Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Великий Брат... стежить чи не стежить? :) ((! не плутати зі "старшими" братами :). Чи є книги?)
Великий Брат... стежить чи не стежить? :)
BobuaДата: Понеділок, 07.02.2011, 14:58 | Повідомлення # 1
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline

Великий Брат... стежить чи не стежить? :)
(! не плутати зі "старшими" братами :).

Чи є книги?


Вчора бачив черговий фільм про "злих наглядачів" happy
"Орлине Око" == "На Гачку"
Цього разу - знову "звар'ювала" комп. програма wink (подібно до тієї, що у фільмі "за мотивами" свавільного smile переказу книг "Я - Робот" Азімова)

Дивно, але книг на цю тематику не можу багато пригадати.
Орвельський "1984" надто вже "альт-історичний".
Є сучасний "Мандрівник" Гоукса, але книга якась зовсім "невесела", та й переклад, пригадую, слабенький...

Мабуть, у старій фантастиці (від середини ХХст.) це (всеохоплючий нагляд...) було надто неймовірним smile , бо не знали вони ще такої техніки.
Але чому нині ця тема малопомітна???
Чи то вже є такими наслідки "ВеликоБратського стеження"??? wacko


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Понеділок, 07.02.2011, 18:27 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Я. чесно кажучи, не зовсім добрав, кого вважати Великим Братом, якщо виключити лапландців і представників судрезних космічних цивілізацій smile . Якщо штучний розум, то найбільш глобально це описано десь у Головачова, причому ще в його нормальних творах. Здається, десь у "Релікті" (до 6 частини, бо далі пішоа клініка cry ).
 
BobuaДата: Вівторок, 08.02.2011, 14:51 | Повідомлення # 3
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Я. чесно кажучи, не зовсім добрав, кого вважати Великим Братом, якщо виключити лапландців і представників судрезних космічних цивілізацій . Якщо штучний розум, то найбільш глобально це описано десь у Головачова, причому ще в його нормальних творах. Здається, десь у "Релікті" (до 6 частини, бо далі пішоа клініка ).

Варіант зі штучним розумом мені видається окозамилюванням...
Мовляв, все-одно його ще не існує, тому за вами не стежать :).
Мене значно більше дивує відсутність хоча б фант-літератури, в якій би досліджували питання "ототалітарнення" демократій всіма цими сучасними засобами "нагляду"... з комп вірусами-хробаками включно. Бо якісь у мене неприємні відчуття, коли під'єднуюсь до Інету: ще будь-чого не клацав, а починають наростати кілобайти. І добре якщо вистрибне вікно антивіруса..., а якщо ні? що тоді думати???? От нещодавно невчасно почав перевіряти "трафік", то 20МБ вже невідомо чого завантажилось sad

От фільм навіть недавно був ("ворог держави").
А де книги?


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Середа, 09.02.2011, 00:35 | Повідомлення # 4
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Гарантую, що серед сучасної російської макулатури зовсім не важко знайти щось таке апокаліптичне. Ось тільки шукати неохота. А в Головачова, пригадую, в певні періоди часу пробуджувався штучний розум саме глобальної комп'ютерної системи. Щоправда, нічого поганого в цьому не вбачалося - просто супербуперінтернет усвідомлював сам себе.
 
BobuaДата: Вівторок, 22.03.2011, 17:03 | Повідомлення # 5
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Гарантую, що серед сучасної російської макулатури зовсім не важко знайти щось таке апокаліптичне. Ось тільки шукати неохота.

Слушно... Бо вони експерти в цих питаннях smile - у них нагляд ще з часу появи першого царства.
Жаль, що вони всі й увесь час силкуються поширити все те на решту світу, інакше мож було би навіть їм поспівчувати.
Принаймні тим, кого напр., зацькували вже навіть в Інеті (чит. статті "комісари інтернету").

Втім, мені теж шукати не хочеться, бо я не вірю, що у них може бути гарна, добра, корисна література (якщо життя гірше аніж навіть у нас...). Навіть у "привозних" письменників. Як би то "сформулювати"?: "в пеклі жити - пекельно вити"??? cry

Quote
А в Головачова, пригадую, в певні періоди часу пробуджувався штучний розум саме глобальної комп'ютерної системи. Щоправда, нічого поганого в цьому не вбачалося - просто супербуперінтернет усвідомлював сам себе.

Ні, я вів мову все-таки не про "штучн. розум"
Бо напр., Азімівський Мультивак (укрмовн. кн. "усі гріхи світу") намагався вдатись до самогубства smile , коли на нього "навантажили" людські справи...
А Леміські "Големи" просто всі по черзі "фиркнули" - мовляв не будемо гратися у вашій пісочниці, цвіль мала smile , та й перейшли на самозабезпечення (включно з енергоживленням :))))))..., крім, зд., якогось одненького, який чи то "зглянувся" на убогих розумом, чи то сам був поки що троха затупим для своїх???? Але у тих големів таке вже нецікаве мислення, що я здається і не дочитав smile

Тобто мова саме про стеження якихось людей за людством. (Бо ймовірність існування прибульців у відповідній темі все ще низька smile )


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Вівторок, 22.03.2011, 23:55 | Повідомлення # 6
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Втім, мені теж шукати не хочеться, бо я не вірю, що у них може бути гарна, добра, корисна література (якщо життя гірше аніж навіть у нас...). Навіть у "привозних" письменників. Як би то "сформулювати"?: "в пеклі жити - пекельно вити"???

В будь-якій ситуації завжди є винятки. Обов'язково ознайомтеся з творчістю Євгена Філенка з Пермі. Його цикл "Галактичний Консул" - просто вражаюча за масштабами епопея світлого майбутнього. Дуже розумні й дуже неноворосійські по духу книги. Правда, Великого Брата там наразі ще нема. Але, можливо, тому, що цикл ще не закінчений? biggrin

 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Великий Брат... стежить чи не стежить? :) ((! не плутати зі "старшими" братами :). Чи є книги?)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024