Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Переклади НФ (Що зараз перкладається (щоб уникнути накладок і дублювань))
Переклади НФ
argo-unfДата: Неділя, 26.12.2010, 19:32 | Повідомлення # 91
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Готова добірка Г. Тьомкіна - 3 повісті та 6 оповідань (це майже весь НФ спадок письменника, є ще 2 невеликі оповідання, але їх наразі нема в Мережі).
Почав перекладати пригодницько-фантастичну повість А. Ромова "Блакитний ксілл".
 
argo-unfДата: Вівторок, 04.01.2011, 17:45 | Повідомлення # 92
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Закінчив biggrin . Якраз устиг до нового року.
Зараз перекладаю деякі оповідання Севера Гансовського. Добірка буде невеликою, оскільки не всі твори автора мені подобаються однаково. Але скласти уявлення про творчість Гансовського можна буде менш-більш точно.
 
argo-unfДата: Середа, 12.01.2011, 19:38 | Повідомлення # 93
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Мій монолог починає вже мене лякати.

А ТОМУ:

Колеги, як ви ставитеся до ідеї створення сайту мережевих перекладів фантастики?

 
argo-unfДата: Неділя, 16.01.2011, 16:57 | Повідомлення # 94
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Гм................ sad
Закінчив добірку С. Гансовського. Обіцяв невелику, вийшла середня smile - 11 творів.
Зараз перекладаю деякі твори М. та Л. Нємченків.
 
NickДата: Четвер, 20.01.2011, 13:01 | Повідомлення # 95
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Колеги, як ви ставитеся до ідеї створення сайту мережевих перекладів фантастики?

Думаю, не обов'язково. Не тому, що не потрібно, а тому, що бажаючих перекладати не так вже й багато. А те, що є — можна розмістити на цьому сайті. Мені здається, потрібно звернути увагу на тему "Бібліотека" сайту "Аргонавти Всесвіту". Настав час її подати в новому вигляді, адже на даний час тут біля 200 сторінок і це робить просто неможливим пощук якогось твору.
Можливо, відкривати тему "Бібліотека" повинна сторінка з можливістю переходів на теми:
— "Автори" — розміщених в бібліотеці авторів (хоча б як тут: http://bibliography.narod.ru/autors.htm ) з переходом на список розміщених в бібліотеці творів цих авторів;
— "Каталог творів" — фактично всі твори сайту розмістити за алфавітом, буде всього 28-29 сторінок (як і "Автори").
— "Каталог книг по роках видання" — тут можна було б давати обкладинку твору і опис
— "Нові переклади" — тут сторінка авторів з їх творами і сторінка перекладачів (хто, список творів і над чим працює).
— "Біографії авторів" (з бібліографіями як тут — http://archivsf.narod.ru/1900/vladimir_vladko/index.htm ).
— "Поповнення бібліотеки" — сюди перенести матеріали, які зараз в темі "Бібліографія" (в верхній частині)
— і т.д.
А вже потім потрібно буде взятись за тему "Бібліографія", щоб зробити її інформативною і легкою в користуванні.
 
FlinaДата: Четвер, 20.01.2011, 17:30 | Повідомлення # 96
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Згідна з Nickом, дійсно важко шукати в бібліотеці, особливо якщо не знаєш звідки письменник, що до сайту з перекладами, також погоджуюсь, на жаль, нема в нас так багато перекладачів, а тему на АВ з новими допрацюваннями форумчан і справді можна було б додати. Але то на твій розсуд smile
P.S.Персональної сторінки на сайті перекладачів я ще не заслужила smile , дуууже вже повільно я перекладаю :shy:, лінь...
 
argo-unfДата: Четвер, 20.01.2011, 22:18 | Повідомлення # 97
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Думаю, не обов'язково. Не тому, що не потрібно, а тому, що бажаючих перекладати не так вже й багато. А те, що є — можна розмістити на цьому сайті. Мені здається, потрібно звернути увагу на тему "Бібліотека" сайту "Аргонавти Всесвіту". Настав час її подати в новому вигляді, адже на даний час тут біля 200 сторінок і це робить просто неможливим пощук якогось твору.

Знаєте, я на днях узявся було перекроювати структуру сайту, заліз у редактори... А потім цілий день сайт не бажав відкриватися... cry Так що такі радикальні зміни чинити на набитому матеріалами АВ я просто боюся. Раптом усе гавкне! Гадаю, краще вже хай буде так, ніж узагалі ніяк smile . А щодо пошуку творів (чи авторів) - зверніть увагу на віконце "ПОШУК" на головній сторінці АВ. Працює, я перевіряв.
Єдина блага вість на даний час - невдовзі виведу нові надходження на головну сторінку (як тільки переконаюся, що це безпечно). Там само можна буде розміщати і поточні новини.

Quote (Flina)
на жаль, нема в нас так багато перекладачів

От саме для того я й заколочую все це. Коли на сайті буде склад словників, форум для порад з колегами, а також конкурс перекладів (власне, один з відомих перекладачів уже робив мені таку пропозицію), люди мали б потягнутися.

Quote (Flina)
Персональної сторінки на сайті перекладачів я ще не заслужила , дуууже вже повільно я перекладаю :shy:, лінь...

Заслужила! Один прецедент уже є - значить крига скресла! Щодо повільності - це справа наживна. Я "Серце Змії" Єфремова перекладав понад три тижні. Тепер на таку річ іде три дні! А щодо ліні - як казав цар Соломон: "Усе минає. Мине й це!" biggrin

 
FlinaДата: Четвер, 20.01.2011, 22:56 | Повідомлення # 98
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
От саме для того я й заколочую все це. Коли на сайті буде склад словників, форум для порад з колегами, а також конкурс перекладів (власне, один з відомих перекладачів уже робив мені таку пропозицію)

О, якщо буде кваліфікована критика, я за!!! А то шановний qverist обіцяв щось написати, та як то кажуть обіцянка-цяцянка.
 
argo-unfДата: Четвер, 20.01.2011, 23:07 | Повідомлення # 99
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Можливо, відкривати тему "Бібліотека" повинна сторінка з можливістю переходів на теми:
— "Автори" — розміщених в бібліотеці авторів (хоча б як тут: http://bibliography.narod.ru/autors.htm ) з переходом на список розміщених в бібліотеці творів цих авторів;
— "Каталог творів" — фактично всі твори сайту розмістити за алфавітом, буде всього 28-29 сторінок (як і "Автори").
— "Каталог книг по роках видання" — тут можна було б давати обкладинку твору і опис
— "Нові переклади" — тут сторінка авторів з їх творами і сторінка перекладачів (хто, список творів і над чим працює).
— "Біографії авторів" (з бібліографіями як тут — http://archivsf.narod.ru/1900/vladimir_vladko/index.htm ).
— "Поповнення бібліотеки" — сюди перенести матеріали, які зараз в темі "Бібліографія" (в верхній частині)
— і т.д.
А вже потім потрібно буде взятись за тему "Бібліографія", щоб зробити її інформативною і легкою в користуванні.

biggrin Гм, є такий варіант: у Бібліотеці очолюють список каталоги "Автори" та "Каталог творів". Я їх уже створив, але наповнювати в осяжному майбутньому просто не маю змоги (нагадаю: десь так зо 300 авторів і майже 2000 творів; їх треба не лише набрати, але й спорядити гіперпосиланнями - що з моїм інтернетом річ малореальна). Якщо маєте добру волю (і час!), можете взятися за цю справу - позаяк я таки змінив Ваш ранг (зверніть увагу на свою групу). Щоправда, ще не знаю, які можливості це Вам дає (по ідеї, широкі smile ), але якщо надумаєте, дайте знати, я підкажу попервах, що і як робити (те саме стосується і роботи НАПРЯМУ - минаючи мене-посередника - з бібліографією).
Щодо решти запропонованих Вами тем, то навряд чи їх варто там розміщати, бо:
а) каталог книг по роках вже започатковано на сторінці кожного (в перспективі cool ) автора (див. Роні, Смолич), звідти легко перейти на сторінку книг, які є в бібліотеці, з зобраденням обкладинки й анотацією відповідно. Гадаю, так значно зручніше.
б) з новими перекладами можна було б щось подібне зробити, але згодом. Оскільки я таки про всяк випадок зробив сайт перекладів (Вселенський товмач). Якщо він таки запрацює, питання відпаде, якщо ні - мирно спочине в бозі, тоді й побачимо...
в) "Біографії авторів" - тут також просто: на тій самій сторінці, де викладаються книги автора по роках (і взагалі всі публікації), пишемо "Біографія" і даємо посилання на матеріал, розміщений у відповідному каталозі "Бібліографії". Так, знову ж таки, простіше.
г) "Поповнення бібліотеки" - вже писав вище - буде на Головній, у всіх на очах.
д) і т. д. - готовий до діалогу smile .

 
NickДата: П'ятниця, 21.01.2011, 01:14 | Повідомлення # 100
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
я підкажу попервах, що і як робити (те саме стосується і роботи НАПРЯМУ - минаючи мене-посередника - з бібліографією).

Я не проти взятись за бібліографію, та вважаю, що не зовсім правильно розмістити 220 років книг і періодики на 22 сторінках, знову незручно вести пошук потрібного року. Все це потрібно зробити на одній сторінці (див. мал. нижче), і не на форумі, який призначено для спілкування, а в темі "Бібліографія".
Прикріплення: 4874638.jpg (413.9 Kb)
 
argo-unfДата: П'ятниця, 21.01.2011, 18:49 | Повідомлення # 101
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Я не проти взятись за бібліографію, та вважаю, що не зовсім правильно розмістити 220 років книг і періодики на 22 сторінках, знову незручно вести пошук потрібного року. Все це потрібно зробити на одній сторінці (див. мал. нижче), і не на форумі, який призначено для спілкування, а в темі "Бібліографія".

Ого, як Ви це зробили, цікаво??? Звісно, так значно зручніше, але щоб відкривалася отак єдина сторінка - на АВ неможливо. Тобто, я так і близько не вмію. Можна створити теми "Бібліографія книг по роках" і "Бібліографія періодики по роках". У такому випадку щось схоже на Ваш малюнок цілком можливо зробити. Ось так, як я це спробував у каталозі "Книги".
Тепер як це продовжити. У кінці стрічки з назвою * Бібліографія книг по роках * є стрілочка, після натискання на яку з'являються чотири іконки (по ідеї тепер вони мають бути у Вас видимими). Натискаєте на "Редагувати" (друга з кінця) - і редагуєте, себто додаєте все, що вважаєте за потрібне. Гіперпосилання додається приблизно так, як і у Ворді - значок є в меню.
Так само додаються нові матеріали на сторінку кожного року. Якщо створюєте нову сторінку, записи слід уміщувати у нижньому великому вікні з двох відкритих.

 
NickДата: Субота, 22.01.2011, 00:02 | Повідомлення # 102
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
щось схоже на Ваш малюнок цілком можливо зробити. Ось так, як я це спробував у каталозі "Книги".

Я подумаю над схемою теми "Бібліографія", покажу її в малюнках, можливо, недоліки архітектури АВ спробуємо використати.
 
argo-unfДата: Субота, 22.01.2011, 16:07 | Повідомлення # 103
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Гаразд, буду тільки "ЗА"!
 
argo-unfДата: Середа, 02.02.2011, 23:40 | Повідомлення # 104
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Закінчив добірку Нємченків - 17 творів. Узявся за переклад доробку Г. Анфілова. Творів у нього небагато, зате досить яскраві, тож спробую перекласти всі.
 
NickДата: Вівторок, 08.02.2011, 19:48 | Повідомлення # 105
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Я подумаю над схемою теми "Бібліографія",

Поділюсь думками щодо теми "Бібліографія" (див. мал. "Бібліографія").

Клацнувши на меню "Бібліографія" головної сторінки ми відкриваємо першу сторінку теми "Бібліографія".
Дивимось на табло "Категорії каталогу" (в лівій частині малюнку). Тут перелік тем, які відносяться до категорії "Бібліографія":
— Бібліографія творів по роках (сторінка починається з 2011 року);
— Бібліографія видавничих серій (сюди входить "Бібліографія" по часописах, як тут (http://bibliography.narod.ru/collect.htm), серіях фантастичних творів різних видавництв);
— Бібліографія авторів (сюди входить перелік творів авторів: як окремих книг так і в збірниках, і в періодиці, а також біографії авторів, як тут (http://archivsf.narod.ru/1900/vladimir_vladko/index.htm), а дещо можна взяти з відси (http://bibliography.narod.ru/Vladko.htm);
— Бібліографія творів по роках за жанрами (думаю, можна почати з нових творів, і поступово заповнювати тему);
— Новини видавництв (ось тут буде інформація про книги, що вийшли і вийдуть).
— Можна буде добавити і інші теми (або змінити ці).

Тепер справа (на мал.) ми бачимо сторінку, що стосується теми "Бібліографія творів по роках", я дав на малюнку періоди через 25 років (мав на увазі, що на сторінці розміщається 50 тем: 25 років для книг і 25 років для періодики). Тепер думаю, що краще, щоб періоди були через 50 років, тобто:
— Бібліографія творів за роками — 2050-2001
— Бібліографія творів за роками — 2000-1951
— Бібліографія творів за роками — 1950-1901
— Бібліографія творів за роками — 1900-1851
— Бібліографія творів за роками — 1850-1798
А книги і періодика одного року може бути розміщена на одній стрінці, так як тут (http://bibliography.narod.ru/1990.htm).
Тепер, якщо ми клацнемо мишкою на рядку "Бібліографія творів за роками — 2001-2050", то відкриється сторінка з роками цього періоду (див. Мал-2). Клацнувши на будь-якому році, ми переходимо на сторінку цього року. Зліва табло "Категорії каталогу" на мал. зараз пусте, та там повинні бути дані, як на мал. "Бібліографія".

Терер знов повернемось до мал. "Бібліографія":

Якщо ми клацнемо мишкою на рядку "Бібліографія видавничих серій", то відкриється сторінка, де на табло "Категорії каталогу" (в лівій частині малюнку) буде перелік українських часописів і серій фантастичних творів, а справа - сторінка з творами першого часопису (розміщеного першим на табло "Категорії каталогу").

Якщо ми клацнемо мишкою на рядку "Бібліографія авторів", то відкриється сторінка, де на табло "Категорії каталогу" (в лівій частині малюнку) буде перелік букв алфавіту, а справа - сторінка з авторами на букву "А", так як тут (http://bibliography.narod.ru/autors.htm).

Якщо ми клацнемо мишкою на рядку "Бібліографія творів по роках за жанрами", то відкриється сторінка, де на табло "Категорії каталогу" (в лівій частині малюнку) буде перелік жанрів (НФ, фентезі, містика, казкова фантастика і т.д.), а справа - сторінка з переліком букв алфавіту, вибравши букву — ми перейдемо на перелік творів, назва яких починається на цю букву (можливо, треба буде мати вибір між назвою творів, і спочатку автора, а потім назва його творів даного жанру).

Якщо ми клацнемо мишкою на рядку "Новини видавництв ", то відкриється сторінка, де на табло "Категорії каталогу" (в лівій частині малюнку) буде перелік українських видавництв, а справа - сторінка з творами першого видавництва (розміщеного першим на табло "Категорії каталогу"). Можливо і навпаки, з правої сторони будуть книги по роках, видавництвах і т. д.

І ще, непогано було б, коли табло "Категорії каталогу", яке згадане з самого початку, можна було б побачити з кожної сторінки теми.
Ну, і звичайно, все інше з теми "Бібліографія" потрібно перенести або архівувати, тему "Бібліографія" на форумі залишити лише для інформації, обміну думками.

Прикріплення: 0371794.jpg (388.5 Kb) · 1742874.jpg (380.3 Kb)
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Переклади НФ (Що зараз перкладається (щоб уникнути накладок і дублювань))
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024