Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Збираємо матеріали для сайту (Тут будуть викладатися оголошення про розшукувані матеріали)
Збираємо матеріали для сайту
FlinaДата: Неділя, 07.02.2010, 02:01 | Повідомлення # 136
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Монолог з шизоїдним нахилом lol , та ні, сподваюсь, дописувачі у твого сайту будуть завжди, тож до такого не дійде !
Додаю біографію Андре Нортон, з біблографією гірше.
Прикріплення: 8801568.doc (26.0 Kb) · 3466182.jpg (58.3 Kb)
 
argo-unfДата: Понеділок, 08.02.2010, 01:11 | Повідомлення # 137
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Надія - мій компас земний biggrin ! Спасибі за підтримку Бібліографії! Піду-но я робити відповідний каталог...
 
NickДата: Вівторок, 09.02.2010, 01:17 | Повідомлення # 138
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
До Admin. Можливо, бібліотеку влаштує наступний роман?
Прикріплення: Mahys.rar (178.7 Kb)
 
argo-unfДата: Вівторок, 09.02.2010, 02:07 | Повідомлення # 139
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Звісно влаштує! Ви ще питаєте! Красно дякую за поповнення!
 
NickДата: Субота, 13.02.2010, 23:49 | Повідомлення # 140
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
До Admin.
Ще одна повість і кілька оповідань Арєнєва. А ще — правила написання українських назв творів латинськими символами, можливо це стане в пригоді.
І запитання: чи вважаєте Ви твори про первісних людей фантастикою, чи історичними творами? Наприклад, Ж.Роні "Печерний лев" - чи є реальністю приручення дорослого печерного лева.
А от про Д.Еуел (Auel) пишуть, що вона використовувала в своїх романах про доісторичних перших людей (серія "Діти Землі") невеликі фантастичні добавки — спілкування перших людей з тваринами, а в деяких творах — магію, що дозволяє говорити про її твори, як про фентезі.
Прикріплення: Arieniev.rar (211.3 Kb)
 
argo-unfДата: Неділя, 14.02.2010, 01:59 | Повідомлення # 141
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Вельми вдячний за добірку Арєнєва!

Quote (Nick)
І запитання: чи вважаєте Ви твори про первісних людей фантастикою, чи історичними творами?

Залежно від того, що вважати фантастикою. Десь на форумі я вже формулював визначення НФ як моделювання реальності, що спирається на дані науки. Звідси: твори про первісних людей - безперечно НФ! Адже минуле можна моделювати на підставі наукових даних так само, як і майбутнє. Щоправда, прикриваючись цим визначенням, можна далеко зайти - і зарахувати до НФ усю історичну літературу biggrin ... Та гадаю, твори про наших пращурів описують таке віддалене минуле, що відтворити його спроможна лише фантазія. Дуже вдалий приклад цьому - згадані Вами твори Роні. Окрім прирученого лева, пригадую там ще синьолюдків, які підозріло нагадують кузенів людей - пітекантропів (а, як відомо, тепер уже доведено, що це інше - тупикове - відгалуження роду гомо сапієнс). За часів Роні вважалося, що вони - предки людини, тепер учені схиляються до думки, що вони співіснували і навіть ворогували (зовсім як у книзі!). Виходить, Роні передбачив одну з сучасних історичних гіпотез!

 
NickДата: Понеділок, 15.02.2010, 22:45 | Повідомлення # 142
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Залежно від того, що вважати фантастикою.

Я десь читав, що наукова фантастика — це те, що за певних умов може відбуватись, не виходячи за наше сьогочасне розуміння явищ природних і соціальних процесів.
І хоч більшісь схиляється до того, що твори про перших людей - це історичні твори, я з цим не завжди погоджуюсь, все залежить від того, про що твори. Про деякі речі немає ніяких наукових даних, крім уяви. Наприклад, як вивели собак (щось за історичний час ніхто не зумів зробити з вовка собаку), як приручали інших тварин, птахів, як винайшли лук, колесо і багато чого іншого. Якщо можна без напруження уявити, як винайшли рубило (бо рішення лежало на поверхні), то уявити, як з'явилось перше колесо - складніше. І не факт, що наші уявлення про це відповідають дійсності.
Якщо я зараз напишу оповідання про посадку космічного корабля на Марс і про проведення дослідження в районі висадки — це буду фантастичне оповідання, бо в дійсності цих подій не відбулося. Якщо я напишу оповідання про життя першолюдей біля Дніпра і кілометрової стіни льодовика - це буде історичне оповідання. Проте в другому випадку я буду включати уяву значно частіше, так як ніяких наукових даних, крім нашого (на даний час) розуміння, як можна було б вижити в тих умовах — нема. Так що ж тоді в цьому випадку є більшою вигадкою?
І чи з'являться книги таких авторів, як Роні, в arg0-unf?
Прикріплення: Bisova_dusha.rar (281.9 Kb)
 
argo-unfДата: Вівторок, 16.02.2010, 01:13 | Повідомлення # 143
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
чи з'являться книги таких авторів, як Роні, в arg0-unf?

Безперечно! І процес цей уже триває: вивудив у мережі повість "По вогонь". На Читанці, щоправда, лежить ціла книга в Дежавю, але якість її жахлива. Тому, бачу, доведеться сканувати решту самому.

P. S. Стосовно"Бісової душі". У архіві подано не скан книги, а текст самої повісті (без оповідань, вихідних даних). Розміщувати так?

 
NickДата: Вівторок, 16.02.2010, 21:55 | Повідомлення # 144
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Безперечно! І процес цей уже триває

Що ж, це радує, так як в цих творах фактично все побудовано завдяки уяві авторів з мінімальними історичними фактами. Завжди хотілось мати підбірку тврів на цю тему, та знайти їх було не просто, особливо рідною мовою.
Quote (argo-unf)
Стосовно"Бісової душі".

Сталася помилка, не той файл вклав в архів — виправляюся.
Прикріплення: Bisova_dusha-03.rar (208.0 Kb)
 
argo-unfДата: Середа, 17.02.2010, 01:45 | Повідомлення # 145
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Що ж, це радує, так як в цих творах фактично все побудовано завдяки уяві авторів з мінімальними історичними фактами. Завжди хотілось мати підбірку тврів на цю тему, та знайти їх було не просто, особливо рідною мовою.

Ви підняли таку цікаву тему, що я не міг утриматися і виніс її на окреме обговорення на форумі.
Стосовно Арєнєва - спасибі, уже розмістив на сторінці видавництва.

 
NickДата: Четвер, 18.02.2010, 00:43 | Повідомлення # 146
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
До Admin. Ще одне оповідання Ю.Лоцманенка. Є ще нова версія оповідання "Право жити". Чи потрібно його підготувати для бібліотеки?
Прикріплення: Chotyry_kovtky_.rar (20.3 Kb)
 
argo-unfДата: Четвер, 18.02.2010, 01:18 | Повідомлення # 147
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Nick)
Є ще нова версія оповідання "Право жити". Чи потрібно його підготувати для бібліотеки?

Безперечно, адже попереднє я сканував зі збірника. Напевне, автор його опісля ще редагував.

 
NickДата: Четвер, 18.02.2010, 22:12 | Повідомлення # 148
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
До Admin. Нові оповідання Ю.Лоцманенка. Скоро зберу його книжечку 1967 року — "Право жити".
Прикріплення: Pravo_zhyty.doc (64.5 Kb) · Formula_prekras.doc (64.0 Kb)
 
argo-unfДата: П'ятниця, 19.02.2010, 01:30 | Повідомлення # 149
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Дякую! А то досі доводилося чахнути над самим переліком оповідань на "Архиве фантастики"...
 
NickДата: Вівторок, 23.02.2010, 19:44 | Повідомлення # 150
Адмірал
Група: Адміністратори
Повідомлень: 271
Репутація: 5
Статус: Offline
А ось і обіцяна книжка Ю.Лоцманенка.
І запитання: в 2006 році вийшла книга фантастичних оповідань "Миколаївське небо", більшість авторів маловідома, в argo-unf є тільки Астров-Чубенко і Ольга Бакк. Чи потрібні інші оповідання з цієї книги argo-unf.
Прикріплення: Pravo_zhyty.rar (433.0 Kb)
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Наповнення сайту "Аргонавти Всесвіту" » Збираємо матеріали для сайту (Тут будуть викладатися оголошення про розшукувані матеріали)
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024