Аргонавти Всесвіту
сайт україномовної фантастики
[Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Достовірність фантастичних новин і фантастики ((фант новини == новини, що близькі до фант :)))
Достовірність фантастичних новин і фантастики
BobuaДата: П'ятниця, 17.07.2009, 15:18 | Повідомлення # 1
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline

Достовірність фантастичних новин і фантастики
(фант новини == новини, що близькі до фант :))

На тему мене надихнуло повідомлення в новинах (1+1?, мо позавчора) про готування до польоту на Марс.
Розповідали, що вже протримали в бункері людей в "умовах макс наближених до космічних, за винятком звісно невагомості"
Я чомусь не повірив biggrin

Пригадую фант оповідання, в якому екіпаж корабля потрібно було гіпнотизувати ("зомбувати" ?), щоби вони наважились на переліт — думаючи, що то останній... додому. І так само назад smile

А чого варте одне лише оповідання

Quote
"Джеймс Уайт. Смертоносный мусор"
.
Людей судили за те, що викидали сміття в космос... Щоправда вже після того, як тим сміттям розбило на друзки (напр., замерзла вода на швидкості 50 тис км в годину...) кілька лайнерів.

Тому мені вкрай дивно чути, що умови в якомусь звукоізольованому бункері хоч в якісь мірі співставні з умовами абсолютного нуля космосу, з його смертононосною радіацією та ще й з уже засміченим навколоземним простором на додачу... sad


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
FlinaДата: П'ятниця, 17.07.2009, 19:17 | Повідомлення # 2
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Довго ж їм там прийдеться просидіти biggrin , корабель ж ще на етапі креслень, в кращому випадку деталей
 
argo-unfДата: П'ятниця, 17.07.2009, 22:59 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Я про це вже давно чув і читав. Це відбувається в Росії, і це лише перший етап, бо ж сидять лише строк, необхідний для перельоту на Марс. А потім - коли витримають - будуть сидіти по повній програмі (туди-там-назад). Мабуть, цьому нема підстав не вірити, бо ж як організувати експедицію, не спробувавши все попередньо на симуляторах? Це ж не Місяць, і хтозна, як поведе себе людина в умовах тривалої ізоляції.
 
BobuaДата: Середа, 09.09.2009, 15:51 | Повідомлення # 4
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
і хтозна, як поведе себе людина в умовах тривалої ізоляції.

Але мені таки здається, що довіряти цим результатам не мож... Бо надто вже відмінна ця "ізоляції" від реальної. Тут вони знають, що їх скоро (умовно) випустять, а там?

Здається хтось з фант писав (а може то було в фільмі), що значно краще переконати їх (мож навіть дітей), що вже летять, а насправді залишити тут — якщо повірять, то ото вже буде результат


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Середа, 09.09.2009, 23:25 | Повідомлення # 5
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Ну... сиділи ж космонавти в барокамерах днями - і продовжують сидіти. Так що щось це таки дає. Не те щоб стовідсоткове моделювання, проте...
А у "переконання на благо" я щось не дуже вірю. Не можна ж обманювати людей заради експерименту. Хоча твори такі зустрічав. У Гаррісона космонавтів обманом відправили на Марс. Гадська ситуація... А про "космічну подорож" на макеті-симуляторі йдеться в радянському фільмі, що так і зветься - "Космічна подорож", персонажі - школярі. Це більш морально, більш гуманно, але, але, але...
 
BobuaДата: Вівторок, 22.09.2009, 13:36 | Повідомлення # 6
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Не можна ж обманювати людей заради експерименту. Хоча твори такі зустрічав. У Гаррісона космонавтів обманом відправили на Марс. Гадська ситуація...

Пригадую... пригадую: вони знемагали від пилюки, проклинали "експерементаторів" за такі досліди, а потім виявили, що "тваринки" повзають не механічні, а живі :).

Але найголовніше, що вони долетіли, й не боялись поки не виявили правду.

А як ще заохотити людину полетіти на той Марс? Здається мертва, морозна планета... непридатна як для природолюба-відлюдька так і для шанувальника стадних smile бетонних джунглів.

І найголовніше — досі я не чув, щоби існував дієвий протиметеоритний захист. То хто й чого зважиться ("всерйоз і надовго", можливо "навічно") летіти... з ризиком для життя? От чому я не відчуваю зв’язку між цією "барокамерою" (сам би залюбки посидів пару рочків у тиші й спокої — не біда що без Інету... візьму кілька Гіг книжок biggrin і кілька Тер фільмів) і беззахисним, малюсіньким кораблем в нещадному :), безмежному :), велетенському:), ворожому smile й достобіса холодному (гірше, аніж зрнку в Горах) biggrin Космосі.


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)

Повідомлення відредагував Bobua - Вівторок, 22.09.2009, 13:37
 
argo-unfДата: Четвер, 24.09.2009, 23:35 | Повідомлення # 7
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
А я б так з радістю краще полетів на Марс! До речі, про метеорити. Здається, небезпека від їх зіткнення ну аж надто перебільшена. З цього приводу пригадую чудовий роман А. Кларка "Піски Марса". Там метеорит пробив стінку корабля якраз над головою сплячого пасажира. Екіпаж виманив пасажира буцімто на екскурсію, а один з космонавтім тим часом крадькома залатав пробоїну. А сам пасажир навіть не запідозрив, що сталося!!! Так що не буде страхітливого свисту, миттєвого виходу повітря і т. п. Пробоїну можна спокійно і без поспіху залатати навіть через кілька годин при мінімальній втрату кисню. Інша річ - психологічний ефект. Але над цим хай працюють психологи на Землі biggrin .
 
FlinaДата: П'ятниця, 25.09.2009, 23:00 | Повідомлення # 8
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
І я б з радістю полетіла на Марс, тільки хто ж мене візьме :fool:, і так щоб подорож тривала не більше місяця, на крайняк два, більше не витримаю cry , хіба побудувати величезний корабель, з лісом чи парком, але якщо люди до такого додумаються, то вже точно знайдуть спосіб як дістатись Марсу за коротший час biggrin
І не лише в метеоритах справа, хоч вони також становлять певну небезпеку, ще, кажуть, в космосі є радіація, нас то, від неї захицає озон,атмосфера, а там?... Але з іншої сторони, якось ж літає на орбіті МКС з космонавтами wacko
Доречі, ви вірите що люди були на Місяці? Бо я не ні!
 
argo-unfДата: П'ятниця, 25.09.2009, 23:40 | Повідомлення # 9
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Гадаю, таки були, бо ж експедицій було кілька. Не думаю, що так довго вдалося б дурити людей. Та й навіщо? Заради сумнівного пріоритету? Але ж потім - рано чи пізно - усе однаково розкрилося б!.. Здається, чи не фантастика винна у такому припущенні smile ! Бо спочатку з'явився фільм "Козеріг-1", де космонавти у павільйоні "літали" на Марс, а те все транслювалося як репортажі з місця подій, а вже по тому виникли схожі думки щодо Місяця.
 
FlinaДата: Понеділок, 28.09.2009, 19:16 | Повідомлення # 10
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
А чому вони, тоді, не літають туди більш- менш регулярно, як скажімо на орбіту? Чи може вже весь Місяць досконало вивчений і робити там нічого biggrin
 
argo-unfДата: Понеділок, 28.09.2009, 23:38 | Повідомлення # 11
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Н-ну... планують летіти скоро... хоча біс їх знає, цих американців. Може, дон Дублон не дозволяє biggrin .
До речі, до питання про відсидку у бункері. Нещодавно В.Л.Чемерис надіслав нову добірку своїх творів, так от там є оповідання ("Крізь терни до зірок"), майже напевне написане під враженням обговорюваної події. Отож, що могло б бути, якби - очтима фантаста.
 
BobuaДата: П'ятниця, 09.10.2009, 13:48 | Повідомлення # 12
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
А сам пасажир навіть не запідозрив, що сталося!!! Так що не буде страхітливого свисту, миттєвого виходу повітря і т. п.

а то мова часом була не про дірку діаметром 1 мікрон? biggrin

Quote (Flina)
І я б з радістю полетіла на Марс, тільки хто ж мене візьме :fool:, і так щоб подорож тривала не більше місяця, на крайняк два, більше не витримаю cry , хіба побудувати величезний корабель, з лісом чи парком, але якщо люди до такого додумаються, то вже точно знайдуть спосіб як дістатись Марсу за коротший час biggrin

Вам таки тре читати цикл Гіперіон Сімонса!
Бо там були, зокрема (розроблені лісолюбами :), справжніми, а не тими, що гілки ламають чи дерева спилють :(), саме омріяні Вами зорелітаки.

Quote
Доречі, ви вірите що люди були на Місяці? Бо я не ні!

Та... здається, щось вони там намудрували з майорінням прапора... Ні, звісно мож було то зробити навіть тонесенькою трубкою і незначним запасом газу, але про це "технічне вдосконалення для вакууму :)" тре було хвалитись до і після..., причому на кожному кроці! happy


Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
argo-unfДата: Субота, 10.10.2009, 00:11 | Повідомлення # 13
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 936
Репутація: 7
Статус: Offline
Quote (Bobua)
а то мова часом була не про дірку діаметром 1 мікрон?

Та ні, дірку довелося заварювати smile , але - в тому то й суть, що нарватися на пристойний камінь можна буде хіба що навмисно - при сучасних-бо (і майбутніх!) комп'ютерах, локаторах і подібних прибамбасах!

 
BobuaДата: Неділя, 11.10.2009, 09:31 | Повідомлення # 14
Адмірал
Група: Перевірені
Повідомлень: 244
Репутація: 2
Статус: Offline
думаю, достовірніше вже те, що витік можна зупинити прокладкою чи пальцем одна атмосфера - то дрібниці, аніж не помітити свист smile

Всесвіт повен несподіванок — переважно неприємних / з книги: Девід Герролд — День прокляття (Війна проти Кторру -2)
 
FlinaДата: Неділя, 11.10.2009, 13:13 | Повідомлення # 15
Капітан
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 2
Статус: Offline
Quote (argo-unf)
Та... здається, щось вони там намудрували з майорінням прапора... Ні, звісно мож було то зробити навіть тонесенькою трубкою і незначним запасом газу, але про це "технічне вдосконалення для вакууму :)" тре було хвалитись до і після..., причому на кожному кроці!

І не лише з цим перемудрували.Та й взагалі зашвидко вони організували ту аферу, але ж треба було "переплюнути" СССР, будь-яким способом, навіть нечесним, то й спішили.
Але от що мене ще дивує, чому зараз готується експедиція на Марс, а не друга чи там третя на Місяць, чи ми як туристи, двічі на одну планету не літаєм?
 
Форум » Україномовний форум фантастики » Цей фантастичний світ » Достовірність фантастичних новин і фантастики ((фант новини == новини, що близькі до фант :)))
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:

Аргонавти Всесвіту © 2024