Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 3 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Літати... Як би хотілось? (+ описи з фантастики)
Літати... Як би хотілось?
FlinaДата: Неділя, 11.10.2009, 12:50 | Повідомлення # 31
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Чесно кажучи, перераховуючи способи літання, я не вважала, що це можливі варіанти. А якщо вже говорити на чистоту, то думаю, якщо колись ми і досягнем далеких світів, то це буде за допомогою космічних кораблів, що до фантастичних способів, то я швидше повірю у телекінез, як у творах Саймака, просто - подумав і ти уже на планеті зірки Фомальгаут, до прикладу, якщо, звичайно, там є планети biggrin .
Що до людей з крилами, як способу пристосування, не думаю, якщо є літаки, дельтаплани і т.д. то навіщо еволюції давати нам крила, а на рахунок генетиків я змінила свою думку, не зможуть вони цього зробити, занадто складно для людського розуму - і це добре!
 
argo-unfДата: Неділя, 11.10.2009, 23:34 | Повідомлення # 32
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Іще згадав повість-буріме "Літаючі кочівники". Там якісь низькорозвинені інопланетні тубільці навчилися літати космосом у... особливих деревах, що їх вони перетворювали на кораблі і жили в симбіозі. І поводилися вони при цьому цілком адекватно - як низькорозвинені інопланетні тубільці... biggrin
Стосовно пристосування - відсилаю до оповідання Валентини Журавльової "Другий шлях". Примушує міцно задуматися...
 
BobuaДата: Субота, 17.10.2009, 19:43 | Повідомлення # 33
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Аааа... Починаючи тему, я i думки не мав летіти в далекі світи власними силами :). Власне, мова була про планетарнi польоти smile зі швидкостями якнайкращими для мандрів! А саме: щоб і не дуже мерзнути й не втратити якихось подробиць через надмірну швидкість :). Політ в космосі - то ідея Симонсa. Не знаю, що він там очікував знайти цікавого для життя (крім невагомсті :)).

Додано (17.10.2009, 19:43)
---------------------------------------------
Щодо ж генетиків і людського розуму, то, думаю, треба би дати їм хоч трохи часу :): ще століття тому - розум якщо і був, то в зародковому стані, бо все здебільшо зводилося до найогиднiших проявів звірячого чи й гіршого виживання smile


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
FlinaДата: Неділя, 18.10.2009, 18:54 | Повідомлення # 34
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Щодо ж генетиків і людського розуму, то, думаю, треба би дати їм хоч трохи часу :): ще століття тому - розум якщо і був, то в зародковому стані, бо все здебільшо зводилося до найогиднiших проявів звірячого чи й гіршого виживання

Я не дуже згідна з вами, бо до створення сучасних благ цивілізації людство йшло не одне тисячоліття, а найогидніших проявів виживання є досить і в наш час - це сьогодні називається конкуренцією smile
Можливо Симонс, як і більшісь фантастів, думав що людствов майбутньому зможе знайти там інших, може не з людською подобою, але Людей всередині, я теж на це надіюсь! Ой щось мене сьогодні на філософію пробило... smile
 
BobuaДата: Вівторок, 20.10.2009, 13:10 | Повідомлення # 35
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
Я не дуже згідна з вами, бо до створення сучасних благ цивілізації людство йшло не одне тисячоліття,

Ключове слово "йшло"! biggrin
Дуже часто в кайданах або вмираючи з голоду, причому, так само часто — штучного...
Quote
а найогидніших проявів виживання є досить і в наш час

дійно... причому якщо раніше одне одного мордували, то нині "дружно" вбивають Землю... ще невідомо, що гірше...

Додано (20.10.2009, 13:10)
---------------------------------------------
але ближче до теми!
Літати по справжньому [== керовано] почали не набагато більше 100років тому!

Quote (Flina)
Можливо Симонс, як і більшісь фантастів, думав що людствов майбутньому зможе знайти там інших, може не з людською подобою, але Людей всередині, я теж на це надіюсь!

Мені чомусь здається, що у нього чужих взагалі не було! Всі (в тому числі ШтучніІнтелекти — пішли від нас wink ). Щоби Ви зрозуміли, про що я мовив раніше ось перепереклад клаптика з тих книг:
Quote
Днн Симмонс. Ендиміон

...

5


... у на відстані шести тисяч світлових років від Гіперіона, ... три бойових факельники флотилії "Волхви" під керуванням капітана отця Федерико де Сойи знищували орбітальний ліс. Кораблі-дерева Мандриків не могли протистояти бойовим зорельотам Ордену, тому для опису сутички найточніше підійшло б слово "бійня".
...
... На відстані однієї астрономічної одиниці капітан де Сойя наказав комп'ютерові видати зображення орбітального лісу. Всі, хто перебував в бойовій рубці, на мить забувши про свої справи, припали до моніторів. Кілька тисяч кораблів-дерев, кожний з півкілометра довжиною, здавалось химерно танцювали у площині екліптики — танцюристи, втримувані вкупі притяганням, поступово мінялись місцями, листя було постійно звернене до Сонця — зірки класу С, гілки й галузки безперервно переміщувалися, вибираючи найкращу місцину для листя, а корені жадібно поглинали вологу й живильні речовини, якими їх постачали ферми-комети, шастаючи серед дерев подібно до велетенських брудно-сірих сніжок . На гілках і в просторі між деревами виднілися Мандрики-мутанти — гуманоїди зі сріблястою шкірою і крилами як у бабки, але товщиною з мікрон і розмахом у сотні метрів. Крила відбивали сонячне світло й мерехтіли на тлі зеленого орбітального лісу веселими різдвяними вогниками.
— Залп! — скомандував капітан отець де Сойя.
...
Ліс зайнявся. Кора, стовбури й крони спалахували внаслідок миттєвої декомпресії, їх розсікали лазерні списи, вражали плазмені торпеди, кисень виривався в космос, поширюючи пожежу. З гілок обсипалося палаюче листя, полум'я сліпило очі на тлі космічної пітьми. Ферми-комети, потрапляючи у вогонь, відразу випаровувалися, ударні хвилі вибухів і незліченні скалки роздирали ліс на частини. Мандрики-мутанти — "ангели Люцифера", як іменував їх Орден протягом сторіч, — нагадували метеликів, що занадто близько підлетіли до вогню. Деяких розносило буквально на клапті, інші, потрапивши під промінь, миттєво розвивали гіперкінетичну швидкість, яка ламала крила й руйнувала тіла. Треті, відчайдушо розмахуючи крилами, намагалися врятуватися.
Але всі спроби виявлялися марними.
Сутичка тривала менш п'яти хвилин. ...

... краса, створена руками віровідступників.


як я пригадую, віровідступниками в книзі називали ту, "модифіковану", гілку людства (а стали вони такими, бо пристосувались до життя в Космосі замість заселяти Планети)

Quote (Flina)
Ой щось мене сьогодні на філософію пробило... smile

Невже то погано? cool


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
FlinaДата: Середа, 21.10.2009, 15:36 | Повідомлення # 36
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
дійно... причому якщо раніше одне одного мордували, то нині "дружно" вбивають Землю... ще невідомо, що гірше...

та ні, ми сьогодні мало того що мордуєм одне одного, ще вбиваємо Землю, та як каже одна моя викладачка "Все буде добре", я оптимістичний реаліст! biggrin

Додано (21.10.2009, 15:36)
---------------------------------------------
Філософія - це не погано, але деколи нудно smile
Я не читала Симонса, та з того уривка, що ви "виклали", мені чомусь згадались реперсії проти індіанців в Америці, вони також не хотіли жити як білі люди, вирубувати ліси, випалювати прерії та всі ми знаємо що з ними сталося...
Та, ви знаєте, мені чомусь не віриться, що коли люди таки доберуться космосу і далі будуть війни, вбивства і жорстокість, хоч це зараз здається малореальним, але надія вмирає останньою! biggrin

 
BobuaДата: Середа, 28.10.2009, 14:31 | Повідомлення # 37
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
Та, ви знаєте, мені чомусь не віриться, що коли люди таки доберуться космосу і далі будуть війни, вбивства і жорстокість, хоч це зараз здається малореальним, але надія вмирає останньою!

Якщо вже є "незалежні спостерігачі", то чому ж нереально: нащо їм випускати туди всіляких "психів" biggrin

Тому залишаються планетарні лети.
Останнє, що бачив по ТБ (зд., у Ларі Крофт-2): костюми (з легкоспадами [ч. "парашутами"]), що дадуть змогу ширяти наче білці-летязі :D. От лише високих хмарочосів у нас малувато :(. Та й використання наземних перевезень, ліфтів неекологічне :(. Але якщо літати-ширяти від одного хмарочосу до іншого, то шкодитимуть довкіллю лише ліфти (+ ел станції) — вже легше :D. Втім, непокоїть погана керованість лету — якщо летунів набереться багато — може бути кепськувато biggrin


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: П'ятниця, 30.10.2009, 00:06 | Повідомлення # 38
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Знайшов дещо новеньке: оповідання М. Шаламова "Естафета". Ви космонавт, опиняєтесь на планеті з страшенно агресивною біосферою. Але у вас трансфер-матриця з власною свідомістю. Вбиває вас, скажімо, літаючий вампір, отруйна комаха чи щось бігаючо-повзаюче, - як тут-таки матриця переходить в його тіло і воно підкоряється вам. Це, щоправда, не зовсім, вірніше, не лише про літання. Але ідея цікава... Хоч і моторошненька...
 
BobuaДата: Четвер, 05.11.2009, 13:22 | Повідомлення # 39
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Але у вас трансфер-матриця з власною свідомістю. Вбиває вас, скажімо, літаючий вампір, отруйна комаха чи щось бігаючо-повзаюче, - як тут-таки матриця переходить в його тіло і воно підкоряється вам.

Як далеко пішла наукова думка :). Запхнути людські свідомість (+ мабуть підсвідомість і все що в підкірковому мозку [зд., пишуть, що "досвід поколінь"]) в крихітну комашку, яка майже вся складається з отрути biggrin

Але в такого "методу", нмсд, є певні вади — потрібно підставлятись щоби вбили. Ценеприйнятно як для войовничих осіб (ті самі силкуватимуться закусати птаху до смерті — й так до природньої смерті й плазуватимуть) так і для боязкіших — страшно ж все-таки (й боляче, пекельно боляче dry , до речі: див "Тисяча Смертей" [Орсон Скот Кард])


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 05.11.2009, 13:25
 
FlinaДата: Середа, 11.11.2009, 21:45 | Повідомлення # 40
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
"Огромный электроракетный двигатель с рекордными характеристиками прошёл наземный тест под нагрузкой, превышающей номинал. Новичок совмещает приличную тягу с экономичностью. А это позволяет надеяться на новый виток в развитии космической отрасли. Экзотический ускоритель плазмы способен распахнуть людям двери на другие планеты." детальніше тут www.membrana.ru/articles/technic/2009/10/07/185700.html?wire=mainsection
Тож може, літати, це не так вже й нездійсненно...
 
argo-unfДата: Середа, 11.11.2009, 23:32 | Повідомлення # 41
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Ха! Хто тут на україномовному форумі ФАНТАСТИКИ говорить про нездійсненне? biggrin Літати, як висловився один НФ-класик - це так просто! До речі, у мене знову переклин на фентезі - про різних там їздових драконів, кажанів, пегасів хтось згадував?
 
BobuaДата: Субота, 21.11.2009, 20:01 | Повідомлення # 42
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Відчуваю :), що додатковий вантаж вони би згодилися нести лише як їжу :). Все-таки у них є перевага перед наземними тваринами: третій вимір - то таки неaбищо! smile

Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Субота, 21.11.2009, 23:32 | Повідомлення # 43
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Між іншим, вони є і в НФ: роман С. Снєгова "Люди як боги". Там їздові дракони smile ...
 
FlinaДата: Неділя, 22.11.2009, 22:48 | Повідомлення # 44
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Якщо вже брати до уваги всі способи літання описаного фантастами, то не можна не згадати політ на гарматному ядрі Жуль Верна, тоді, напевно, не здогадувались що є такі речі, як вакуум, радіація, атмосферне тертя...
 
argo-unfДата: Неділя, 22.11.2009, 23:21 | Повідомлення # 45
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
А я було подумав, що ти про барона Мюнхгаузена... biggrin До речі, також спосіб польоту. Але вибагливому до комфорту колезі Bobua він може не дуже сподобатися... cry
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Літати... Як би хотілось? (+ описи з фантастики)
  • Сторінка 3 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024