Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
Меню сайту
Категорії каталогу
ДЮРРЕНМАТТ Фрідріх [1]
КЛАРК Артур [1]
ЛАУМЕР Кейт [1]
МАКДЕВІТ Джек [1]
НОРТОН Андре [1]
САЙМАК Кліффорд [1]
ТОЛКІН Джон Роналд Руел [1]
ЧАНДЛЕР Артур [1]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1658
Головна » Матеріали » Довідки про авторів » МАКДЕВІТ Джек

Біографія Джона Чарльза Макдевіта (псевдонім Джек Макдевіт))
Джон Чарльз Макдевіт (John Charles McDevitt)
 

   Джон Чарльз Макдевіт (псевдонім Джек Макдевіт) народився 14 квітня 1935 року в місті Філадельфія.
   Освіта: у 1957 році закінчив LaSalle College; у 1971 отримав диплом у Wesleyan University, M.A.L.S.
   Професійна кар’єра Макдевіта була неоднозначною, він працював викладачем англійської мови, служив військово-морським офіцером, був водієм таксі в Філадельфії, службовцем митниці на північному кордоні США і навіть викладачем у федеральному правоохоронному навчальному центрі, за спеціалізацією "методи мотивації та лідерство”.
   Джон Макдевіт мріяв стати письменником-фантастом ще з дитинства, та здійснилась ця мрія лише у зрілому віці. Натхненником стала його дружина, Морін Макдевіт, під її впливом автор уперше вирішив опублікувати своє оповідання "Ефект Емерсона" ("The Emerson Effect") в журналі "Twilight Zone" у 1981 році. Відтоді фантазія письменника подарувала нам сімнадцять романів і понад сімдесят оповідань, що постійно друкуються в науково-фантастичній (НФ) періодиці.
   Його перший роман "Текст Геркулеса”, виданий у 1986 році, отримав Locus Award, Philip K. Dick Special Award. Роман "Омега” у 2004 став переможцем, як "найкращий НФ роман ” John W. Campbell Memorial Award. А у 2006 році твір "Шукачі” нарешті отримав Nebula Award, на цю нагороду номінувались й інші твори Макдевіта, але жодного разу не отримували її.
   Дивовижно, але аж до 1995 року Макдевіту вдавалося співставляти свою роботу на митниці з письменництвом. Власне, будучи митним службовцем, Джон і розпочав писати, зі слів автора: "Це було настільки рутинне заняття, що аби якось розвіятись, я вирішив писати”.
   Характеризуючи Макдевіта як письменника "твердої" НФ, не варто забувати про гуманізм його творів. У оповіданнях та романах автора зазвичай розповідається про пересічну людину, котра потрапляє у не зовсім звичайні, а часом і небезпечні ситуації, пов’язані з могутніми неземними расами, політичними та військовими інтригами. Цікаво, що, зі слів Макдевіта, він ніколи не створює негативних героїв, кожна дійова особа у його творах робить правильні вчинки, а конфлікти виникають через відмінність сприйняття різними людьми однієї ситуації. У своїх сюжетах письменник не цурається релігійних тем, часом, піддаючи віру й переконання своїх героїв несподіваним випробуванням: "Я не маю певних релігійних уподобань, - каже Макдевіт, - але мені подобається створювати ситуації, в яких герої повинні відстоювати те, у що вони вірять”.
   В одному зі своїх інтерв’ю Джон Макдевіт так пояснив свій вибір НФ як поля для письменницької діяльності: "Фантастика все життя була моєю пристрастю... Мені завжди хотілося зблизька подивитися на білий карлик, спостерігати, як бінарна система зіштовхується з третьою зорею, бути поряд, коли космоархеологи вестимуть розкопки на древніх руїнах, можливо, брати участь у першому контакті з одним із безмежної кількості наших "сусідів”. Ми живемо у визначний час. І я хочу брати в цьому участь, хоча б через фантастику”.
   Зараз Макдевіт разом зі своєю дружиною живе в Джорджії, де він полюбляє грати в шахи, читати історичні та НФ книги, ходити в театри і частенько зустрічатися за обідом зі своїми друзями.
 
   На основі матеріалів:
   http://jackmcdevitt.com/default.aspx
 
   © ГУПАЛО Анна, 2011
 
Категорія: МАКДЕВІТ Джек | Додав: Flina (14.06.2011) | Автор: Flina
Переглядів: 882 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
  • українська космічна поезія
  • сторінка письменника-фантаста
  • Олексія Кацая
сторінка письменника-фантаста
Віктора Савченка
персональний сайт
письменника-фантаста
Віктора Савченка
сайт письменника-фантаста
Ігоря Желема
сайт письменника-фантаста
Олекси Палійчука
письменника-фантаста
Олександра Левченка
письменника-фантаста
Тимура Литовченка
сайт україномовного мережевого
перекладу фантастики
україномовний сайт-дайджест
сучасної короткої фантастики
сайт Київського клубу
любителів фантастики
україномовний сайт мережевого конкурсу
фантастичних оповідань
інформаційно-літературний сайт
сайт журналу подорожей, пригод та фантастики
Статистика

Онлайн всьго: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Аргонавти Всесвіту © 2024