеріалів про кожного автора: біографія, бібліографія, критичні статті про автора чи його твори, статі самого автора, присвячені фантастиці (дуже не хочеться розміщати їх у Бібліотеці, бо це внесе плутанину). В нову теку "Автори" все це не піде - літери абетки вже далі не галузяться.

Quote (Nick)
Треба пробувати

Що ж, буду пробувати... smile

До речі, а ви вже пробували свої нові можливості в Бібліографії? Чи можете вносити записи, створювати повідомлення? Адже треба переносити інформацію зі старих тек у "нові міхи". Я спробував, проблем нема, крім однієї - гіперпосилання не копіюються. О горе, вся моя робота останніх місяців горить жарким полум'ям cry ! Якщо довірите це мені ще раз, боюся, результат буде ще не скоро - наспіла нова порція журналів cool .

 
BobuaДата: П'ятниця, 11.02.2011, 23:06 | Повідомлення # 7
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Nick)
От коли все буде готове, то можна буде зібрати все в один об'ємний екселовський файл і викласти для роботи всім бажаючим. Та до того часу ще багатенько треба попрацювати. Давайте, підключайтесь, будемо працювати разом.

Для того, щоб в ексель вдало "запихнути" текст мають бути певні передумови.

Переглянув html-сторінку,
Б І Б Л І О Г Р А Ф І Я
Впорядкував Олександр Левченко

КНИГИ ФАНТАСТИКИ

УКРАЇНСЬКИХ ВИДАВНИЦТВ ЗА 1960-1991 рр.
Переконався, що там дані вже подані в табличній формі - і при копіюванні у Ексель всі стовпчики на своїх місцях. З рядками, правда, не все гаразд, але то не шкодить smile

Суцільні текстові рядки в таблицю автоматично не перетворити... sad .
Нема таблиці - неможлива автоматична обробка й підрахунки.
Можливість перетворити в текст у таблицю є у Ворді, але навіть і тоді в тексті мають бути передбачені (==додані при наборі) якісь розподільники колонок (табулятори і т.п.). І з htm сторінки вони мають скопіюватись у Ворд.

Але повернімось до цікавішого :). Зробив малюночок за тим книгоописом, що вже маю в Екселі:
(див прикріплення)
Звісно, враховуючи сказане Вами про його неповноту, результати не надто корисні, але було цікаво якось зрозуміти закономірність, знайти залежності (політичні?, соціальні?, військові?)

Додано (11.02.2011, 23:06)
---------------------------------------------
ще раз прикріплення
$IMAGE1$


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: П'ятниця, 11.02.2011, 23:10 | Повідомлення # 8
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Левченко - професійний програміст і автор підручників з інформатики. Тягатися з ним мені якось не випадає biggrin .
 
BobuaДата: Субота, 12.02.2011, 01:02 | Повідомлення # 9
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
та шо ж там з тими прикріпленями... wacko

Додано (12.02.2011, 01:02)
---------------------------------------------

Quote (argo-unf)
Левченко - професійний програміст і автор підручників з інформатики. Тягатися з ним мені якось не випадає .

а... дійсно... happy
Прикріплення: 4968888.png (11.6 Kb) · 4392513.png (11.6 Kb)


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
NickДата: Субота, 12.02.2011, 23:16 | Повідомлення # 10
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (Bobua)
в тексті мають бути передбачені (==додані при наборі) якісь розподільники колонок (табулятори і т.п.).

Якщо в текст добавити табулятори (для колонок) і абзаци (для рядків), то ми можемо такий текст перетворити в таблицю, але тільки в Ворді. Щоб таким чином одержати таблицю на сторінці сайту треба використовувати не табулятори і знаки абзаців, а теги мови HTML. Можете уявити, скільки часу потрібно, щоб таким чином готувати інформацію про бібліографію. Можна було б всю інформацію готувати в програмах Microsoft FrontPage, Macromedia Dreamweaver чи аналогічних, та навряд чи це годиться для даного сайту. Так що, спочатку, давайте зберем інформацію. Для 99,9 % відвідувачів сайту цього буде достатньо, а ентузіасти вже з цієї інформації зроблять лялечку.
 
argo-unfДата: Неділя, 13.02.2011, 00:13 | Повідомлення # 11
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Так що, спочатку, давайте зберем інформацію.

Ось за це я "за" усіма кінцівками! А то ми ділимо шкуру ведмедя, якого ще й у природі нема biggrin .
 
BobuaДата: Понеділок, 21.02.2011, 17:24 | Повідомлення # 12
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Nick)
Якщо в текст добавити табулятори (для колонок) і абзаци (для рядків), то ми можемо такий текст перетворити в таблицю, але тільки в Ворді.

Так, простішого способу не знаємо...

Quote
Щоб таким чином одержати таблицю на сторінці сайту треба використовувати не табулятори і знаки абзаців, а теги мови HTML. Можете уявити, скільки часу потрібно, щоб таким чином готувати інформацію про бібліографію. Можна було б всю інформацію готувати в програмах Microsoft FrontPage, Macromedia Dreamweaver чи аналогічних, та навряд чи це годиться для даного сайту.

Слушно. Щоправда інет-сторінку (=веб-сторінка) можна зберегти і в самому екселі, або Ворді.

Quote
Так що, спочатку, давайте зберем інформацію. Для 99,9 % відвідувачів сайту цього буде достатньо, а ентузіасти вже з цієї інформації зроблять лялечку.

Не знаю, де smile Ви знаходите так багато книг (у мене лише кілька 2010р), але от є у Вам інфо. Ви відкриваєте вікно "додавання матеріалу" http://argo-unf.at.ua/publ/20-0-0-0-1 в КнигоОписі й записуєте чи вставляєте+редагуєте дані. Власне навіть не знаю куди що вписувати (там чомусь забагато полів).

Так от, щоби створити колись-потім ексель-файл всю цю роботу з копіювання-редагування доведеться повторювати :(.
Навіщо?
Чому не можна вже зараз спочатку заносити дані в ексель файл?

Напр.,
1) створюю ексель-файл
2) пишу всі заголовки, які наразі можу уявити
3) потім по слову, по цифрі sad доводиться копіювати дані (інакше не потраплять у потрібні поля)

Потім, при необхідності рядок мож виділити і вставити в форму додавання матеріалу. БУде так:
ВЕРН Жуль. Таємничий острів Роман. 3 Пер. з фр. Л. Александрової. Харків Дитвидав ЦК ЛКСМУ 1937 295 іл

От мені не зовсім зрозуміло, що Ви робите зараз, але якщо сортуєте і впорядковуєте книгоопис, вибираючи з наявних записів за певними ознаками частину і копіюючи по рядочку, то зверніть увагу, що в екселі:
1) відібрати значно простіше.
2) згенерувати сторінку незрівнянно швидше, причому для всіх записів одразу.

Єдина можлива "проблема" - нетиповий вигляд сторінки, нмсд, легко вирішити вирізавши з нього інформаційний блок і вставивши його в типову сторінку арго. Питання лише в тому чи таку сторінку потім мож додати до сайту. Та й оновлення не таке просте як з бази сайту... sad
Тому якщо поточні зміни будуть остаточними, то, мабуть, нічого й зв'язуватись з екселями smile

Але наразі не бачу користі від такої виключно текстової форми книгопису. Крім як щодо книг за останні роки. Дякую за такі величезні переліки. Роздрукую (хоча, подумую, що варто для запам'ятовування smile впровадити їх в ексель, хоча текст виходить і зашироким для екрану :() й буду шукати в книгарнях. smile Кепсько, що до фант домішане все решта, але й серед фентазі буває дещо цікаве smile

(прикріпив "спробу" smile занести в ексель 2010
нєєє , знову прикріплення пручається :()


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Понеділок, 21.02.2011, 17:29
 
NickДата: Понеділок, 21.02.2011, 23:13 | Повідомлення # 13
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Щоправда інет-сторінку (=веб-сторінка) можна зберегти і в самому екселі, або Ворді.

Та неможливо без тегів мови HTML сторінку з Excel, чи Word зберегти на сайті (можете попробувати). А вручну проставляти теги для таблиці - дурна робота (значків набагато більше більше, ніж самого тексту, та й кожна помилка змінить форму таблиці, а помилок буде багато).
Quote (Bobua)
Чому не можна вже зараз спочатку заносити дані в ексель файл?

Ну, буде в мене таблиця з даними, зроблена в Excel, підкажіть, як вставити її на сторінку сайту?
Quote (Bobua)
От мені не зовсім зрозуміло, що Ви робите зараз,

Я даю опис книги, як це роблять в бібліотеці.
Quote (Bobua)
але якщо сортуєте і впорядковуєте книгоопис, вибираючи з наявних записів за певними ознаками частину і копіюючи по рядочку, то зверніть увагу, що в екселі: 1) відібрати значно простіше.

Перш ніж сортувати і вибирати, мені потрібно ще знайти, що сортувати - оце і є моя основна робота на сьогодні.
Quote (Bobua)
нетиповий вигляд сторінки, нмсд, легко вирішити вирізавши з нього інформаційний блок і вставивши його в типову сторінку арго

Легко сказати, ще раз повторюю, сторінку з Excel, чи Word неможливо напряму вставити на сторінку "АР".
Quote (Bobua)
мабуть, нічого й зв'язуватись з екселями

Отут ви праві.
 
NickДата: Понеділок, 21.02.2011, 23:14 | Повідомлення # 14
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (Bobua)
наразі не бачу користі від такої виключно текстової форми книгопису

Всі бібіліографії мають текстову форму (якщо вони не на спеціалізованому сайті), і корисні вони лише тим, що дають уявлення, які автори і коли написали які книги (і деякі дані про книгу: назву, рік видання, видавництво, кількість сторінок, серію і т.д.).
Quote (Bobua)
(хоча, подумую, що варто для запам'ятовування

На всі книги 2010 року, що є на сторінці сайту, ми з "argo-unf" дали анотацію, ви можете вибрати лише те, що вам цікаве.
Quote (Bobua)
Кепсько, що до фант домішане все решта, але й серед фентазі буває дещо цікаве

Хтось любить НФ, хтось містику, а хтось і фентезі. Для нових книг завжди будуть анотації - тож вибирайте, що до душі.
 
BobuaДата: Вівторок, 22.02.2011, 13:10 | Повідомлення # 15
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Nick)
Та неможливо без тегів мови HTML сторінку з Excel, чи Word зберегти на сайті (можете попробувати). А вручну проставляти теги для таблиці - дурна робота (значків набагато більше більше, ніж самого тексту, та й кожна помилка змінить форму таблиці, а помилок буде багато).

Quote (Bobua)
Чому не можна вже зараз спочатку заносити дані в ексель файл?

Ну, буде в мене таблиця з даними, зроблена в Excel, підкажіть, як вставити її на сторінку сайту?

1) зробити ексель smile
2) меню Файл-ЗберегтиЯк: ТипФайлу=Веб-сторінка
3) зі збереженої "веб-стр" вирізав блок з тегами <body> .............. </body> (тре ексель до 2003, бо далі він якийсь попсований)
4) в первинній (аргівській стр) знайшов текс від слова "Жуль" і до "Категорія: Книги" й замінив на екселівький

Пробую прикріпити архів, у якому видно ці "етапи" smile
Рар не пройшов, тому я додав розширення jpg (тре його видалити)

Code

$IMAGE1$

Втім, дійсно, так мож гратися лише якщо робити раз і назавжди.
А якщо постійно з'являтимуться нові записи, то, нмсд, мають же існувати якісь сайти з екселе-подібним "рушієм" :).
А інакше дійсно простіше вносити текст..., Єдине, що було би добре, якби в ньому були якісь непомітні символи, що копіюватимуться у Ворд (тябулятори чи щось подібне), для розділення полів тексту, що будуть в різних колонках.

Додано (22.02.2011, 13:10)
---------------------------------------------

коротше кажучи... десь те прикріплення є (я бачу, що було передано інфу в Інет) smile
ім'я: xls-htm.rar
можливо Ви, як адмін знаєте де smile


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Вівторок, 22.02.2011, 13:07
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Різне » Вдосконалення сайту (Робимо навігацію на АВ комфортнішою і зручнішою)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024