Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
Меню сайту
Категорії каталогу
БЕРДНИК Олесь [3]
ВЛАДКО Володимир [3]
ПАЛІЙЧУК Олекса [6]
САВЧЕНКО Віктор [3]
ЧЕМЕРИС Валентин [1]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1656
Головна » Матеріали » Довідки про авторів » ПАЛІЙЧУК Олекса

Союз двох комашок чи самостійне явище?
СОЮЗ ДВОХ КОМАШОК ЧИ САМОСТІЙНЕ ЯВИЩЕ?

   З цієї притичини можна було б сміятися, якби вона не була замішана на гіркій заквасці. Нас намагаються переконати, що українським письменникам-фантастам уже набридла незалежність, і вони вельми хочуть стати "разделом” російської "Лаборатории фантастики (Фантлабу)”. Так-так, навіть не на правах якоїсь автономії, не кажу вже про республіку, як було в СРСР.
   А щоб надати собі ваги і показати, як це самому Фантлабу не дуже треба, нас беруть на простий базарний прийом: "После бурных дискуссий в теме "Украиноязычный раздел фантлаба. Нужен ли?" администрация сайта призадумалась... Аргументы были разные, почти все убедительные, как в пользу одного решения, так и другого”. Але заздалегідь попередили: "Однако, помните, что базовый принцип "Лаборатории фантастики" остаётся без изменений: официальный и основной язык сайта - русский”. Це підтвердив і модератор: "А вот для кого написано про основной язык сайта? Вот в этой колонке, в частности, нельзя писать на языке отличном от русского, не приводя при этом перевод на русский!”
   Використали для наших письменників і замануху у вигляді гасла: "Украиноязычным темам - быть!” (Аби наші не подумали, що так легко цього досягти). Наче в Інтернеті мало місця для україномовних тем. Насправді проблема в тому, що наклади виданої україномовної літератури набагато менші від російськомовної, а це значно підвищує вартість першої.
   Для більшого ефекту Фанлаб посилається на українських лаборантів, але не називає українських письменників, які просяться до нього в розділ. Саме ця прикмета видає його з головою та… з усім іншим. 
   І який закличний проект обходиться без наочної агітації?! Он як міцно потяглися одна до одної дві комашки, де перша в шароварах, друга - з балалайкою. Двомовний напис про довічне братерство теж багато про що нам нагадує.


   Вперше побачивши у Facebook це поширення, я не втримався, щоб не прокоментувати: "Рукостискання цих комашок відразу нагадало мені про амазонських, жовтих пахучих, криваво-червоних мурах та африканських бджіл. А тоді ні з того ні з сього замаячила Переяславська Рада. Ох, ті ж мені спогади, асоціації!.. Та ви, панове українці, завдайте собі невеликого клопоту і поцікавтесь в Інтернеті, чим характерні вищеназвані мурахи і бджоли”. 
   На сторінках ФантЛабу з цікавою пропозицією виступає молодий фантаст Дмитро Кузьменко, який пропонує створити спеціальний бібліосайт і готовий допомогти у його створенні. Зважаючи на великий обсяг інформації з України, він також говорить про окремий український сайт. "І там на дещо погодилися. Але погодилися так, що, прочитавши те, мені розхотілося з ними співпрацювати - раз і назавжди, - зауважив головний редактор сайту "Аргонавти Всесвіту” Віталій Геник. - Отже, питання про бібліоресурс наразі відкрите, але я переконаний: такий сайт у нас рано чи пізно БУДЕ. Це суто технічна затримка, матеріалу є вже море, а ще більше не опрацьовано”. 
   Авжеж такий бібліосайт нам потрібен, тільки навіщо для цього входити в чужу сім’ю з її власними порядками й інтересами? Так само не треба чекати на якогось спонсора, щоби потім від нього залежати. Бібліосайт ми можемо створити самі - в Україні. Спочатку давайте складемося на його створення і знайдемо безкоштовний хостинг. Далі - організуємо Товариство "Українська фантастика”, куди входитимуть як письменники-фантасти, так і шанувальники фантастики. Всі члени Товариства сплачуватимуть мінімальні внески, частина яких ітиме на обслуговування сайту. А може, цією справою заопікується Всеукраїнське об'єднання любителів фантастики (ВОЛФ)? Тут нехай виявить організаційний почин Клуб фантастики і космонавтики… Я впевнений, що поповнювати сайт нам допомагатимуть Книжкова палата і бібліотеки, чиї бібліографи опрацьовують кожну отриману книжку. 
   Україна має доволі власних талановитих і працьовитих бібліографів. Це Олександр Левченко, Віталій Карацупа, Микола Ковальчук, Юрій Шевела, інші. Тоді чого нам іще бракує?.. А таки бракує: власної волі, щоб долати нашаровані віковим безправ’ям звички, бракує ініціативи у потрібний для справи час.
   Товариство! Давайте створимо власний бібліосайт! Зробимо це для розвитку української фантастики - складової культури нашого народу, для власної самоповаги кожного письменника та шанувальника! …І тоді перестануть писати, що "українська художня фантастика не представлена як самостійне явище”.
   Поширюючи у Фейсбуці названу статтю, я зауважив: "На жаль, є агресивні і мовчазні противники незалежного українського бібліосайту. Дехто не розуміє, що стати розділом російського Фантлабу - означає, крім усього, ввійти у законодавче поле Росії, яке вона ніколи не змінюватиме заради наших українських тем. А це вже реальна втрата частинки нашого суверенітету.


 Олекса ПАЛІЙЧУК
Категорія: ПАЛІЙЧУК Олекса | Додав: argo-unf (11.09.2012)
Переглядів: 581 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
  • українська космічна поезія
  • сторінка письменника-фантаста
  • Олексія Кацая
сторінка письменника-фантаста
Віктора Савченка
персональний сайт
письменника-фантаста
Віктора Савченка
сайт письменника-фантаста
Ігоря Желема
сайт письменника-фантаста
Олекси Палійчука
письменника-фантаста
Олександра Левченка
письменника-фантаста
Тимура Литовченка
сайт україномовного мережевого
перекладу фантастики
україномовний сайт-дайджест
сучасної короткої фантастики
сайт Київського клубу
любителів фантастики
україномовний сайт мережевого конкурсу
фантастичних оповідань
інформаційно-літературний сайт
сайт журналу подорожей, пригод та фантастики
Статистика

Онлайн всьго: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Аргонавти Всесвіту © 2024