Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
Меню сайту
Категорії каталогу
ДЮРРЕНМАТТ Фрідріх [1]
КЛАРК Артур [1]
ЛАУМЕР Кейт [1]
МАКДЕВІТ Джек [1]
НОРТОН Андре [1]
САЙМАК Кліффорд [1]
ТОЛКІН Джон Роналд Руел [1]
ЧАНДЛЕР Артур [1]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 1623
Головна » Матеріали » Довідки про авторів » ЛАУМЕР Кейт

Біографія Джона Кейта Лаумера
 
Джон Кейт ЛАУМЕР
(1925-1993)
 
   Джон Кейт Лаумер народився 9 червня 1925 року в Сіракузах (штат Нью Йорк), але переїжджав і в Санкт-Петербург (Флорида) і на південний-захід США. Він навчався в університеті Індіани (1943-1944), Стокгольмському університеті (1948-1949) і університеті в Іллінойсі у 1949-1950, де отримав ступінь бакалавра з архітектури і залишився працювати на кафедрі протягом трьох років. З 1953-1956 – офіцер військово-повітряних сил, надалі на чотири роки переходить працювати віце-консулом в американському посольстві у Бірмі та в Індії, а в 1960 році знову повертається в повітряні сили, де служить до 1965. На основі досвіду, здобутого на консульські службі, Лаумер написав свій відомий цикл оповідань про космічного дипломата Ретіфа. У той час Бірма була навдивовижу багатою на пригоди країною: дика природа, постійні військові сутички між трьома ворогуючими племенами, які ненавиділи один одного навіть більше, ніж колонізаторів з Англії. Бачачи все це, дипломати, за вказівкою з імперії, вдавали, що Бірма цивілізована держава, де все мирно і спокійно. Але після війни службу частково реорганізували, і молоді працівники консульства, на зразок Лаумера, не хотіли миритися з брехнею, ситуацію в країні треба було врегульовувати, а не споглядати, як жителі вбивають одне одного. Через це між старою і молодою генерацією частенько виникали непорозуміння і перепалки, які Лаумер чудово саркастично зобразив у своїх розповідях про Ретіфа.
   У лютому 1949 року Кейт одружується з Джаніс Рекінсон, у них у шлюбі народжується троє дочок, але в 1960 році вони розлучились і письменник сам переїжджає жити в Бруксвіл у Флориді.
   Перше оповідання Лаумера "Грейлорн" до "Amazing magazine" у 1959 приніс його брат, бо Кейт якраз у той час служив у посольстві в Індії. Редактор тоді чимось була роздратована і сказала, що не візьме рукопис. Але брат наполягав. Коли ж вона таки прочитала оповідання, то одразу погодилась надрукувати його, її підкупив чудовий гумор, з яким воно було написане. Надалі їх співпраця була досить плідною, у тому ж таки журналі виходить серія розповідей про дипломата Ретіфа.
   Перший свій роман "Світи Імперіума" Кейт Лаумер опублікував у 1962 році.
   Взагалі, 60-ті роки були надзвичайно вдалими для письменника: тоді він написав 26 романів, 63 оповідання, сценарій для телешоу і наукову книгу про дизайн і складання моделей літаків.
   У сімдесятих Лаумер купує острів у центрі Флоридського озера, у нього найбільша на той час колекція машин "Mercury Cougars", він постійно друкується і видавці стають у чергу щоб отримати його роман. Але у 1971 році у нього стається інсульт, внаслідок якого він майже втрачає мову і йому паралізує половину тіла. Це був дуже важкий удар для письменника, не лише фізична хвороба, а й розумова – він більше не зможе писати так, як писав до цього. Але Лаумер не опускає рук, інтенсивно намагається відновити свою фізичну форму і це йому частково вдається, він починає ходити,  хоч із паличкою, але ходити! Подальші роки життя минули в боротьбі з хворобою, він продовжує писати.
   Лаумер неодноразово був номінований на премію Х'юго, та, на жаль, так її й не отримав . Надбанням автора є близько 50 романів, 100 оповідань і повістей.
   Кейт Лаумер помер в січні 1993 року в віці 67 років.
 
   © ГУПАЛО Анна, 2010
 
Категорія: ЛАУМЕР Кейт | Додав: Flina (13.05.2010) | Автор: Flina
Переглядів: 653 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
  • українська космічна поезія
  • сторінка письменника-фантаста
  • Олексія Кацая
сторінка письменника-фантаста
Віктора Савченка
персональний сайт
письменника-фантаста
Віктора Савченка
сайт письменника-фантаста
Ігоря Желема
сайт письменника-фантаста
Олекси Палійчука
письменника-фантаста
Олександра Левченка
письменника-фантаста
Тимура Литовченка
сайт україномовного мережевого
перекладу фантастики
україномовний сайт-дайджест
сучасної короткої фантастики
сайт Київського клубу
любителів фантастики
україномовний сайт мережевого конкурсу
фантастичних оповідань
інформаційно-літературний сайт
сайт журналу подорожей, пригод та фантастики
Статистика

Онлайн всьго: 1
Guests: 1
Користувачів: 0
Аргонавти Всесвіту © 2022