Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Збираємо матеріали для сайту (Тут будуть викладатися оголошення про розшукувані матеріали)
Збираємо матеріали для сайту
NickДата: Середа, 02.11.2011, 22:12 | Повідомлення # 316
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
треба таки розбити новинки по видавництвах

Ну, що ж, я попробував розбити книги 2011 року по видавництвах — подивіться. Та це не те, про що ми говорили. Я за те, щоб у нас були анонси до нових книг і їх краще всього розмістити в розділі "Бібліографія" — "Нові надходження". В нас там повторюються матеріали з головної сторінки, та й то вони не обновлялись вісім місяців. Замість них потрібно зробити анонси книг по роках. Для початку хоча б почати з 2009-2012 років. Подумайте.
Зверніть увагу на публікацію укр. мовою Толкіна:
(http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%BD_%D0%A0%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B4_%D0%A0%D1%83%D0%B5%D0%BB_%D0%A2%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D1%96%D0%BD#.D0.A3.D0. BA.D1.80.D0.B0.D1.97.D0.BD.D1.81.D1.8C.D0.BA.D1.96_.D0.BF.D0.B5.D1.80.D0.B5.D0.BA.D0.BB.D0.B0.D0.B4.D0.B8)
Там є цікаві посилання, в тому числі і на Український центр (http://www.ukrcenter.com/Література/Група/18973/Фантастика)

Нова повість:
Прикріплення: Dolyna_chotyroh.doc (315.0 Kb)
 
argo-unfДата: Середа, 02.11.2011, 23:04 | Повідомлення # 317
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Ну, що ж, я попробував розбити книги 2011 року по видавництвах — подивіться. Та це не те, про що ми говорили. Я за те, щоб у нас були анонси до нових книг і їх краще всього розмістити в розділі "Бібліографія" — "Нові надходження". В нас там повторюються матеріали з головної сторінки, та й то вони не обновлялись вісім місяців. Замість них потрібно зробити анонси книг по роках. Для початку хоча б почати з 2009-2012 років.

Не маю нічого проти. Але я хотів як краще smile , адже Новини видавництв винесені на Головну, тоді як "Бібліографія" — "Нові надходження" - це стара папка, де я через невігластво розміщував два роки надходження. Наразі вона занедбана, і не стер я її лише через історичну цінність biggrin . Коли схочете її реанімувати, постирайте там усе старе, щоб не загромаджувало.
У Новинах видавництв Ви зробили все достоту так, як і я планував. Але, крім того, я ще мав на увазі, щоб після даних про книгу йшов анонс. Здається, так також зручно.
Quote (Nick)
Зверніть увагу на публікацію укр. мовою Толкіна:

Ого, виявляється, Толкіна в нас до кольору й до вибору! Добре, що є цей ресурс, пригодиться потім для бібліографії. Але... В мене від усіх тих сильмариліонів голова йде обертом. Там купа фрагментів чи окремих частин більших творів. Без толкініста не обійтися. В мене є один на прикметі, але не знаю, чи візьметься він за впорядкування всього того.
Щира дяка за чергового Забєліна! До речі, в мене сьогодні "ювілей": переклав чотирьохсотий НФ твір з російської!.. Потім, щоправда, додивився, що з білоруськими перекладами виходить аж 412, але сьогодні то до уваги не братиму biggrin .
 
NickДата: Четвер, 03.11.2011, 19:16 | Повідомлення # 318
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
У Новинах видавництв Ви зробили все достоту так, як і я планував. Але, крім того, я ще мав на увазі, щоб після даних про книгу йшов анонс.

Я виправив все, як ви хотіли, та виникла ще одна проблема: мені не вистачило місця для анотацій книг, починаючи зі Стругацьких, мабуть, 2011 рік треба розбити на дві частини, на й 2012 рік можна вже вводити.
Нв ел. почту вислав книгу для АВ.
Quote (argo-unf)
в мене сьогодні "ювілей": переклав чотирьохсотий НФ твір з російської

Вітаю! Це грандіозна робота, сам пробував перекладати і розумію, як це все не просто. Радий, що якийсь час звільнив для вас, наповнюючи сайт АВ творами на протязі останніх місяців.
 
argo-unfДата: Четвер, 03.11.2011, 23:00 | Повідомлення # 319
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Я виправив все, як ви хотіли, та виникла ще одна проблема: мені не вистачило місця для анотацій книг, починаючи зі Стругацьких, мабуть, 2011 рік треба розбити на дві частини, на й 2012 рік можна вже вводити.

Зробив згідно Ваших вказівок. Але щось там у мене зазбоїло, почалися чудеса з форматуванням і кольором... Може, згодом спробую підправити ще раз.
Quote (Nick)
Нв ел. почту вислав книгу для АВ.

Здорово! Цю книгу вже давно шукають поціновувачі! Спасибі велике!

Quote (Nick)
Вітаю! Це грандіозна робота, сам пробував перекладати і розумію, як це все не просто. Радий, що якийсь час звільнив для вас, наповнюючи сайт АВ творами на протязі останніх місяців.

Дякую, допомога була таки чимала і той час я зумів використати раціонально. На щастя, ще не набридло, то треба користатися моментом і перекладати далі - добре що роботи ще чимало. А взимку спробую таки зрушити з мертвої точки "Всесвітній товмач" - очевидно, що в Мережі все ж є бажаючі перекладати фантастику, але їх треба згуртувати.
 
NickДата: П'ятниця, 04.11.2011, 22:13 | Повідомлення # 320
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Але щось там у мене зазбоїло


Потрібно все повернути до попередньго стану (до розміщення тексту). Я вже прибрав текст в 2011-2 (можна видалити і з 2011-1). Треба ще прибрати назви років "2011-2" і "2012" з головної сторінки і сторінки "Новини видавництв". На цій сторінці потрібно створити теми:
2012-1
2012-2
2011-1
2011-2
2010-1
2010-2
.........
2000-1
2000-2
з переходом на сторінку, на якій і буде перелік книг видавництв з анонсами (цікаво, а можна біля анонсу книги розмістити маленьке (до 30 Кb) фото обкладинки).
Quote (argo-unf)
Цю книгу вже давно шукають поціновувачі

Не встигла книга з'явитись, як анонс її сьогодні побачив на сайті
http://kompas.co.ua/index.p....emid=66
/Серія "Бібліотечка пригод та наукової фантастики" видавництва "Молодь"/
Там s всі мої попередні книги цієї серії, та щось я не помітив посилання на АВ.
Quote (argo-unf)
їх треба згуртувати


Це справа важка, та окупиться, якщо все піде, як задумали.

Нові твори:
новелу "Четверте бажання" знайшов на сайті газети "Чорноморські новини" за 2010 рік, а в цьому році вона вийшла і в збірці автора.
Прикріплення: Argo4.11.11.rar (167.4 Kb) · Chetverte_bazha.doc (64.5 Kb)
 
argo-unfДата: Субота, 05.11.2011, 01:27 | Повідомлення # 321
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Потрібно все повернути до попередньго стану (до розміщення тексту). Я вже прибрав текст в 2011-2 (можна видалити і з 2011-1). Треба ще прибрати назви років "2011-2" і "2012" з головної сторінки і сторінки "Новини видавництв". На цій сторінці потрібно створити теми:

Уточніть, будь ласка, ще раз, бо я не все зрозумів праильно. Скажімо, навіщо прибрати назви років "2011-2" і "2012", а потім ще раз створювати? І навіщо в новинах анонсів за 2000 рік - це-бо вже не новинки smile . А ілюстрації додавати можна, тільки тоді треба буде на один рік виділяти не 2 сторінки, а 5-6.
Quote (Nick)
Не встигла книга з'явитись, як анонс її сьогодні побачив на сайті

Така політика КОМПАСУ cool . Та, гадаю, в нас буде взаємозапозичення smile .
Quote (Nick)
Нові твори:

Дякую, вже почав розміщувати.
 
NickДата: Субота, 05.11.2011, 23:03 | Повідомлення # 322
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Гляньте ел. почту — там нова книга і оповідання.
Quote (argo-unf)
я не все зрозумів праильно. Скажімо, навіщо прибрати назви років "2011-2" і "2012", а потім ще раз створювати? І навіщо в новинах анонсів за 2000 рік - це-бо вже не новинки

Нащо прибирати роки? Та тому, що вони просвічуються на головну сторінку, чого не повинно бути і порядок не правильний, 2011-2 іде попереду 2011-1 (кінець списку видавництв ми бачимо раніше, ніж початок). Та й це ще не все. При такій побудові сторінки на ній повинні розміститись і дві частини 2011 року і дві частини 2012 і весь текст в цих частинах буде на виду. Це не правильно, по перше, я не впевнений, що знову не буде перебору тексту, а тому для кожної частини року (2011-1 чи 2011-2 і т. д.) повинна відкриватись нова сторінка, так як це зроблено для списку книг по роках.

Quote (argo-unf)
І навіщо в новинах анонсів за 2000 р

Та не обов'язково по роках до 2000, можна і до 2005, це якщо мати на увазі, що ці книги ще є в магазинах, а інакше для чого ми ці новини видавництв готуємо, хай люди дивляться і читають, може більше книг куплять і прочитають. В бібліотеках нової фантастики дуже мало. А можна зупинитись і на 2010 році та і більш нових книгах.

Quote (argo-unf)
А ілюстрації додавати можна, тільки тоді треба буде на один рік виділяти не 2 сторінки, а 5-6

Не знаю, чи потрібно це, правда, сторінки стали б привабливіші, а поряд з роком можна було б давати діапазон букв алфавіту. Та не знаю, чи сайт потягне таке збільшення об'єму, це приблизно 5-8 Мb для одного року і роботи більше.

Quote (argo-unf)
гадаю, в нас буде взаємозапозичення

На сайті бачив книгу: Люїс Клайв. Хроніки Нарнії: Книга 5: Подорож Досвітнього мандрівника, в нас її немає, можливо і інші частини є.
 
argo-unfДата: Неділя, 06.11.2011, 01:03 | Повідомлення # 323
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Нащо прибирати роки? Та тому, що вони просвічуються на головну сторінку, чого не повинно бути і порядок не правильний, 2011-2 іде попереду 2011-1 (кінець списку видавництв ми бачимо раніше, ніж початок). Та й це ще не все. При такій побудові сторінки на ній повинні розміститись і дві частини 2011 року і дві частини 2012 і весь текст в цих частинах буде на виду. Це не правильно, по перше, я не впевнений, що знову не буде перебору тексту, а тому для кожної частини року (2011-1 чи 2011-2 і т. д.) повинна відкриватись нова сторінка, так як це зроблено для списку книг по рока

Ага, он Ви про що. Тепер ясно. Заковика в тому, що так побудована дана сторінка новин. Новий матеріал завжди буде йти на першому місці. Так що або прийдеться змиритися з цим, або замість сторінок типу 2011-1 створювати сторінку на кожне видавництво (2011. Клуб сімейного дозвілля), або ж залишити все, як є, а анонси розміщати, як Ви й пропонували, в Бібліографії - Нових надходженнях, даючи на них гіперпосилання на сторінку новин (Книга така-то+замість анонса гіперпослання на сторінку Біліографії; але так буде громіздко, бо доведеться ще бавитися з гіперпосиланнями на кожну книгу). Подумайте, як би Вам було зручніше.
Quote (Nick)
Не знаю, чи потрібно це, правда, сторінки стали б привабливіші, а поряд з роком можна було б давати діапазон букв алфавіту. Та не знаю, чи сайт потягне таке збільшення об'єму, це приблизно 5-8 Мb для одного року і роботи більше.

Наразі дисковий простір АВ ще надто малий. Я от гадав колись зробити тут НФ галерею, але бачу, що це поки нереально.
Quote (Nick)
На сайті бачив книгу: Люїс Клайв. Хроніки Нарнії: Книга 5: Подорож Досвітнього мандрівника, в нас її немає, можливо і інші частини є.

Авжеж, є кілька частин у Мережі. Але всі вони у fb2, тобто не мають вихідних даних. Бачив кілька цікавих книг на торенті "Толока", та для мого інтернету їхній розмір завеликий. Є надія також, що врешті запрацює Чтиво - може, там їх викладуть у демократичнішому розмірі smile .
 
NickДата: Вівторок, 08.11.2011, 01:56 | Повідомлення # 324
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Подумайте, як би Вам було зручніше.

А чи не можна зробити так: Зліва, в "Розділі новин" зараз є тема "Новини видавництв [3]". Адже можна замість цієї теми дати такі:
Новини видавництв [2012]
Новини видавництв [2011]
Новини видавництв [2010]
........................................
І клацнувши на одному з рядків цих новин, ми переходимо на сторінку, де буде дві теми (наприклад):
вверху — 2011-1
нижче — 2011-2
А я вже вставлю текст з новинами видавницт.

Quote (argo-unf)
дисковий простір АВ ще надто малий

Я також подумав, що потрібно економно витрачати дисковий простір, хоч втрачаємо привабливість сторінки.

Quote (argo-unf)
Бачив кілька цікавих книг

От і я побачив декілька творів на сайті журналу "Всесвіт", поляньте, як на мене, то дещо може згодитись і нам:

http://www.vsesvit-journal.com/index.p....emid=41 — Конан-Дойл : Нашестя гунів — ВСЕСВІТ. — №7-8 за 2009 рік
http://www.vsesvit-journal.com/index.p....emid=41 — Льорка : Ієгова — ВСЕСВІТ. — №11-12 за 2009 рік
http://www.vsesvit-journal.com/index.p....emid=41 — Льорка : Про любов. Театр тварин — ВСЕСВІТ. — №9-10 за 2010 рік

Нові твори:
Прикріплення: Argo8.11.11.rar (69.1 Kb)
 
argo-unfДата: Вівторок, 08.11.2011, 21:02 | Повідомлення # 325
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
А чи не можна зробити так: Зліва, в "Розділі новин" зараз є тема "Новини видавництв [3]". Адже можна замість цієї теми дати такі: Новини видавництв [2012] Новини видавництв [2011] Новини видавництв [2010] ........................................ І клацнувши на одному з рядків цих новин, ми переходимо на сторінку, де буде дві теми (наприклад): вверху — 2011-1 нижче — 2011-2

Спробував. На жаль, сторінка має певні шаблони, тому нічого не вийде. Зате методом тику вирішив проблему пріоритету 2012-1/2 smile . Виявляється, ці сторінки стоятимуть по порядку, якщо створювати їх з 2 й закінчувати 1. Вкажіть, які роки і в якій кількості зробити. До речі, щоб було по порядку, доведеться стерти вже наявну сторінку 2011 cry і робити її наново...
Quote (Nick)
От і я побачив декілька творів на сайті журналу "Всесвіт", поляньте, як на мене, то дещо може згодитись і нам:

Я там час від часу моніторю, але часу бракне. Конан-Дойля читав - це не фантастика - історія. Щодо решти - ще не дивився. До речі, я там знайшов оповідання Трента Джеймісона "Щедроти". Ще є С. Хосі, але 2 - мініатюри, а третє - лише до половини з пропозицією читати далі на папері smile , тому простіше буде дочекатися паперового варіанта. Така сама ситуація з моїм улюбеним "Покликом Ктулху" Лавкрафта, який уже давно є українською, але не доступний широкому читачеві в повному обсязі.
Quote (Nick)
Нові твори:

Дякую, беруся за викладаня!
 
argo-unfДата: Вівторок, 08.11.2011, 23:28 | Повідомлення # 326
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
http://www.vsesvit-journal.com/index.p....emid=41 — Конан-Дойл : Нашестя гунів — ВСЕСВІТ. — №7-8 за 2009 рік http://www.vsesvit-journal.com/index.p....emid=41 — Льорка : Ієгова — ВСЕСВІТ. — №11-12 за 2009 рік http://www.vsesvit-journal.com/index.p....emid=41 — Льорка : Про любов. Театр тварин — ВСЕСВІТ. — №9-10 за 2010 рік

Ні, дані твори Льорки навряч чи можна віднести до фантастики: в одному якийсь сюр на біблійну тематику, в другому - звірі. Елемент фантастичного, звісно, є, але, здається, тут саме той випадок, коли такі твори треба банити smile .
Надіслане Вами оповідання Чайковського, виявляється, вже є в Бібліотеці, то я його просто обновив з додаванням посилання й на пізніше видання.
 
NickДата: Субота, 12.11.2011, 22:23 | Повідомлення # 327
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
дані твори Льорки навряч чи можна віднести до фантастики

От і я сумнівався, тому і направив запит. Але тепер можна зробити посилання на повість Джорджа Орвелла (Всесвіт-1991) "Ферма «Рай для тварин»" (рос. "Скотный двор", "Скотоферма"). Там головні герої тварини — та у всіх енциклопедіях фантастики цю повість зараховують до "Сатиричної фантастики". Можливо, "Про любов. Театр тварин" Льорки — теж сатира?
Quote (argo-unf)
На жаль, сторінка має певні шаблони, тому нічого не вийде

Тут я нічим не зараджу, проте трохи не розумію, чому не можна ще пару раз повторити те, що вже зроблено на головній сторінці: зараз зліва в розділі новин є теми:

Нові надходження [246]
Новини видавництв [2] — це ж наприклад, дві частини 2011 року
Новини бібліографії [7]
Нові конкурси фантастики [4]
Нові переклади

Чому ці теми не можуть виглядати так?:

Нові надходження [246]
Новини видавництв-2012 [2]
Новини видавництв-2011 [2]
Новини видавництв-2010 [2]
Новини бібліографії [7]
Нові конкурси фантастики [4]
Нові переклади

Quote (argo-unf)
які роки і в якій кількості зробити. До речі, щоб було по порядку, доведеться стерти вже наявну сторінку 2011

Я думаю, достатньо давати роки, коли ці книги ще є в книгарнях, тобто за останні 3-5 років (вибирайте самі). З часом старіші теми будемо видаляти. Сторінку за 2011 рік видаляйте, в мене є копія і її треба форматувати заново.
Не забудьте звернути увагу, що останнім разом, коли ви створювали теми 2012-1/2 і 2011-2, вони з'являлись на головній сторінці, серед переліку книг, що викладаєте на сайт, ще й досі в самому низу першої сторінки є тема "Новини видавництв: 2011". Коли ви виклали кінцівку видавництв, всі книги з'явились на головній сторінці, витіснивши новини сканування книг.

Готую вам нові графічні матеріали по серії книг Ле Гуїн "Чарівник земномор'я"
Нові твори:
Прикріплення: 12.11.2011.rar (56.4 Kb)
 
argo-unfДата: Субота, 12.11.2011, 23:34 | Повідомлення # 328
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Можливо, "Про любов. Театр тварин" Льорки — теж сатира?

Цілком можливо, та все ж... Езопа з Глібовим доведеться також зробити фантастами-сатириками biggrin .
Quote (Nick)
Тут я нічим не зараджу, проте трохи не розумію, чому не можна ще пару раз повторити те, що вже зроблено на головній сторінці

smile У мене спрацював принцип Оккама smile Такий варіант можливий за умови примноження сутностей. Уже виконано, але з часом більш давні роки таки доведеться видаляти. Щодо появи матеріалу серед нових надходжень - це неминуче. Втім, я спробував ужити маскування smile . Поки що матеріал недоступний для перегляду користувачів, тож можете наповнювати сторінки. Через кілька днів - і відповідно нових надходжень - новини видавництв зсунуться вниз і їх уже не буде видно.
Дякую за нові твори!

До речі, один із шанувальників фантастики, Вячеслав Настецький, надіслав мені листа, в якому стоїть наступне:
___

http://www.facebook.com/l....gb
або
http://www.facebook.com/l....le17082

Я пропоную Вам навідати домашню бібліотеку Юрія Шевели, де на Вас чекають приємні несподіванки у вигляді раритетів української фантастики.
___

Утім, мене це посилання нікуди не веде. Спробуйте, може у Вас щось вийде. Прогуглив тему, виявляється - Юрій Шевела має величезну НФ бібліотеку й купу україномовних раритетів (див. http://bukvoid.com.ua/digest/2011/04/01/113209.html ) Може, там його електронна книгозбірня?
 
NickДата: Неділя, 13.11.2011, 01:09 | Повідомлення # 329
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Щодо появи матеріалу серед нових надходжень - це неминуче

Якщо це так, то чому не було серед нових надходжень теми 2011-1 (і не було переліку книг видавництв на А-С), тільки коли ви попробували ввести тему 2011-2 и 2012 — ось тут вони чомусь з'явились на головній сторінці. До речі, теми 2011-ІІ і зараз нема на головній сторінці, значить можливо зробити так, щоб теми не дублювались на головну.
Quote (argo-unf)
Я пропоную Вам навідати домашню бібліотеку Юрія Шевели

Я читав про Юрія пару років назад. Мало того, він ще й мій сусід, наші мікрорайони в Києві поряд. Та в нього дома я не був. Мабуть, треба буде зв'язатись з ним, це цікаво. Є сайт, розроблений Юрієм (треба його повивчати, може й є фантастика):
https://sites.google.com/site/locmanfantastiki/ — Сайт "Лоцман фантастики"
Є на сайті згадка про наш сайт АВ:
https://sites.google.com/site....sesvitu

На facebook.com знайшов Юрія Шевелу — військового пенсіонера, це явно не те. Треба шукати контакти через сайт "Лоцман фантастики" або наших київських фантастів, вони його знають. Його знає автор сайту "Архив фантастики" Карацупа Віталій. А ще простіше все вияснити від Настецького Вячеслава, він залишив на гостьові сторінці свій е-mail: slavar64@yandex.ua , Слава і Юрій Шевела члени клубу "Лоцман фантастики".
Прикріплення: Vila-posestra.doc (72.0 Kb)
 
argo-unfДата: Неділя, 13.11.2011, 15:34 | Повідомлення # 330
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
До речі, теми 2011-ІІ і зараз нема на головній сторінці, значить можливо зробити так, щоб теми не дублювались на головну.

Авжеж, нема, бо вона вже далеко внизу smile - я перейменував уже наявну. Що ж до попередніх, то на Головній були всі, просто я їх не заповнював відразу.
Quote (Nick)
На facebook.com знайшов Юрія Шевелу — військового пенсіонера, це явно не те. Треба шукати контакти через сайт "Лоцман фантастики" або наших київських фантастів, вони його знають. Його знає автор сайту "Архив фантастики" Карацупа Віталій. А ще простіше все вияснити від Настецького Вячеслава, він залишив на гостьові сторінці свій е-mail: slavar64@yandex.ua , Слава і Юрій Шевела члени клубу "Лоцман фантастики".

Спробую й через Настецького.
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Збираємо матеріали для сайту (Тут будуть викладатися оголошення про розшукувані матеріали)
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024