Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Чому так неекономно використовуються Сонця? (Куди дивляться попередні Всесвітяни :))
Чому так неекономно використовуються Сонця?
BobuaДата: Неділя, 22.05.2011, 00:00 | Повідомлення # 1
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline


Чому так неекономно використовуються Сонця?
Куди дивляться попередні Всесвітяни :)

Є, начебто :), Всесвіт.
У ньому купа smile Сонць (їх мож побачити, напр., десь за містом - вдають з себе зірки :).
Таким чином, найбільша частина їхньої енергії минає нечисленні навколишні планети (й решту космо-пилу)) й марнується фактично лише на те, щоби ми могли вряди-годи їх побачити (якщо колись таки втрапимо за місто...)

Закономірно постає питання: невже всі розумні істоти з таким змирилися?
У Боба Шоу, у книзі "Орбітсвіль" сферою оточили Сонце, а люди живуть на внутрішній поверхні. Площі, зрозуміло, неспівставні з нашими :). Можливо навіть, що на всіх вистачило biggrin

Слушно припустити, що жителі попередніх "версій" Всесвіту (ті, які дожили донині) теж мали би мати такі місцини (а хіба не безглуздіше smile жити млрд років у формі "чистої думки" в доволі-таки непривабливому згаслому Всесвіті???) за межами нашого безмежного smile Всесвіту. Крім того, вони мали би набирати собі Сонць про запас (на оті ж таки мертворні часи: до й після створенняя Всесвіту) - що у нас мало би відображатись згасанням зірок або й цілих скупчень.

Але чи є свідчення такого згасання?


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Неділя, 22.05.2011, 23:42 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Ну, ідея про сферу Дайсона не нова, і придумана навіть не фантастами, а тим-таки Дайсоном biggrin . Я, щоправда, не знаю, чи можливо створити саме сферу, чи простіше - як у Ларрі Нівена - просте кільце.
 
BobuaДата: П'ятниця, 17.06.2011, 23:57 | Повідомлення # 3
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Ну, ідея про сферу Дайсона не нова, і придумана навіть не фантастами, а тим-таки Дайсоном biggrin .

Сподіватимемось, звісно, що той Дайсон дійсно сам придумав (чи хоча б наснив... хоча варто би згадати, що фантасти думають про сни, інтуїцію і т.п.)
Але, нмсд, припускати, що він був перший, якось, скажімо так, надто самовпевнено wink
Це мало би, щонайменше, означати що наш Всесвіт перший. А чого би то раптом???

Quote

Я, щоправда, не знаю, чи можливо створити саме сферу, чи простіше - як у Ларрі Нівена - просте кільце.

Яке саме кільце?
Кільце з планет чи суцільне?

Бо, згоден, що сферу буде "складнувато":
1) Як створити тяжіння? Якщо обертанням, то всюди за межами екватора буде незручно навіть стояти cry А що та відцентрова сила робитиме з зовнішньою оболонкою і подумати страшно. Відпадає... прямо й переносно smile
2) Нерухома оболонка значної товщини? Але ж де взяти стільки матеріалу wacko
Таким чином, нам зарано створювати сферу (поки не закрита тема про антигравітацію cool )

Але питання, чому її НЕ(?) створили кілька трильйонів років тому й чому НЕ(?) користуються і досі залишається відкритим happy


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Субота, 18.06.2011, 00:07
 
argo-unfДата: Субота, 18.06.2011, 15:47 | Повідомлення # 4
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Яке саме кільце?
Кільце з планет чи суцільне?

Суцільне. Значної товщини. І огорнуте атмосферою. А от технічні характеристики вже призабув biggrin . Дивіться "Світ-кільце" Ларрі Нівена плюс кілька його продовжень.
 
BobuaДата: Понеділок, 20.06.2011, 14:54 | Повідомлення # 5
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Суцільне.

Правильно. Так економніше smile

Quote (argo-unf)
Значної товщини.

щоби люди з нього не "обсипалися" biggrin

Quote (argo-unf)
І огорнуте атмосферою.

та... куди ж без неї.

Єдине, що мене трохи непокоїть: яким буже тяжіння (особливо напрямок)? Бо де той "цент маси" визначитись важко.
Втім, сподіваюсь, що все буде добре wink .

Здавалося б переваги, порівняно до сфери, є (видно зорі: людність не буде вироджуватись і збереже пристосованість до Космосу), але як бути з температурами??? Втурішній бік кільця прогрітий, але ж на зовнішньому, мабуть, і вуглекислий газ замерзатиме... А це, згідно фант.творів Лейнстера - прямий шлях до стрімкого падіння температури до абс. нуля.
Хоча лижні подорожі в скафандрах будуть, мабуть, незабутні :)))


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Понеділок, 20.06.2011, 23:01 | Повідомлення # 6
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Здавалося б переваги, порівняно до сфери, є (видно зорі: людність не буде вироджуватись і збереже пристосованість до Космосу), але як бути з температурами??? Втурішній бік кільця прогрітий, але ж на зовнішньому, мабуть, і вуглекислий газ замерзатиме...

Але, мабуть, гостей з незвички нудитиме biggrin . Уявіть собі, що над вами здіймаються простори, ладні, здається, зсунутися вам на голову surprised . Зате видно на тисячі кілометрів у обидва боки. Що ж до Нівенівського кільця, то там населений лише внутрішній бік, певно, якось ізольований від зовнішнього. А обабіч, пригадую, стіни на кшталт фортечних, лише гігантських розмірів. Так що там кільце - щось на зразок закільцьованої картонної коробки, прикритої атмосферою.
 
BobuaДата: Вівторок, 05.07.2011, 15:32 | Повідомлення # 7
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Уявіть собі, що над вами здіймаються простори, ладні, здається, зсунутися вам на голову surprised . Зате видно на тисячі кілометрів у обидва боки.

Нє... не уявляю dry
Тим більше - у мене короткозорість tongue

Справа в тому, що, нмсд, кривизна поверхні буде на порядки менша, аніж, напр., на нашій "кульці" wink . Мені навіть не хочеться наразі рахувати співвідношення радіусів - настільки то буде страшна цифра! (але мабуть, таки порахую).
Чи ж можливо щось побачити на відстанях у тисячі й т.д. км???
Мені навіть захотілось перечитати Шоу, щоби знайти його думку з цього приводу smile

Бо от, прочитав у Вікіпедії, що нібито в ясну погоду з Гір видно Львів. Маю сумніви, що аж така прозора погода буває дійсно часто :).

Але відстутність ночі, а особливо сутінків і світань, зробить життя в сфері зовсім вже непривабливим, "монотонним smile ". Бо якшо я вже нині в мандрах влаштовуюсь спати так (з певним ризиком для життя, до речі wink якщо "блискавкуватиме" smile і незручностями від вітру...), щоби бачити західне Сонце й, щонайменше, мати змогу за лічені секунди добігти зранку до східного, то всередині сфери я довго не протримаюсь cry
biggrin

Відтак, якщо припустити, що подальший розвиток цивілізації зробить легким доступ до енергій неспівставно потужніших за сонячні, то, мабуть, зручніше ("комфортніше" smile ) таки жити на традиційних планетах cool . Таки, мабуть, доведеться читати єдиного експерта :), щоби зрозуміти задля чого ж люди перекочували в той ОрбітсВілль????


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Вівторок, 05.07.2011, 15:35
 
argo-unfДата: Вівторок, 05.07.2011, 23:31 | Повідомлення # 8
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
задля чого ж люди перекочували в той ОрбітсВілль????

Гм... Біда навчить biggrin . Але я не думаю, що до кільця чи сфери дійде справа. Коли людство навчиться миттєво долати міжзоряні відстані й опанує астроінженерію, то зможе дозволити собі жити там, де заманеться, причому в щонайкомфортніших умовах... А от коли наша Система відгороджена від решти космосу якимсь непроникним бар'єром, як про це йдеться у непам'ятаювжеякому творі, тоді, звісно, доведеться викручуватися... в кільце чи й сферу... smile
 
BobuaДата: Четвер, 07.07.2011, 15:32 | Повідомлення # 9
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
А от коли наша Система відгороджена від решти космосу якимсь непроникним бар'єром,

схоже на "КриштоСфери" (читав як "хрустасфери"), але там було таки інакше (сфери легко розбивались зсередини і зовсім ніяк --- ззовні... зі зрозумілих причин, особливо як для людей biggrin ).

Але в описаному Вами варіанті дійно: навіть знати про існування інших зірок шкідливо для здоров'я happy

Отже, як висновок, можу припустити, що навколосонячні сфери --- лише як в'язниці wink для всіх істот, що вже дістались до нормального (невичерпного) "поточища" smile енергії.


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Четвер, 07.07.2011, 22:33 | Повідомлення # 10
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
З іншого боку, для нащадків таки колись постане проблема: що робити, скажімо, з такою малопотрібною в Системі озією, як Юпітер чи інші гіганти. Якщо не на сферу чи кільце їх роздрібнити, то як? Пригадую, Г. Гуревич пропонував у свій час більш простий варіант: розкололи нащадки Уран на кавалки, й наштампували штучних планет, котрі вивели на оптимальні навколосонячні орбіти. В Г. Альтова взагалі супероригінальний проект: розпорошити Юпітер на газ, щоб навколо Сонця виник гігантський атмосферний пузир. У ньому можна було б пересуватися, скажімо, на звичних літаках, оскільки значна розрідженість газу та невагомість забезпечили б чималу швидкість плюс пальне - просто за бортом. Я, щоправда, вже трохи підзабув деталі, але твір називається "Третє тисячоліття" (незакінчена повість).
 
BobuaДата: Субота, 09.07.2011, 15:32 | Повідомлення # 11
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
З іншого боку, для нащадків таки колись постане проблема: що робити, скажімо, з такою малопотрібною в Системі озією, як Юпітер чи інші гіганти. Якщо не на сферу чи кільце їх роздрібнити, то як?

от скажете ж таке biggrin
Та Юпітер --- то настільки файне для життя місце smile , що щойно ми його дістанемось, то всі туди й переїдемо жити cool (подробиці --- в одному з розділів роману "Місто" Саймака; я його зустрічав навіть окремим уривком!)
А чом би й ні... площі має вистачити, а до того часу й люди мали би навчитись плодитись НЕ бездумно sad --- бо для такого ж, мабуть, будь-яких "сфер" не вистачить dry .


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Субота, 09.07.2011, 18:25 | Повідомлення # 12
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Та Юпітер --- то настільки файне для життя місце

Та я не проти, але коли підтвердиться, що це таки газова куля, та на додачу ще й зародок майбутної зорі... Не надто комфортне місце як для людини. А тому - в розхід його! biggrin Хоча б так, як у "Космічній одісеї" А. Кларка.
 
BobuaДата: Понеділок, 11.07.2011, 11:30 | Повідомлення # 13
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Quote (Bobua)
Та Юпітер --- то настільки файне для життя місце

Та я не проти, але коли підтвердиться, що це таки газова куля, та на додачу ще й зародок майбутної зорі... Не надто комфортне місце як для людини. А тому - в розхід його! biggrin Хоча б так, як у "Космічній одісеї" А. Кларка.

От і Саймак теж не вірив, що Ви одразу повірите. biggrin
Тому й "винайшов" якийсь пристрій для полегшення взаєморозуміння людей. wink
От тоді одразу й спрощується передача особливих вражень про гори замезлих газів і водопади рідких. Жити, звісно ж доведеться не в початковому тілі людини, але воно, як я пам'ятаю, того варте. smile Цікаво: а чи ж там видно зірки???


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Вівторок, 12.07.2011, 23:25 | Повідомлення # 14
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Вельми сумніваюся. Крізь метанові-бо хмари? До речі, падіння в Юпітер досить зримо змалювали Стругацькі в "Шляху на Амальтею". То там не лише хмари, але й літаючі скельні поля і цілі гірські хребти. А що далі вглиб, то все густіше... Трохи зацікавити може хіба що гіпотеза Кларка про те, що на дні газового юрітеріанського океану - величезне тверде ядро у вигляді кристалу алмаза завбільшки з Землю!
Та все одно без людської подоби жити там я б категорично відмовився. Бо я ретроград, знаєте... biggrin
 
BobuaДата: Четвер, 12.01.2012, 20:24 | Повідомлення # 15
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Я зд., збагнув чому мене ця ідея мучила smile Є таки підступ!!! :))

У якомусь оповіданні (повість?) читав про життя планети без ночі (з купою Сонць smile )
І про згубні наслідки для людей заходу всіх світил одночасно...

То чому ж тоді Шоу писав, що його люди потім можуть бути розселені з орбітсвіля (постійний день без натяку на зірки!!!) на прості планети????? smile


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Чому так неекономно використовуються Сонця? (Куди дивляться попередні Всесвітяни :))
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024