Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Літати... Як би хотілось? (+ описи з фантастики)
Літати... Як би хотілось?
argo-unfДата: Середа, 08.07.2009, 21:51 | Повідомлення # 16
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Я тут ганебно проїхав повз класику жанру! sad "Аріель" Бєляєва! Там політ пояснюється чимось пов'язаним з броунівським рухом молекул. І людина керує ним сама. Отож ніяки шибздики їй не страшні в принципі! wink
 
BobuaДата: П'ятниця, 10.07.2009, 16:09 | Повідомлення # 17
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
! Там політ пояснюється чимось пов'язаним з броунівським рухом молекул. І людина керує ним сама. Отож ніяки шибздики їй не страшні в принципі! wink

Не хотів би я, що частина моїх молекул почала кудись "броунувати" smile

Що людина керує — то звісно добре...
Але якщо людина зомліє чи знепритомніє???? dry


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: П'ятниця, 10.07.2009, 21:57 | Повідомлення # 18
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Але якщо людина зомліє чи знепритомніє????

Ну, молекули ж також не падають... cool Напевно, буде висіти в повітрі...

А от я ще одне оповідання згадав (не знаю досі, чиє, бо читав ще в дитинстві в журналі "Людина і світ", який потім щасливо кудись зник). Там якийсь монах замурувався в келії і впав у летаргію, а прокинувся в світлому майбутньому. Так от, там йому дали політати над Дніпром на портативному антиграві. Цікаво, що пристрій керувався підсвідомими бажаннями людини, тому ані випадково впасти, ані покінчити самогубством було неможливо - проти безумовних інстинктів, як засвідчив доктор Павлов, не попреш! tongue

 
BobuaДата: Вівторок, 14.07.2009, 17:30 | Повідомлення # 19
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)

Quote (Bobua)
Але якщо людина зомліє чи знепритомніє????

Ну, молекули ж також не падають... cool Напевно, буде висіти в повітрі...


не знаю... але коли люди непритомніє, то падає cool

Quote
А от я ще одне оповідання згадав (не знаю досі, чиє, бо читав ще в дитинстві в журналі "Людина і світ", який потім щасливо кудись зник). Там якийсь монах замурувався в келії і впав у летаргію, а прокинувся в світлому майбутньому. Так от, там йому дали політати над Дніпром на портативному антиграві. Цікаво, що пристрій керувався підсвідомими бажаннями людини, тому ані випадково впасти, ані покінчити самогубством було неможливо - проти безумовних інстинктів, як засвідчив доктор Павлов, не попреш! tongue

уяляю собі думки читачів smile : "ага... дійсно якщо енкавеесесист вб’є — то буде нещасний випадок, а якщо сам схочу вмерти, тікаючи від когось з них, то навіть вдаритись об щось не зможу sad "


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Вівторок, 14.07.2009, 22:27 | Повідомлення # 20
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
biggrin biggrin biggrin Але ж якби кожен винахідник уявляв собі, що станеться з його винаходом, коли він потрапить до рук якогось олігофрена чи параноїка, та ще й переймався цим, то ми б і досі хлюпалися в первинному розсолі в компанії з інфузоріями в черевичках. Тут саме час згадати глибинно російське прислів'я про ліс і тріски. cool
 
FlinaДата: Середа, 15.07.2009, 21:52 | Повідомлення # 21
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Хм, чого захотіли haha
Та якщо вже говорити про літання то можна згадати Саймака " що може бути простіше часу?", там мутанти левітували силою думки і це, принаймні мені. більш прийнятніне ніж кочерга чи перевтілення в сову.
А взагалі то, куди летимо? Якщо в космос, тоді ще й у вакуумі якось треба навчитись дихати. Та читаючи фантастику усе можливо, от у Бердника , наприклад, синьоволосі надлюди без проблем собі літають де їм заманеться, хоч у космосі.
О, а ще згадалось, був ж знаменитий Супермен, тільки чомусь не пригадую за рахунок чого він літав
 
argo-unfДата: Середа, 15.07.2009, 23:04 | Повідомлення # 22
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
О, а ще згадалось, був ж знаменитий Супермен, тільки чомусь не пригадую за рахунок чого він літав

Знаєте, дуже підозрюю, що ніхто з американців досі собі таких питань не задавав! biggrin
Щодо літання в космосі, то, коли оминати гіперпростір та екзометрію і лишити в спокої зорельоти, лишається малувато способів. Мені зараз на думку спадає лише повість Володимира Савченка "Переплутаний", де космонавти мандрують космосом у вигляді пакета радіохвиль. Але що з того може вийти, свідчить сама назва твору, отож я особисто так політати не ризикнув би!

 
BobuaДата: Четвер, 16.07.2009, 13:24 | Повідомлення # 23
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
Хм, чого захотіли haha
Та якщо вже говорити про літання то можна згадати Саймака " що може бути простіше часу?", там мутанти левітували силою думки і це, принаймні мені. більш прийнятніне ніж кочерга чи перевтілення в сову.

Щодо Саймака, то читав вказану книжку хто зна скільки разів (залишкові явища паперової ери wink ), але летунів не пригадую. Навпаки, пригадую, що натовп, знущаючись над "парапсихом" знущально пропонував йому телепортуватись:
Quote

[dd]І це був найдоречніший жарт, тому що будь-хто не вмів себе телепортувати. Були левітатори, що могли літати подібно птахам; інші, як Блейн, могли телепортувати невеликі предмети; треті, й Блейн також, вміли телепортувати свій розум за тисячі світлових років, але тільки за допомогою хитромудрих машин. А дійсна самотелепортація, миттєве перенесення тіла з одного місця в інше, зустрічалася винятково рідко.

Але перечитавши уривок — одразу згадав, про групу летунів, в яку стріляв сріблом водій Блейна... Хоча не можу згадати щоби автор давав якесь підґрунтя їх здібностям sad Тому, мабуть, і "стерлись" з пам’яті... smile

Quote (argo-unf)
Знаєте, дуже підозрюю, що ніхто з американців досі собі таких питань не задавав! biggrin

А Саймак, мабуть, через явні фентезійні ухили вирішив і собі не обтяжуватись? biggrin

Хоча, нмсд, парапсихологічна література набагато краща, аніж фентезі, й жаль, що її так мало sad

Додано (16.07.2009, 13:24)
---------------------------------------------
про відповідальність винахідників

Quote (argo-unf)
прислів'я про ліс і тріски. cool

нащо? щоб летіти як ті тріски? cool
Тоді також доречно згадати приказку десь того ж походження: "вільний як шмарклі в польоті..." wink


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 16.07.2009, 13:25
 
FlinaДата: Середа, 22.07.2009, 21:47 | Повідомлення # 24
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Чому ж не пояснює, ця відповідь дуже часто звучить у його творах- це все парапсихологічні здібності, їх мають усі люди тільки вони не проявляються, це така ж здатність нашого мозку як телепортація, подорожі до зірок без космічних кораблів, телекінез чи телепатія( за Саймаком), ми так багато всього могли б могти що аж в голові паморочеться wacko
А ще ж є одна можливість літати- відростити собі крила, легко сказати... але спостерігаючи за прогресом сучасної генетики, це не здається такою й вже маячною ідеєю biggrin
 
argo-unfДата: Четвер, 23.07.2009, 21:41 | Повідомлення # 25
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
А ще ж є одна можливість літати- відростити собі крила, легко сказати... але спостерігаючи за прогресом сучасної генетики, це не здається такою й вже маячною ідеєю

А спати як, дозволю собі спитати? biggrin До того ж, оті, з крилами, уже є - янголи і демони...

 
FlinaДата: П'ятниця, 24.07.2009, 22:18 | Повідомлення # 26
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Спати можна на льоту , як стрижі , прикольно , і летиш собі і одночасно спиш, це ж яка економія часу! biggrin
Є ще одина дуже цікава можливість літати, як оті доісторичні тварюки з фільму "тремтіння землі", використовуючи власно вироблений метан, та це як на мене уже занадто, але спосіб такий не можна було не згадати smile
 
argo-unfДата: Субота, 25.07.2009, 20:07 | Повідомлення # 27
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
Спати можна на льоту , як стрижі , прикольно , і летиш собі і одночасно спиш, це ж яка економія часу!
Є ще одина дуже цікава можливість літати, як оті доісторичні тварюки з фільму "тремтіння землі", використовуючи власно вироблений метан, та це як на мене уже занадто, але спосіб такий не можна було не згадати

Й собі згадав кілька творів про живих "аеронавтів". Скажімо, у романі О. Бєляєва описано венеріанську птаху, що літає за рахунок міхура з газом. А у Ф. Фармера літають цілі потвори-"кити" ("Літаючі кити Ісмаеля"). А про розумних істот... щось і не пригадаю smile . Хіба марсіанко-венеріанку з повісті О. Казанцева "Марсові онуки" ("Планета бур"). Але ж вона, здається, з крилами...

 
BobuaДата: П'ятниця, 09.10.2009, 13:33 | Повідомлення # 28
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
А ще ж є одна можливість літати- відростити собі крила, легко сказати... але спостерігаючи за прогресом сучасної генетики, це не здається такою й вже маячною ідеєю biggrin

А якщо ще крила будуть придатні для літання за сонячним вітром... мммм Казка... Втім, швидкість замала для міжпланетного простору. У Гіперіоні Сімонса цим скористались озвірілі від безмежної влади й безкарності християни й знищували тих майбутніх генетичних летунів (бо, мабуть, не по образу й подобі dry ) як немовлят... cry

Quote (Flina)
Спати можна на льоту , як стрижі , прикольно , і летиш собі і одночасно спиш, це ж яка економія часу! biggrin

А де вони знаходять такий повітряний потік, щоби не опускатись вниз???
Струминні течії, здається надто високі й холодні smile


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Субота, 10.10.2009, 00:03 | Повідомлення # 29
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
А де вони знаходять такий повітряний потік, щоби не опускатись вниз???
Струминні течії, здається надто високі й холодні

Але це факт! І відкрив його один льотчик під час Першої світової війни. А раз летів він на аероплані, то не міг піднятися аж надто високо - сам би почав мерзнути.
Але відрощувати крила людям??? Тут ми підходимо до одної з одвічних проблем фантастики: чи будуть генетично модифіковані люди - людьми? До того ж, хто ризикне завести собі крила просто так? Яка в цьому потреба? І що далі?

 
BobuaДата: Неділя, 11.10.2009, 09:52 | Повідомлення # 30
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Та не просто з так! То частина людей вибрала такий спосіб освоєння космосу - через пристосування. І, врешті-решт, які є підстави вважати, що інші способи кращі? Невже наша понівечена планета - взірець? sad

Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Літати... Як би хотілось? (+ описи з фантастики)
  • Сторінка 2 з 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024