Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Збираємо матеріали для сайту (Тут будуть викладатися оголошення про розшукувані матеріали)
Збираємо матеріали для сайту
argo-unfДата: Субота, 05.05.2012, 19:04 | Повідомлення # 361
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Щиро вдячний за роботу! Цікаво, чи дотягне 2012 до 2011 smile ?
 
NickДата: Субота, 05.05.2012, 19:30 | Повідомлення # 362
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Мені й самому цікаво, подивимось. Думаю, буде не менше сотні книг. Та, на жаль, не всі книги так і хочеться прочитати (чи придбати). Мені здається, було б непогано, коли б раз на квартал на головній сторінці сайту давали б рекомендації щодо кількох книг, які принесуть задоволення від прочитаного любителям фантастики (дорослим і дітям окремо). Своє слово тут могли б сказати і наші українські фантасти. Можливо, почавши з рекомендацій, вони будуть більш активно брати участь в роботі сайту. Фантастична книга І-го кварталу 2012 р.!!! — можна об'явити конкурс, та спочатку ми самі повинні порекомендувати кілька книг з тих, що нам сподобались.
Розмову можна було б вести на форумі в розділі "Українська фантастика".
Яка думка щодо цього?
 
argo-unfДата: Субота, 05.05.2012, 23:34 | Повідомлення # 363
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Заперечень нема, ідея цікава. Справа за письменниками й активними читачами.
 
NickДата: П'ятниця, 11.05.2012, 10:02 | Повідомлення # 364
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
На головній сторінці сайту додано 10.05.2012 фантастичну повість-феєрію Олеся БЕРДНИКА "Розбиваю громи". Це помилка. Не фантастична (і не феєрія) ця повість. Просто історія про те, як заблудились в Карпатах люди, і в грозу звук дзвонів допоміг їм вийти до людей. От друга повість книги — "Мати" це дійно фантастика, але знов-таки, не феєрія.

 
argo-unfДата: П'ятниця, 11.05.2012, 14:45 | Повідомлення # 365
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Каюсь, не читав cry . Доведеться вилучити з текстографії, спасибі за зауваження. А щодо феєрії - це слово Бердник як десь вишукав, то вже ліпив до всього smile . Втім, паперового варіанту книги в мене нема, макет робив по мереживних текстах.
 
NickДата: П'ятниця, 11.05.2012, 22:05 | Повідомлення # 366
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Я читав паперову книгу, навіть сканував обкладинку, адже все ж під цією обкладинкою друга повість "Мати" — фантастика. До речі, повість друкувалась лише двічі, в цій книзі за 1967 рік і через 40 років в збірці "Вибране" видавництва "Книга".
А тепер поділюсь ексклюзивною інформацією — у В. Владка був невідомий для теперішніх любителів фантастики роман "Перші люди на Венері"!!! І він друкувався частинами в Україні після роману "Аргонавти Всесвіту" (можливо, це якось і зв'язано з "Аргонавтами"). А ще надибав на його оповідання "Три чарівні винаходи"...
 
argo-unfДата: Субота, 12.05.2012, 21:41 | Повідомлення # 367
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
А де друкувався, в часописах чи книгах? Може, є в Шевели? Зізнаюся, Ви мене ошарашили й озадачили smile . Тре буде запустити по форумах чутку, може, хтось і натрапить на текст. Те саме і з оповіданням. Гм, приємно, що відкриваються нові твори класика!
 
NickДата: Неділя, 13.05.2012, 01:11 | Повідомлення # 368
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Друкувався в часописах в 50-ті роки. Попробую найближчим часом сказати щось більше. Пощукаю в бібліотеці Вернадського. Приємно буде повернути з повного небуття твори патріарха української фантастики.
В мене прохання. Ви казали, що у вас є "Знання та праця" за 1990 рік. В числах 1-5 є повість Бердника "Воскресіння Люцифера". Мені потрібно знати, на яких сторінках ця повість. Дочка Бердника Громовиця попросила допомогти з бібліографією, вона готує академічне видання творів батька. Я взявся за твори в республіках СРСР і за кордоном. Вже знайшов твори киргизькою, узбецькою, польською, угорською, французською, англійською, німецькою мовах. Думаю, вдасться доповнити Ю. Шевелу. Може чим допоможете?
 
argo-unfДата: Неділя, 13.05.2012, 19:12 | Повідомлення # 369
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
№1 - с.23-25.
№2 - с.22-24.
№3 - с.23-25.
№4 - с.24-26.
На жаль, №5 відсутній cry .
А ще колега ben_hog віднайшов наразі невідому публікацію Бердника:
Олесь БЕРДНИК. Радонат професора Тенка. Науково-фантастична повість // Україна. - 1959. - №№ 6-11.
 
NickДата: Неділя, 13.05.2012, 22:53 | Повідомлення # 370
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Дякую вам і колезі ben_hog!
Можу також дати інформацію про першу публікацію оповідання В. Бережного:
Бережний В. П. А ви ще не були на Марсі? Фантастич. оповідання // Піонерія. – 1958. №2.
У АВ подано це оповідання тільки з: Повернення “Галактики”. - К.: Веселка, 1978.
Інформацію про сторінки попробую віднайти.
 
argo-unfДата: Понеділок, 14.05.2012, 00:00 | Повідомлення # 371
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Спасибі! Мабуть, треба потроху братися за бібліографію часописів.
 
NickДата: Вівторок, 15.05.2012, 00:13 | Повідомлення # 372
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Мабуть, треба потроху братися за бібліографію часописів

Ви й так багато зробили по часопису "Знання та праця". А, взагалі, роботи дуже багато, адже часописів десятки і деякі тягнуться ще з 20-30 років минулого століття. Я працюю з "Всесвітом". Пройшов років 15.
Quote (Nick)
роман "Перші люди на Венері"!!! І він друкувався частинами в Україні після роману "Аргонавти Всесвіту" (можливо, це якось і зв'язано з "Аргонавтами").

Дещо взнав щодо цього твору. Це дійсно роман. Друкувався під цією назвою в десяти числах двох різних часописів. Художник Г. Малаков. І дійсно, роман тісно зв'язаний з "Аргонавти Всесвіту". Це перроблена версія цього роману за 1952 рік. Настільки грунтовно, що Владко дав йому нову назву. Проте, версія для часопису все ж скорочена. Так, що, Владко взявся її переробляти до повноцінного роману, який і видав в 1956 році і знову ж таки, під старою назвою "Аргонавти Всесвіту". Таким чином, роман "Перші люди на Венері" — проміжна ланка між двома версіями роману 1952 року і 1956 року.
І невідоме оповідання В. Владко:
Владко, В. Три чарівні винаходи. Оповідання-загадка // "Знання та праця". – 1957. – № 1. – С. 21-23.
Оповідання Бережного слід поповнити інформацією про його перший друк:
Бережний В. П. А ви ще не були на Марсі? Фантастич. оповідання // Піонерія. – 1958. – № 2. – С. 25-27.
 
slavar64Дата: Вівторок, 15.05.2012, 16:28 | Повідомлення # 373
Командор
Група: Адміністратори
Повідомлень: 210
Репутація: 1
Статус: Offline
argo-unf пише:

Аероторпеди повертають назад
Просто чудово було б, якби в когось зберігся текст довоєнного видання "Аргонавтів Всесвіту"!

Якраз є у Шевели.

Quote (argo-unf)
А де друкувався, в часописах чи книгах? Може, є в Шевели?

Може є. Але ж Ви знаєте, що він мріє видати свою бібліографію по УФ в паперовому вигляді. А до тих пір - сумнівно, що він відкриє карти.


Повідомлення відредагував slavar64 - Вівторок, 15.05.2012, 16:31
 
argo-unfДата: Вівторок, 15.05.2012, 23:09 | Повідомлення # 374
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (slavar64)
Якраз є у Шевели.

Вітаю на АВ smile ! Що є, я підозрюю cool ... Ех, швидше б уже його мрія збулася! А то якась дика картина виходить: текст довоєнних "Аргонавтів" у вільному доступі російською є, а українською... %).
Quote (Nick)
Оповідання Бережного слід поповнити інформацією про його перший друк:

Гаразд, інформацію додам, дякую!
 
NickДата: Вівторок, 15.05.2012, 23:59 | Повідомлення # 375
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
текст довоєнних "Аргонавтів" у вільному доступі російською є, а українською...

Немає проблеми. Треба скинутись, зібрати 310 грн. і у нас буде текст "Аргонавтів Всесвіту" 1938 року в цифровому вигляді.
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Збираємо матеріали для сайту (Тут будуть викладатися оголошення про розшукувані матеріали)
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024