Дитячі книги.
Віктор Близнець
«ЗемляСвітлячків».
Ось є життєпис письменника:
Quote
Віктор Семенович Близнець
(10 квітня 1933 р. - 2 квітня 1981 р.)
...
... Оповідання були по-справжньому талановиті, свіжі, щирі, написані соковитою народною мовою. ... Віктор доніс ще кілька оповідань. Так склалася його перша книжка “Ойойкове гніздо”. Потім вийшли повісті “Паруси над степом”, “Землянка”, “Древляни”, “Мовчун”, “Звук павутинки”, “Женя і Синько”. До речі, чи не вперше у післявоєнній літературі на сторінках повісті “Женя і Синько” з’явився справжній чортик – непростий і неповторний Женін приятель. Потім була написана чудова лірична казка “Земля світлячків”. У цьому творі Віктор Семенович реалізував усі свої фантазії, залюбленість у народні казки. Герої цієї казки живуть у реальному та казковому світі, наповненому різноманітними пригодами та дивами.
Дитяча література 70-х років розвивалася під знаком неписаного правила, за яким вважалося, що читання трагічних творів шкідливе для дитячої психіки. В. Близнець порушив це правило в багатьох своїх творах. Письменник наполегливо культивував трагічний конфлікт в українській літературі для дітей, наголошуючи цим на необхідності говорити з юним читачем про найважливіше — життя і смерть, правду й кривду, любов і ненависть — без присідання й без сентиментального рюмсання.
http://sasl.at.ua/blog/2008-04-12-10
І то, нмсд, правда.
Роки 3 тому закортіло мені перечитати книжку з дитинства. Почав шукати на полицях — нема :(. Де ж міг покласти?. Судомисто порпаюсь серед усіх книг — нема :(. Те, що доводилось перечитувати (за відсутності ПК) є, а те, що тре й хочеться — нема
Попри те, що не знав як назви так і автора, знайшлись люди ( http://ukrcenter.com/forum/message.asp?message_id=41397&search=YES#41397 ), що впізнали її за описом
От що значить справді гарна книга!
Текст повісті «Земля Світлячків» має бути тут: http://ukrcenter.com/library/read.asp?id=7126&page=1
шукаю ГАРНІ малюнки (старе видання)
Нема малюнків у виданні 200х року ....
Добродії, чи читав хтось видання прибл. до 1987р?
Мені вдалось знайти одне («Веселка», 1979), але я переконаний, що читав з книги зі значно цікавішими малюнками. Може хтось теж?