Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Письменники-фантасти, НФ книги » А що зараз читаєте ви? (Ділимось враженнями про нещодавно прочитані НФ книги)
А що зараз читаєте ви?
FlinaДата: Вівторок, 05.07.2011, 22:55 | Повідомлення # 16
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Їх і справді не так вже й багато...як би хотілось biggrin , на жаль, Уайт не був такий продуктивний як Шеклі чи Азімов. Світ космічного госпіталю, дійсно
Quote (argo-unf)
можливе перенасичення тими всіма інопланетними формами
але яке приємне пренасичення thumb , чесно, моя улюблена фантастика та, в якій ціла купа всяких там інопланетних гусениць, павуків, бегемотів, і яких тільки можливо форм інопланетян, співіснують в одному світі, не зїдаючи один одного і не ведучи міжгалактичних воєн smile
Quote (Bobua)
"не сваріться, не сварітться, давайте жити дружно"
- приблизно, так happy
Quote (Bobua)
укр-мовним Кінгом, який "розвяцькує" і/або "перерізає" людей на початку свого негнучкого "куполу
- ФЕ!!! як таке можна читати, звиняйте звичайно, але, чесно, ЯК? Скільки не намагалась для себе зрозуміти, для чого читати хоррор, ніяк не можу, ну нехай адреналін, але ж його можна взяти і з пригодницьких книг, невже людям хочеться свідомо наповнювати себе страхом, нащо???? wacko
 
argo-unfДата: Вівторок, 05.07.2011, 23:46 | Повідомлення # 17
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
Скільки не намагалась для себе зрозуміти, для чого читати хоррор, ніяк не можу, ну нехай адреналін, але ж його можна взяти і з пригодницьких книг, невже людям хочеться свідомо наповнювати себе страхом, нащо????

Якщо мова про маньячила з бензопилою, то погоджуюся на всі сто. Справді, що може бути огиднішого?! Але стосовно НАДПРИРОДНОГО жаху - на всі сто не погоджуюся smile . Стокер, Лавкрафт, Блеквуд, Мейчен і компанія - це не страх задля страху, це спроба зазирнути за Межу, туди, де нема нічого людського, але є ШОСЬ, страшенно незрозуміле й цікаве, хоч, як правило, чуже й вороже людині. Це зіткненя з Невідомим. Ну, і катарсис як апогей апофеозу biggrin . Як там казав товариш Кривелло: "Чем больше слез, тем больше облегченья..." biggrin biggrin biggrin
А щодо КІнга, то я ціную в його творах передусім глибокий психологізм. Для нього ж кривавість не самоціль, як для багатьох інших, а лише елемент антуражу... ну, як труп у детективі smile .... Щоправда, від "Темної вежі" навіть я плювався, особливо під завісу... wacko
 
FlinaДата: Четвер, 07.07.2011, 15:37 | Повідомлення # 18
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
це не страх задля страху, це спроба зазирнути за Межу, туди, де нема нічого людського, але є ШОСЬ, страшенно незрозуміле й цікаве, хоч, як правило, чуже й вороже людині. Це зіткненя з Невідомим

а чому за Межею має бути шось вороже, жахливе? Ну нехай, незрозуміле, але саме такі книги і фільми роблять це невідоме сташним ... Як на мене, страх будь-чого затуманює розум, не дає можливість чітко бачити ситуацію...Ех...ні, це мені ніколи не зрозуміти! shock
 
BobuaДата: Четвер, 07.07.2011, 15:57 | Повідомлення # 19
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
- ФЕ!!! як таке можна читати, звиняйте звичайно, але, чесно, ЯК? Скільки не намагалась для себе зрозуміти, для чого читати хоррор, ніяк не можу, ну нехай адреналін, але ж його можна взяти і з пригодницьких книг, невже людям хочеться свідомо наповнювати себе страхом, нащо???? wacko

не знаю smile , я не ризикнув (хоча для кількох описаних частин Уайта мабуть таки не завадило би щосб подібне --- для врівноваження) wink
Бо мені якось прийнятніший "гумоподібний" купол з книги "Все Живе" Саймака.
Хоч технічно він і видається складнішим, але, нмсд, істоти, які вміють таке створювати мали би колись та задуматись про безпеку його використання!
Власне, як я вже писав раніше:
Quote
До речі, про порівняння...
Мав необережність прочитати уривок зі Стівено-Кінгівської книги "під куполом" (чит. на сайті "БукКлубу")... Який же то морок cry . Неймовірно, наскільки ж то не схоже на "прототип", бо Кліфорд Саймак книгу "Все Живе" написав, здається раніше.
І виникла думка: як мож припускати, що ті хто набув вміння і можливості встановлювати такий купол, перебуватиме на такому низькому моральному рівні як у Кінга??? От перечитав уривок з Саймака (перші стр) і всього ж ніби вдосталь: і пристойності, й напруженості.
А Кінг, таке враження, "патологоанатом" за покликанням... surprised


Quote (argo-unf)
Якщо мова про маньячила з бензопилою, то погоджуюся на всі сто. Справді, що може бути огиднішого?! Але стосовно НАДПРИРОДНОГО жаху - на всі сто не погоджуюся smile . Стокер, Лавкрафт, Блеквуд, Мейчен і компанія - це не страх задля страху, це спроба зазирнути за Межу, туди, де нема нічого людського, але є ШОСЬ, страшенно незрозуміле й цікаве, хоч, як правило, чуже й вороже людині. Це зіткненя з Невідомим.

Мені це нагадало як я, ще малим, читаючи "Майже як Люди" Саймака відлазив подалі від краю ліжка й ретельніше закутувався в ковдру (а раптом там теж десь в стіні дірка в міжпростір, за якою чатує чорна куля??? wink ). От Вам і надприроднє, і нелюдське і вороже. Але чомусь таки прийнятніше, аніж просто так, знехотя?, "залиті кров'ю" сторінки.
Та й пізніше читав жахлики де було хоч якесь корисне застереження ("клон", "мозок", "ліки"... моторошнувати, особливо якщо лежати в гірському лісі, в гамаку, та ще й ніч надходить... smile --- доводиться перемикатись на якусь іншу книгу biggrin ).
А от у Кінга чомусь небагато книг осилив. dry
Та й взагалі: ми й так живемо в жахлику, судячи з того, що нам перекладають-видають. От, напр., прочитаєш пару книг Дена Брауна й з жахом wacko розумієш, що, а міг же повірити тій інфо якби не побачив оцю, оцю + ще й оцю безглуздість.


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Четвер, 07.07.2011, 16:23
 
argo-unfДата: Четвер, 07.07.2011, 22:49 | Повідомлення # 20
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
а чому за Межею має бути шось вороже, жахливе?

Тільки не кажи, що, раптом опинившись серед темної ночі на кладовищі зі свічечкою в руці (уявімо собі таку безглузду ситуацію smile ), ти будеш любісінько й спокійнісінько прогулюватися, роздумуючи про сенс життя. НЕ ПОВІРЮ! Бо там, за колом світла, в пітьмі... ні чорта там, звісно, не буде, тим більше ворожого й тим більше на цвинтарі biggrin , але спробуй-но розтлумачити це своїй підсвідомості. Отак і в такого штибу літературі. Повторюю, я веду мову не про власне жахлики з маніяками й морями кровищі, а про т. зв. "містику", сиріч таємницю. А таємниця завжди підштовхує людину до її розв'язання. Хтось у процесі гине, але комусь урешті щастить.
 
FlinaДата: Четвер, 07.07.2011, 23:20 | Повідомлення # 21
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Ти дійсно не повіриш, але я була на цвинтарі, рівно о 24:00 і трішки по тому biggrin правда без свічки. Нас пішло двоє, решта чекли далеченько звідти, на горбочку, і спостерігали чи ми дійдем і шо з нами станеться...нічого не сталось smile Ми посиділи хвилин з десять біля могилок, памятаю тоді милувались Великою Ведмедицею і, чомусь, говорили про...Леніна (на передчане хіхікання, хочу завірити, що ми не були ні booze ні crazy ) А знаєш чому я пішла, хотіла перевірити слова своєї прабабусі, яка повчаючи дітей і внуків казала, що приходилось ій йти серед могил додому опівночі і ніразу вона не бачила ні мерців ні чортів ніяких, а от зараз на телебаченні ото, дійно, чорти ... smile
Так от, певно, сміливості мені додало ще й то, що в той час, як решта моїх друзів потайки вночі дивились Фреді Крюгера, а вдень Бафі-винищувачку, в мене не працював телевізор))
 
argo-unfДата: Четвер, 07.07.2011, 23:36 | Повідомлення # 22
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
чомусь, говорили про...Леніна

А про кого ж іще на цвинтарі балакати, як не про жмурів biggrin ? І все одно: НЕ ПО-ВІ-РЮ, що десь у глибині душі щось, попри здоровий глузд і групу підтримки на горбку smile , не зворухнулося тривожно. Бо ж є теорія, що підсвідомий страх перед невідомістю й перед ніччю закладений у нас іще від часів наших волохатих пращурів. Мені, скажімо, подобається часом будити його, отого дрімучого предка, й дивитися на світ ЙОГО очима.
 
FlinaДата: Четвер, 07.07.2011, 23:47 | Повідомлення # 23
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
зворухнулося тривожно

Таки так, щось є...малюсіньке таке передчуття чогось...Але я відношу це до категорії, все ж того, що не завжди мені вдавалось уникати фільмів жахів, ото вони й зробили свою чорну справу, в підсвідомості dry
P.S.
Нуу, зізнатись чесно, цвинтар був маленький, нещодавно відкритий десь могил 20-30
 
argo-unfДата: Субота, 09.07.2011, 00:00 | Повідомлення # 24
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Flina)
Нуу, зізнатись чесно, цвинтар був маленький, нещодавно відкритий десь могил 20-30

Тоді все ясно. Розміри цвинтаря прямо пропорційні до градусу надприродного жаху в підсвідомості biggrin !
До речі, цікаво, що оте надприродне чомусь особливо притягує дітей. І то головно дівчат. Пам'ятаю, коли я працював у таборі вожатим, вони вимагали, щоб я щоночі розповідав їм страшилки. Так от, завжди повторювалася одна дивна річ: як тільки я доходив до середини історії, в кімнаті западала мертва тиша... ВСІ СПАЛИ!!! biggrin biggrin biggrin
 
FlinaДата: Субота, 09.07.2011, 12:46 | Повідомлення # 25
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Мені це нагадало як я, ще малим, читаючи "Майже як Люди" Саймака відлазив подалі від краю ліжка й ретельніше закутувався в ковдру

Я читала цей твір, коли вже був досвід перегляду деяких американських жахливчиків, де злі прибульці пролетівши мільйони кілометрів, мають лише одну мету - ласувати людятиною, притому вони такі голодні, що не гребують навіть своїм життям, аби скуштувати чергового землянина biggrin . Тож чорні кулі для мене були не більше ніж, скажімо...нацисти чи монголо-татари, які, у свій час, прагнули завоювати нові території happy .
Quote (Bobua)
корисне застереження
Я вже таке чула, від одного фаната жахливчиків. З його слів - просто життєво необхідно знати, як себе поводиди з мутантною мухою, страшним маніяком чи голодним упирем, тому він і дивиться такі фільми. Воно то може й так, а може й ні, бо надивившись того всього, людина навіть з хати боятиметься вийти, а ризикнувши, за кожним деревом, в нічному лісі, їй будуть ввижатись упирі, страховиська чи маніяки. Ех, можу ще багато про це говорити...просто, хочеться щоб між людьми і навколо нас було менше зла, ворожості і страху... а то, скоро, ні з ким буде опівночі на цвинтар піти laugh
 
argo-unfДата: Субота, 09.07.2011, 18:13 | Повідомлення # 26
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Ну гаразд, змінимо тему на більш життєрадісну smile . Письменник Девід Брін. Із того, що я прочитав - непоганий представник НФ. Розмах, скажімо, роману "Стрибок у Сонце" вражає. Відлякує, щоправда, кількість продовжень, але хтозна... Найближчим часом планую таки взятися за цей грубеленний серіал.
 
BobuaДата: Субота, 09.07.2011, 22:30 | Повідомлення # 27
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (Flina)
Quote
корисне застереження
Я вже таке чула, від одного фаната жахливчиків. З його слів - просто життєво необхідно знати, як себе поводиди з мутантною мухою, страшним маніяком чи голодним упирем, тому він і дивиться такі фільми. Воно то може й так, а може й ні, бо надивившись того всього, людина навіть з хати боятиметься вийти, а ризикнувши, за кожним деревом

буде smile тому на ніч читати не мож biggrin
Втім, я мав на вазі інше. Напр., не варто лазити в каналізацію, куди зливають всю табл Мендєлєєва (бо там життя не має моральних засад smile ), не варто випробовувати нові ліки на собі, та й взагалі мати справу з лікарями (в нашій країні це простіше зрозуміти, бо не з людинолюбства ж вони пратять хабарі за медичний диплом...). Тобто жахлики з наук. фанти, а не "кулінарної" wink

Quote (argo-unf)
Тоді все ясно. Розміри цвинтаря прямо пропорційні до градусу надприродного жаху в підсвідомості biggrin !

Так, а ще --- вік.
Хіба ж мож таке цвинтаренятко smile рівнятись на справжній, старовинний цвинтар з Пратчетівського "Джоні і мертв'яки"? У останнього вже сформована, й, я би навіть сказав, цілісна спільнота привидів biggrin У них навіть доступ до ел-мереж, зд., був cool
Quote (argo-unf)
Ну гаразд, змінимо тему на більш життєрадісну smile .

так... за цим саме до Пратчета. А скільки цікаво я дізнався про гномів! Зовсім не той примітив, що в казках happy


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
FlinaДата: Вівторок, 12.07.2011, 00:52 | Повідомлення # 28
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Девід Брін

- ще один представник "тверної" НФ, weep , ну де взяти час щоб все це прочитати, як ви то все встигаєте??? wacko ще ж вчитись треба і перекладати хочеться і мандрувати і...і...
А хто шо чув за таких письменників, Грегорі Бенфорд і Грег Брін, які по статті фантлабу входять в трійку найкращих сучасних авторів "твердої" НФ?

P.S.
Quote (Bobua)
вони пратять хабарі за медичний диплом

Не знаю чи повірите, але за свій диплом я ні копійки не платила happy , та й нема особливо за шо, чесно кажучи smile
 
BobuaДата: Вівторок, 12.07.2011, 15:21 | Повідомлення # 29
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Люде! Якось мають змінюватись старі ("совєцькі") укр-книги.
Нмсд, "загнуздані хмари" 1958р мені би "йшли" набагато краще, якби нам не були пришиті "комунізмь" і "справжні ленінці", а білими нитками --- "вороги народу".
Бо навіть якби туди кольоровими нитками хтось перешив "Велику Україну від океану до океану" (експерт - Кожелянко), то й то би легше читалось.
А якщо здійснити гарний "космет ремонт" з використаням прізвищ дійсно укр. Героїв, то й взагалі було добре. happy

Quote (Flina)
А хто шо чув за таких письменників, Грегорі Бенфорд і Грег Брін, які по статті фантлабу входять в трійку найкращих сучасних авторів "твердої" НФ?

анічогісінько wacko
Я от читаю Крайтона (наразі початок старовинного штаму Андромеди) й думав, що то саме він науковий фантаст wink

Quote (Flina)
ще один представник "тверної" НФ, weep , ну де взяти час щоб все це прочитати, як ви то все встигаєте??? wacko ще ж вчитись треба і перекладати хочеться і мандрувати і...і..

підкреслене варто суміщувати cool

Quote (Flina)
Quote (Bobua)
вони пратять хабарі за медичний диплом

Не знаю чи повірите, але за свій диплом я ні копійки не платила happy , та й нема особливо за шо, чесно кажучи smile

Чому ж. Бувають і такі фант-випадки. Напр., і я, разом з одним (1шт smile ) одногрупником (замість півтора десятка загалом), якось здавав залік, який ще й для роботи потім виявився корисним biggrin Решта, зд., вирішила не "марнувати свій дорогоцінний час", бо було дешево..... І це був порівняно непоганий викладач. Намагався викладати доступно!
Але, в цілому, дійсно "нема за шо". sad
А хто ж зна, що робиться в тому медичному середовищі? Я мав на увазі, що у них, зд., навіть вступ платний. А ще мене дуже роздратувало, що профанація і/або нехтування роботою, в помічених мною випадках, вже перетинає допустимі межі (не можуть зробити правильно ні окуляри [навіть на Хрещатику!!!], ні зуб --- як я виявив, прочитавши відповідні спец-книги, зокрема й 10-20-ти річної давности). Вражає, що інколи навіть безкоштовна мед.допомога і то краща й професійніша! Але порядні й розумні лікарі вже старі. Й що буде далі?
Втім, не тре про сумне.
Врешті-решт мож же ж лікуватись, напр., магією чи за допомогою богів і їх святих. Продовжую читати "прокляття Шаліона" Буджолд. Правда й то не завше надійно. smile


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Вівторок, 12.07.2011, 15:38
 
argo-unfДата: Вівторок, 12.07.2011, 23:54 | Повідомлення # 30
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
Люде! Якось мають змінюватись старі ("совєцькі") укр-книги.

Із пісні слова не викинеш... Книга є продуктом епохи.
Quote (Flina)
Грегорі Бенфорд і Грег Брін

Бенфорда читав, але малу форму smile . Непогано, хоч і не вразило. А от про Грега не чув. Молодий ще, либонь smile .
Quote (Flina)
ну де взяти час щоб все це прочитати, як ви то все встигаєте???

А я не дивлюся телевізор. Узагалі. Гадаю, годину-другу для читва вигадую на цьому smile .
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Письменники-фантасти, НФ книги » А що зараз читаєте ви? (Ділимось враженнями про нещодавно прочитані НФ книги)
  • Сторінка 2 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024